Forum OSKKO - wątek

TEMAT: próbny sprawdzian
strony: [ 1 ]
Atra19-02-2004 23:06:25   [#01]
Czy do próbnego sprawdzianu powołujecie na członka komisji osobę z innej szkoly , czy tylko swoich nauczycieli?
Ewa z Rz20-02-2004 03:55:52   [#02]

tylko swoich.

Przecież to tylko próba - bardziej chodzi o to by dzieciaki zobaczyły jak wyglada sprawdzian i "to całe pisanie" niż cokolwiek innego... Ta cała organizacyjna otoczka dzieciaków nie interesuje i można ję uprościć.

Marek Pleśniar20-02-2004 05:57:38   [#03]
zwaszcza ta inna szkoła by sie ucieszyła;-))
Elusia20-02-2004 10:40:55   [#04]

Ponieważ sprawdzin tuż tuż, a mam zespół szkół, postanowiłam poradzić się gdzieś na temat tych dni wolnych. Chyba nie popełnię żadnej zbrodni jeżeli podzielę się odpowiedzią otrzymaną od pani Jadwigi Orłowskiej. Po jej konsultacjach z minist.:

1.Dzień wolny dotyczy tylko danego typu szkół. Czyli 1 kwietnia gimnazjaliści do szkoły. (Ciekawe jak to się ma do idei stworzenia należytych warunków do przeprowadzenia egzaminów).

2.Ponadto jeżeli np. gimnazjum jest nowo otwarte, czyli jest w tym roku tylko klasa pierwsza czy klasy 1-2, to w dniach egzaminu gimnazjalnego - gimnazjaliści do szkoły.

Basik20-02-2004 10:58:23   [#05]
Nie wygłupiam się na próbnych. To tylko próba.Mówię o gimnazjum, bo już to mam za sobą.
Jolanta Szuchta20-02-2004 15:56:21   [#06]

Elusiu

ja zrobiłam tak.Ponieważ gimnazja pracują kiedy my mamy sprawdzian, do komisji po wcześnijszym uzgodnieniu powołałam,dyrektorkę przedszkola,,dyrektorke biblioteki pedagogicznej,a takze nauczycieli z innych szkol z terenu gminy,gdzie szkoły sa tylko jednociągowe,i komisji jest niewiele.Poza tym w mieście są jescze 2 gimnazja i nauczyciele czasami mają lekcje w godzinach pózniejszych.

Tak samo u mnie z pracujących 48 nauczycieli nie wszyscy sa w komisjach,więc część z nich będzie pracować w charakterze obserwatorów/zglosili do OKE chęc/,a częsc pojedzie do innych szkoł w gminie,to kwestia dogadania sie między dyrektorami,najlepiej na najbliższej naradzie.

Co do odpowiedzi 2- ej.Pewnie logicznie jest,ze jesli nie ma egzaminu to i wolnego być nie powinno,ale skoro rozporządzenie daje wolne?nie wiem co bym zrobiła.

ellys21-02-2004 06:12:09   [#07]

sprawdzian i egzamin

Mam zespół i wiem, że zgodnie z rozporządzeniem gdy jedni piszą, drudzy do szkoły. Łatwiej zorganizować zajęcia dla gimnazujm w dniu sprawdziamu, bo trwa tylko godzinę. Odwrotnie trudniej. Dlatego napisałam do KO pismo z prośbą o dni wolne, bo tylko kurator może podjąć decyzję o dodatkowych dniach wolnych. Nie mam jeszcze odpowiedzi.

I jeszcze jedno nowum z naszej OKE - w tym roku polecono podać listę nauczycieli, którzy nie są zatrudnieni w szkolnych zespołach egzaminacyjnych i nie są oddelegowani do innych szkół. Oni właśnie bedą delegowani przez OKE jako obserwatorzy do różnych szkół.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]