Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ile mam nadgodzin?
strony: [ 1 ]
Mirosław Skura27-04-2004 23:53:40   [#01]

 

 

Mój dyrektorski obowiązkowy wymiar godzin wynosi 6.

Godziny przepracowane i zapisane w dzienniku

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

PL

R

PL

R

PL

R

PL

R

PL

R

2

2

2

0

2

2

2

2

 

 

 

 

 

 

 

 

Realizuję 8h. Mam 2 nadgodziny przydzielone w arkuszu.

Może ktoś mi podpowie ile mam nadgodzin w tygodniu jak powyżej w tabelce. Regulamin ,,organu …” nic nie mówi o wyliczeniach przy niepełnych tygodniach.

Mam 1 czy 2 nadgodziny?

A może już za późna pora na takie wyliczenia?

  

PL – godziny planowane, R – godziny zrealizowane. W piątki nie mam lekcji ale nie jest to mój dzień wolny od pracy. Przyjmijmy, że wtorek był np. ,,świąteczny”.

fredi27-04-2004 23:56:40   [#02]

co było we wtorek?

święto?

Mirosław Skura27-04-2004 23:58:00   [#03]

Tak

Np. 11 listopada
bogna28-04-2004 08:07:21   [#04]

czyli masz zniżkę 12 godzin?

to w takim razie w dniu wolnym (święto albo coś tam..) przyjmujesz jako zrealizowane 6godz. : 5 dni = 1,2 godziny( i wtedy w piątek też wpisujesz 1,2 godziny)

albo jeśli założyć, że dla zajęć dydaktycznych masz 4-ro dniowy tydzień pracy to w dniu wolnym (święto) przyjmujesz jako zrealizowane godziny

6 godz. : 4 dni = 1,5 godziny (w zaokrągleniu do pelnych godzin = 2), a w piątek wpisjesz 0.

Tak czy siak masz 2 ponadwymiarowe :-)))

(Przy jakimś innym układzie godzin, wybieraj taką wersję rozliczania, która jest dla ciebie korzystniejsza ;-)))

Jolanta Szuchta28-04-2004 08:07:39   [#05]

Mam troche inny druk

Wg mojego zapisuję jeszcze średnia godzin w danym tygodniu;

w Twoim przypadku godziny etatowe realizujesz w 4 dni tygodnia a wiec

6:4=1.5 i to jest średnia etatowa dla "normalnego" tygodnia.

W przypadku kiedy wypada Ci 1 dzień 6:3=2

A więc po mojemu przepadaja w tym tygodniu godziny ponadwymiarowe.

Mirosław Skura28-04-2004 08:19:08   [#06]

A ile w takim przypadku?

Gdy wypadł poniedziałek i wtorek np. po Wielkanocy?
W planie lekcji mam ustawione po 2 godz. od poniedziałku do czwartku?
Czyżbym miał 2 nadgodziny w takim tygodniu?
Czy to nie za bardzo korzystne?
Elusia28-04-2004 08:26:35   [#07]

Nie, bo sumujesz czyli 1,5 + 1,5= 3

3 +2 +2 = 7  czyli 1 nadliczbówka

Maryśka228-04-2004 08:29:10   [#08]

Wydaje mi się , że  w wypadku dyrektora nie można mówić o 4-dniowym tygodniu pracy, gdyż on właśnie ze względu na zniżkę godzin realizuje je zgodnie z planem, z ktorego wynika, że ma te godziny tylko w 4 dniach. Natomiast w pracy jest przez pięć dni (albo i dłużej).

Wg naszego starego regulaminu przypadałoby Tobie dziennie 0.4 godziny ponadwymiarowej (2:5). To mniej niż 0,51 oczywiście, więc nie traciłbyś za jeden dzień żadnej godziny i miałbyś nadal dwie. W wypadku dwóch dni wolnych jest to już 0,8, więc odpada Ci jedna godzina.

W obecnym regulaminie obowiązującym u nas zależne to jest także od ilości godzin realizowanych w danym dniu.

