Partnerzy wspierający IX Konferencję OSKKO
VULCAN, założony w 1988 roku, jest obecnie największym w Polsce producentem specjalistycznych rozwiązań dla oświaty – tworzymy oprogramowanie komputerowe, oferujemy także usługi wdrożeniowe, doradcze i szkoleniowe w tym zakresie. Już ponad 18 tysięcy szkół, przedszkoli oraz samorządów skorzystało z naszej oferty.
Dwudziestoletnie doświadczenie pozwala firmie dostosowywać ofertę produktów i usług konsultingowych do zmieniających się wyzwań związanych z kluczowymi aspektami zarządzania oświatą – zarówno na poziomie jednostek oświatowych, jak i nadzorujących je samorządów.
Zaufaj doświadczeniu.
Public Consulting Group (PCG) to globalna firma konsultingowa świadcząca profesjonalne usługi dla sektora publicznego. Od blisko 25 lat PCG wspomaga szkoły, regiony, ministerstwa oraz wszelkie placówki oświatowe w efektywnym zarządzaniu, wypełnianiu celów statutowych oraz osiąganiu jak najlepszych wyników nauczania. Nasz zespół służy wiedzą ekspercką, zapleczem kadrowym oraz technicznym, aby wspierać przedstawicieli oświaty w podejmowaniu decyzji w oparciu o analizy danych edukacyjnych prowadzące do osiągania poprawy wyników nauczania, efektywności pracy szkół oraz indywidualizacji pracy z uczniem. 

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne jest największym wydawcą książek edukacyjnych w Polsce. Jako jedyna polska oficyna edukacyjna oferuje pełne zestawy (podręczniki, zeszyty ćwiczeń, przewodniki metodyczne, płyty CD) do nauczania ogólnego dla wszystkich klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (zarówno w zakresie podstawowym, jak i rozszerzonym), a także do wychowania przedszkolnego. W ofercie ma ok. 2500 tytułów. Za wysoką jakość merytoryczną i edytorską publikacji od lat zdobywają prestiżowe nagrody i zaszczytne tytuły: Puchar Ministra Edukacji Narodowej 2010, tytuły EuroVip 2009, Firmy Przyjaznej Klientowi, Firmy Roku 2008.

Wydawnictwo Dr Josef Raabe powstało w 1948 roku. Działalność w Polsce rozpoczęła się w 1997 r. Pierwsze publikacje skierowane były do nauczycieli w przedszkolach. Dzisiaj firma działa na wielu rynkach, dostarczając fachowych informacji coraz to nowym grupom zawodowym, m.in. nauczycielom, dyrektorom i personelowi administracyjnemu szkół i przedszkoli, samorządowcom, księżom.

Raabe jest m.in. wydawcą miesięcznika dyrektora szkoły - SEDNO.


ProgMan jest wiodącym producentem oprogramowania dla szkół. O wysokiej pozycji na rynku zadecydował jasno postawiony cel: tworzenie nowoczesnych aplikacji dla oświaty i innych placówek budżetowych. Mamy na uwadze oczekiwania klientów. Rozumiemy specyfikę branży oświatowej i koncentrujemy się na potrzebach klienta. Pozwala to nam na ciągłą ekspansję terytorialną, nawet w czasie recesji w gospodarce. Jednym z atutów naszej firmy jest dostępność - bliska obecność naszych pracowników obok użytkowników.
Firma Voltex posiada w ofercie dwa rodzaje tablic interaktywnych: elektromagnetyczną (Vx Board - Dual Pen) i dotykową (Vx Board-Touch), które po połączeniu z komputerem i projektorem multimedialnym stają się interaktywnym i zintegrowanym narzędziem do prowadzenia prezentacji. Poprzez dotyk piórem interaktywnym lub palcem duża np. 78" interaktywna powierzchnia pozwala na niezwykłe dynamiczne doświadczenie, można przedstawić nowoczesne prezentacje, szkolenia, przeszukać zasoby sieciowe jak i odbyć wirtualną podróż. Nasze tablice gwarantują wieloletnią niezawodność i trwałość a mocna powierzchnia wytrzymuje pisanie przez dłuższy czas bez przerwy. Bardzo prosta instalacja.

Firma pwn.pl sp. z o.o. powstała w 1997 roku i wchodzi w skład Grupy Wydawniczej PWN S.A. Jest prężnie działającym przedsiębiorstwem, które specjalizuje się w przygotowywaniu dydaktycznych pomocy edukacyjnych oraz programów multimedialnych. Stała się prekursorem wprowadzenia rozwiązań internetowych dla potrzeb edukacji, a także jednym z największych w kraju dystrybutorów multimediów dla szkolnictwa. Większość produktów została wpisana na listę środków dydaktycznych zalecanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Image Recording Solutions Sp. z o.o. jest dystrybutorem najnowocześniejszych urządzeń służących edukacji, nauce oraz biznesowi. W swojej ofercie posiadamy wysokiej klasy projektory, tablice interaktywne, ekrany, monitory, wizualizery, systemy sterowania. IRS proponuje nie tylko sprzedaż pojedynczych urządzeń, lecz także projektuje i wykonuje pełne systemy audiowizualne. 

