Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dyrektor nie stawił się do pracy w wakacje.... :-(((
strony: [ 1 ][ 2 ]
zuza17-07-2005 17:26:30   [#51]

ksiegowa-do Gaby

Kiedy moja szkoła usamodzielniała sie finansowo wymysliłam sobie, ze chce by mnie obługiwała firma podatkowa-ksiegowa, bo to niższe koszty, licencja, ubezpieczenie od odpowiedzialnosci za ewentualne błędy, żadnych urlopow, chorobowych-wg mnie same zalety.

I otóz okazało się, ze Ustawa o finansach pulicznych wyklucza takie formy obługi podmiotów-ma być Główna Ksiegowa i basta!! czyli dotychczasowe zespoły ekonomicznej obsługi szkół i im podobne twory działały nielegalnie!!

Nie wiem Gaba jak jest w Twoim przypadku, ale miej właśnie to na względzie.

Gaba17-07-2005 18:32:11   [#52]

niestety... nie mam podobno nic do powiedzenia, decyduje o formie obsługi organ prowadzący. Ja chcę księgową (i ja jeszcze mam), oni chcą i wolą tzw. zakład budżetowy, czyli ZEO - RIO im też odpowiedziała, że nie może to być podmiot gospodarczy - spółdzielnia księgowych, musi być ZEO lub księgowe... - bardzo bym chciała mieć samodzielność, a nie mam - bo mam jeszcze głupiej... samodzielność pod... ZEO. Gonię więc panie referentki, który wydaja polecnia mojej głównej księgowej.

Miasto jest jednak bardzo przeciwko 11 szkołom tak obsługiwanym, wolą

ZEO

OP uważa, że ZEO to tańsza forma obsługi niż księgowa... - a ja uważam, że to marnotrawienie pieniędzy.

zuza18-07-2005 22:37:53   [#53]

ksiegowa

U nas z tego własnie powodu wszystkie szkoły się usamodzielniły finansowo, bo zaden zakład budzetowy to nie głowna ksiegowa i gmina musiała RIO posłuchać -  stanowisko było jednoznaczne-zakłady obsługi nie sa zgodne z prawem budżetowym. My, tzn dyrektorzy z tego sie tylko cieszylismy, bo w przeciwienstwie do Pani Referentki moja ksiegowa ma zawsze czas dla mnie:)
cynamonowa18-07-2005 22:42:52   [#54]
czy moge dopytać - co to za twór ten RIO i gdzie można znaleźc stanowisko, że zakłady obsługi sa niezgodna z prawem budzetowym?
AnJa18-07-2005 22:56:12   [#55]
Regionalna Izba Obrachunkowa

Alfa i omega wszystkiego co ma związek z finansami samorządów.

Jest ich tyle ile województw

Kolegium kazdej jest niezalezne

Nie słyszałem, by gdziekolwiek instytucje typu ZEAS (zgodne z UoSO) uznała za niezgodne z prawem

Wiem, że mają zastrzeżenia do przekazywania odsługi finansowo-księgowej jednostek i zakładów budżetowych prowadzonych przez JST podmiotom komercyjnym

Szczegóły mnie nie interesowały nigdy - możesz poszukać po ich stronach.
cynamonowa18-07-2005 23:08:19   [#56]
dziękuję

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]