Jolanta Szuchta28-04-2004 08:32:10   [#09]

Elusiu

ale średnia godzin 1,5 to w tygodniu kiedy pracuje przez 4 dni,a kiedy pracuje przez 3 dni to ta średnia wynosi 2 a więc nie sumuje 1.5.
Konto zapomniane28-04-2004 09:29:12   [#10]

dzień wolny za 1 maja

Pracuję w placówce nieferyjnej (dom dziecka). Jak liczyc tydzien pracy wychowawcy pracującego w dniu 1 maja. Normalnie za soboty i niedziele mają dni wolne w tygodniu. Czy za 1 maja nalezy wszystkim dać dodatkowy wolny dzień? A co z tymi, którzy tego dnia pracują - 2 dni wolne za 1 maja? Będę wdzięczna za pomoc.
Mirosław Skura28-04-2004 10:17:55   [#11]

Chyba sobie nie naliczę

żadnej nadgodziny (dotyczy tygodnia po-wielkanocnego)
ponieważ
gdy czytam metodę wyliczania nadgodzin w rozporządzeniu ministra dotyczącym ustalania godzin ponadwym. dla szkół ,,rządowych" (co mnie nie obowiązuje) to wychodzi mi tak:
6/5 = 1,2 dziennie obowiązkowo
dwa dni stracone czyli:
6 - (2*1,2)= 3,6 obowiązkowo w tym tygodniu
przepracowałem 4 godziny
czyli
4-3,6=0,4 czyli 0 nadgodzin
Elusia28-04-2004 10:37:11   [#12]

Jolu

Ale on prauje 4 dni a nie 3. Przecież "Normalnym" ;-) nauczycielom też przeliczam na pięć dni a nie na trzy.

Np. od pn do pt po 5 godzin czyli w normalnym tygodniu 18 + 7               w tygodniu poświątecznym 2*3,6 + 3*5 = 22,2 = 18 + 4

Mirku, u nas dyrektorom kazali przeliczać na 4 dni (czwartki bez zajęć dydaktycznych) więc ja bym przeliczyła inaczej : 6/4=1,5

2*1,5 + 2*2 = 7 = 6+1

Maryśka228-04-2004 10:50:17   [#13]

A dlaczego Mirek liczysz całe 1,2 godziny i odbijasz.

Podziel sobie tylko nadgodziny (2) na pięć dni i wychodzi Ci 0.8 za dwa dni do odbicia. Zaokrąglając w górę, bo tylko w góre w tym wypadku można, wychodzi Ci do odliczenia 1 nadgodzina, a jedna pozostaje. W jednym dniu to jest 0.4, więc nie odliczasz za jeden dzień nic.

Liczysz tak, bo przecież nie wiesz, w którym dniu nadgodziny realizujesz, więc rozbijasz je na pięć dni i wychodzi, że w każdym dniu przypada Ci 0.4 nadgodziny. W wypadku nieobecności czy dni wolnych mnożysz powyższe razy ilość dni, zaokrąglasz w górę lub w dół i masz ilość godzin do odliczenia z ogólnej sumy. Wydaje mi się, że to jest logiczne

krystyna28-04-2004 11:10:58   [#14]

skoro wszystkim nauczycielom, to i dyrektorowi przeliczam godz. ponadwymiarowe zgodnie z liczbą dni, w których faktycznie realizują te zajęcia.

1. np. zwykkły nauczyciel realizujący swoje godz. w 5 dniach i mający np. 24 godz. tygodniowo:

liczba godz. przepracowanych - (18 - 3,6 x liczba dni nb) = liczba godz. ponad.

 pon.

chory

wt. 

chory

śr.

czw. 

piąt. 

 5

 4

 6

 5

 4

15 - (18 - 3,6 x 2 ) = 4,2 godz. ponad. do zaliczenia (czyli 4)

2. w przypadku Mirosławy liczyłabym tak:

pon.

 

wt. 

 nb.

śr.

czw. 

piąt. 

 2

 0

 2

 2

 -

6 - (6 - 1,5 x 1) = 1,5 godz.ponad. (po zaokrągleniu 2 godz.)

Czyli nie traci nic.

3. Gdy Mirka będzie chora 2 dni to:

pon.

 

wt. 

 nb.

śr.

nb.

czw. 

piąt. 

 2

 0

 0

 2

 -

4 - (6 - 1,5 x 2) = 1 godz. ponad. do zaliczenia.

Maryśka228-04-2004 11:23:19   [#15]

To chyba to samo, tylko liczone od drugiej strony ;-)

I bardziej matematycznie. Ale ja prosta polonistka tylko.... ;-)

Mirosław Skura28-04-2004 11:44:59   [#16]

Do Krystyny

Mirek będzie zdrów
tylko musiał odpocząć po świętach (poniedziałek i wtorek po Wielkanocy)
Dzięki!
Pozdrawiam
krystyna28-04-2004 12:14:06   [#17]

SORRY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W tym nauczycielskim - w większości babskim światku, wszystko się może zdarzyć !