Agraf jest dystrybutorem specjalistycznego sprzętu i oprogramowania dedykowanego do pracy w trzech branżach: branży grafiki reklamowej, w rynku edukacyjnym i szkoleniowo-prezentacyjnym oraz w zakresie rozwiązań inżynierskich. Oferta skierowana do rynku edukacyjnego i szkoleniowego obejmuje narzędzia tworzące Kompletne Środowisko Interaktywnego Nauczania
 

Wystawcy  
W swej działalności koncentrujemy się na popularyzowaniu i dystrybucji materiałów do nauki języka angielskiego wydawnictwa Express Publishing oraz promocji i wdrażaniu innowacyjnych systemów tablic interaktywnych. Regularnie organizujemy warsztaty metodyczne prowadzone przez ekspertów Express Publishing i Egis, dni otwarte w renomowanych księgarniach i spotkania w szkołach. Egis to także wydawca materiałów do nauki języka angielskiego i niemieckiego – wśród wydanych tytułów znajdują się publikacje przeznaczone dla uczniów, studentów, nauczycieli i tłumaczy.
Benefit Systems dostarcza innowacyjne, nowatorskie rozwiązania w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych z zakresu sportu i rekreacji, kultury oraz specjalnych, szytych na miarę programów kafeteryjnych. Nasze produkty, w tym flagowy - program MultiSport, umożliwiają skuteczne zwiększenie lojalności i motywacji Pracowników. Proponujemy również szereg usług i  dodatkowych rozwiązań przygotowanych z myślą o potrzebach naszych Klientów oraz Użytkowników. Benefit Systems, jako jedna z wiodących firm oferujących autorskie, pozapłacowe świadczenia pracownicze, gwarantuje indywidualne podejście do każdego klienta.

Fraszka Edukacyjna jest wydawnictwem dla nauczycieli, wychowawców, dyrektorów szkół, szkolnych pedagogów i psychologów, a także dla tych wszystkich wychowawców i rodziców, którzy z wielkim poświęceniem pracują, by - niezależnie od problemów wynikających bądź z uwarunkowań społecznych, bądź zaburzeń, chorób czy dysfunkcji wrodzonych - włączyć swych podopiecznych w główny nurt życia w społeczeństwie i zapewnić im zarówno godziwe, jak i godne życie.
Oficyna Wydawnicza "Impuls" istnieje od 1990 roku. Swoją działalność rozpoczynała jako Niezależne Wydawnictwo Harcerskie "Impuls". Wydawnictwo posiada w swojej ofercie książki z szeroko rozumianej pedagogiki (teoria i praktyka edukacji, pedagogika wychowania, pedagogika specjalna), psychologii, socjologii, metod komunikacji, mediów, edukacji zdrowotnej, materiały teoretyczne i praktyczne z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, logopedii, sztuki i muzyki.

BLIŻEJ PRZEDSZKOLA jest jedynym w Polsce pismem adresowanym do wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych, uczelni, rodziców oraz organizacji pozarządowych.

 

Sklep Internetowy BlizejEdukacji.pl 
przeznaczony jest dla nauczycieli, dyrektorów przedszkoli oraz szkół, rodziców dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, a także specjalistów pracujących z dziećmi. W naszej ofercie znajdą Państwo nie tylko książki z każdego zakresu, ale także unikatowe produkty plastyczne, pomoce dydaktyczne, logopedyczne, zabawki.

Wydawnictwo produktów multimedialnych.

Już od 2007 roku spółka zajmuje się opracowywaniem produktów multimedialnych o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym przeznaczonych przede wszystkim dla dzieci.

Multimedialne środki edukacyjne są przeznaczone przede wszystkim dla SZKÓŁ i INSTYTUCJI OŚWIATOWYCH, a korzystanie z nich odbywa się na podstawie multilicencji.


Zarówno badania jak i codzienne doświadczenie wskazują, że istotną barierą dla dobrego funkcjonowania społeczności szkolnych jest współpraca rodziców ze szkołami. Rodzice ze względu na obciążenie obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi często nie są w stanie poświęcić wystarczająco dużo czasu na kontakt ze szkołą swojego dziecka. Internet wydaje się w takiej sytuacji najlepszym miejscem dla ułatwienia kontaktów i szybkiej komunikacji pomiędzy rodzicami a nauczycielami. Dlatego program społeczny „Szkoła bez przemocy” postanowił stworzyć serwis informacyjno-społecznościowy dla rodziców dzieci w wieku szkolnym „icotamwszkole.pl”.