Forum OSKKO - wątek

TEMAT: szkoła - jednostka organizacyjna gminy - tak czy nie?
strony: [ 1 ][ 2 ]
benedu gda08-04-2003 12:43:50   [#51]

Kolizja przepisów - oczekujemy jednoznacznego stanowiska MENiS

Proponuję, by w zaistniałej sytuacji OSKKO wyraziło stanowisko, iż dyrektorzy i nauczyciele oczekują jednoznacznego stanowiska MENIS w sprawie tych delaracji, które zostanie niezwłocznie opublikuje w internecie i przekazane samorządom.

I nauczyciel (tylko) i nauczyciel (dyrektor) zatrudniani są na podstawie przepisów odrebnej ustawy. Nie można do nich stosować przepisów ustawy o pracownikach samorządowych, bo wyłącza to art. 1a tej ustawy. W tej kolizji przepisów trzeba zastosować bardzo staranne reguły interpretacyjne, teraz nie mam ich pod ręka - sięgnę po nie w domu, więc w tym momencie przerasta to moje możliwości.

Najchętniej sam poddałbym się procedurze odpowiedzialności dyscyplinarnej, która grożą w oświadczeniach w tej powiatowej gminie, o której napisałem, gdybym był dyrektorem samorządowym, a jestem niepublicznym.

Naprawdę życzę nam sukcesu!

ewa08-04-2003 13:08:18   [#52]

benedu :-))

zgadzam się z Tobą, że nie podlegamy pod ustawę o pracownikach samorządowych, na podstawie, którą podajesz. Problem polega jednak na tym, czy podlegamy pod ustawę o samorządzie gminnym (tam jest mowa o tych oświadczeniach i o nas jako ewentualnych kierownikach jednostek organizacyjnych gminy). Po południu wkleję przygotowany materiał mam go w domu liczę na Twoją pomoc przy doprecyzowaniu sprawy przed wysłaniem :-))
ewa08-04-2003 18:50:08   [#53]

zapraszam..

do dyskusji na wątku szkoła - jednostka organizacyjna i jej kierownik :-)
Marek Pleśniar08-04-2003 18:54:39   [#54]
idziemy:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]