A tutaj, w światku forumnowym - zgredek, to super dziewczyna (o czym przez pewien czas nie wiedzialam....), a z Ciebie Mirku, zrobilam chorowitą Mirosławę !!!

Raz jeszcze przepraszam i pozdrawiam - Krystyna

Mirosław Skura28-04-2004 12:23:20   [#18]

OK!

Tu rzeczywiście można się łatwo pomylić
Roman K29-04-2004 08:41:50   [#19]
Podpowiedzcie....
W jakim to Akcie prawnym macie zalezony ten sposób rozliczania godzin. Będę wdzięczny.
Pozdrawiam
Roman_K
Ewa z Rz29-04-2004 11:40:32   [#20]

żadnym!

Chyba, że w jakiejś JST jest akt lokalny na ten temat (np. mówi o tym regulamin wynagradzania), ale jak o takim nie słyszałam...
jan29-04-2004 12:30:25   [#21]

Powiedzcie mi, dlaczego wszyscy zaokrąglacie liczby wyliczonych nadgodzin. Niektórzy nawet twierdzą, że to trzeba robić koniecznie w góre. Przecież dla działu płac wyliczenie np. czegoś takiego:

 0,4*stawka godzinowa

nie stanowi absolutnie żadnego problemu. Rozumiem oczywiście, że nauczyciele nie pracuję nigdy przez 0,4 godziny, ale to nie ma nic wspólnego z wyliczanie wynagrodzenia za nadgodziny w tygodniach, w których były dni wolne.

Maryśka229-04-2004 12:45:39   [#22]

Zaokrąglamy, nie zawsze koniecznie w górę, w tym konkretnym wypadku podałam tak, gdyż chodziło o 0,8 godziny, gdyż tak zapisane jest w funkcjonującym u nas gminnym regulaminie wynagradzania nauczycieli.

Oczywiście, że można byłoby obliczać tak , jak proponujesz, ale władza tak każe, znaczy tak musi być! (I nie zawsze władza ma rację);-)))

Roman K29-04-2004 12:49:02   [#23]
Zgadza się!!!!!
Ciekaw jestem kto jeszcze zgodzi się z Twoim Ewo twierdzeniem....
Czyli kolejny temat uregulowany...... tradycją!!!!!! ;;;;;))))
Tniemy wynagrodzenie, przeliczamy godzinki, dzielimy, spieramy się jak powinno być..... i wspominamy zamierzchłe przepisy, opieramy się na przepisie który kilka lat nie obowiązuje......
;;)))
żadnym!  
Chyba, że w jakiejś JST jest akt lokalny na ten temat (np. mówi o tym regulamin wynagradzania), ale jak o takim nie słyszałam...
Kilkakrotnie prosiłem o zawarcie powyższego w regulaminie....... Wynik podałaś
Pozdrawiam
Roman_K
jan29-04-2004 13:40:13   [#24]

Ze stwierdzeniem Ewy:

żadnym!
Chyba, że w jakiejś JST jest akt lokalny na ten temat (np. mówi o tym regulamin wynagradzania), ale jak o takim nie słyszałam...

nie można się zgadzać lub nie. To tak jakby pytać, kto się zgadza, że 2*2 jest 4. To co napisała wynika dokładnie z obecnego prawa i dyskutowanie tego nie ma sensu.

Roman K29-04-2004 13:55:06   [#25]
To skąd taka dyskusja?????
Skąd rozważania ?????????

Chętnie mogą dyskutować jak ja to rozwiązuję....
Podać sposób na moim terenie....
Ale podawanie sposobu obowiązującego.....
heh..... miałbym kłopot
Niezgadzanie się z rozwiązaniem na innym terenie jest nielogiczne (sorry za mocne słowa)

Pozdrawiam
Roman_K
krystyna29-04-2004 13:57:10   [#26]

Skąd się ja to wzięłam ?

Z "Regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy oraz inne składniki wynagrodzenia", w którym to regulaminie organ umieścił dokładnie fragment  Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 września 2000 r. w sprawie dodatków oraz wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez organy administracji rządowej....:

" Dla ustalenia wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe w tygodniach, w których przypadają dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy nauczyciela lub dni ustawowo wolne od pracy oraz w tygodniach, w których zajęcia rozpoczynają się lub kończą w środku tygodnia - za podstawę ustalenia liczby godzin ponadwymiarowych przyjmuje się tygodniowy obowiązkowy wymiar zajęć określony w art. 42 ust. 3 lub ustalony na podstawie art. 42 ust. 7 Karty Nauczyciela, pomniejszony o 1/5 tego wymiaru (lub 1/4 gdy dla nauczyciela ustalono czterodniowy tydzień pracy) za każdy dzień usprawiedliwionej nieobecności w pracy lub dzień ustawowo wolny od pracy. Liczba godzin ponadwymiarowych, za które przysługuje wynagrodzenie w takim tygodniu, nie może być jednak większa niż liczba godzin przydzielonych w planie organizacyjnym. "

A odnośnie zaokrąglania:

"Czas zajęć do 0,5 godziny pomija się, a co najmniej 0,5 godziny liczy się za pełną godzinę".

I buszując przed chwilą w necie stwierdziłam, że mnóstwo regulaminów organowych tak właśnie ma.

Roman K29-04-2004 14:01:40   [#27]
Krystyno....
Przepraszam
Roman_K
jan29-04-2004 15:34:03   [#28]

Do Krystyny - cytat z rozporządzenia

Cytowane przez Ciebie rozporządzenie nie dotyczy szkół samorządowych i nie ma żadnych podstaw do tego, aby się nim kierować. Tym bardziej, że nie jest specjalnie logiczne.
jan29-04-2004 15:39:56   [#29]
I jeszcze jedno - ja wiem, że wiele regulaminów zaleca zaokrąglanie (łącznie z rozporządzeniem MENiS-u, które w tym przypadku należy traktować jak regulamin gminny, bo dotyczy niewielkiej liczby szkół prowadzonych przez administrację rządową), zastanawiam się dlaczego nikt nie widzi, że to jest nielogiczne. Jak komuś wyjdzie 0,5 nadgodziny to mu płacicie za 1, a jak 0,4 to wcale. Przecież to bez sensu.
AnJa29-04-2004 18:45:28   [#30]

Może ja po parunastu godzinach przy arkuszy niezbyt jarzę, ale:

1.Krystyna napisała, ze w regulamininie płacowym jej organu jest dosłowny cytat( bez podania żródła, co jednak niczego nie zmienia bo nie jest to powołanie się na dokument a wklejenie w tekst jego fragmentu) z aktu wydanego przez inny organ dla jego placówek.

2. Oznacza to, że Krystyna ma stosować się do regulaminu płacowego w brzmieniu przyjetym przez jej JST a tozsamym z uregulowaniem przyjetym przez JST.

3.Organ stanowiący JST bedący OP krystyny wykazał sie opanowanie TI bo w swoją uchwałę pt. regulamin fragment innego regulaminu wkleił, chociaż mógł napisać:

Uchwała  Rady itp. nr ..w sprawie regulaminu wynagradzania itp

1. Przy ustalaniu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach, dla których OP jest .... stosuje się zapisy zawarte w Rozporzadzeniu MENiS itp. z dnia 29 itp.

krystyna29-04-2004 20:46:09   [#31]

ha! ha! ha!

Sama nie wiem, czy mój organ to wkleił, czy wystukał i czy ma opanowaną TI, a może ma dobrą pamięć i cytował (bo w starym naszym rozporządzeniu też tak było...), a może sam to wymyśli i tylko tak się złożyło............

Tak czy siak - regulamin mam, jego twórców już na stołkach już nie ma, nowi włodarze nic w tym temacie nie zmienili, no to liczę nadliczbówki właśnie tak...

AnJa -super jarzysz !!!

jan29-04-2004 22:27:16   [#32]
Przepraszam, chyba bylem zmeczony czytajac to,  co napisala Krystyna. Oczywiscie, jak organ tak postanowil, to tak musi robic.
bogna29-04-2004 23:32:01   [#33]

Janie

jak komuś wyjdzie 0,5 nadgodziny to mu płacicie za 1, a jak 0,4 to wcale. Przecież to bez sensu.

Wiem, że to nie ma sensu

ale jak przekonać ksiegową? :-(((

jan30-04-2004 09:07:51   [#34]
Przekonanie księgowej wydaje sie tu najmniejszym problemem. Albo niech pokaze przepis, który każe zaokrąglać (a na pewno nie pokaże, chyba ze jest lokalny regulamin, ale wtedy to już nie ma rady), albo niech robi jak jej dyrektor każe. W końcu to on podobno w szkole rządzi.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]