Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zw.zawodowe
strony: [ 1 ]
barbaras217-01-2004 01:07:41   [#01]
Nie wiem czy ten watek był poruszany , ale jakie uprawnienia kontrolne maja zw. zawodowe komisja miedzyzakladowa? Czy aby zmienic zasady rozdzialu herbaty i recznikow wystarczy zgoda kola zwiazkowego jednego i drugiego , zrezygnowalam z recznilow i mydla dal n-li na rzecz mydla w plynie i recznikow papierowych w  toalecie i aneksie kuchennym w pokokju n=lskim oraz z herbaty na rzecz pojemnika z goraco i zimna woda.Dot.to tylko n=-li Zw.zapowiedzialy kontrole a wlasciwie  wydaly mi wojne i chca naslac PIP
joszka17-01-2004 06:15:26   [#02]

KOLEZANKO!

W tak ważnej sprawie jak mydło,papier toaletowy,herbata rola związków zawodowych jest kapitalna. Proponuję powołać komisję ,która ustali:

1. ilość zużywanego mydła w płynie przypadającą na jednego nauczyciela ( uwaga mogą być zdania odrębne do protokołu każdego ze związków)

2.ustaleniu wymaga:

a/rodzaj dozownika

b/wysokość jego zawieszenia

c/ uwzględnieniu faktu,że niektórzy z przedstawicieli RP mogą być leworęczni i wtedy należy zastosować dodatkowy uchwyt ( uwagi mogą być jak w pkt 1)

c/ zapach mydła ( opcjonalnie :lawenda,zielone jabłuszko (ale co będzie jeżeli zz ustali cudowny zapach " Ogni Moskwy"??-kłopot w zdobyciu tego zapachu-zamiennik BRUTAL w płynie

3. Ustalić należy komisyjnie temperaturę gorącej i zimnej wody w baniaku ( konieczność powołania podkomisji złożonej z fizyka,biologa i geografa( pod warunkiem,że reprezentują różne ZZ) uwaga może być jak w pkt 1

 

A tak wogóle dobrze,że masz tylko takie problemy.

Tak na marginesie nie jestem pewien,ale obowiązuje chyba(?) zapis o wrzatku dostarczanym nauczycielom a nie o herbacie. Ręczniki papierowe i mydło w płynie todobra,higieniczna  tendencja (np w proceduran NFZ dla stomatologów określa się nawet 40 cm ręcznika w roli na jednego przyjmowanego pacjenta)-popros lokalny SANEPID- wyda Ci pozytywna opinię w tej sprawie i zamkniesz kolegom buźki.

A tak przy okazji - zbliża się koniec semestru - mają wszystko w paierach na cacy?, przygotował jeden z drugim jakiś referacik na RP, pogadał i udokumentował spotkania z rodzicami , a może w ramach swoich zajęć lub w czasie przerwy i swojego dyżuru organizował zebranie ZZ?

Trzymaj się!!!!

zgredek17-01-2004 12:57:18   [#03]

to ja jeszcze dodam

z ustawy o zz:

Art. 25 1

2. Organizacja, o której mowa w ust. 1, przedstawia co kwartał - według stanu na ostatni dzień kwartału - w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po tym kwartale, pracodawcy albo dowódcy jednostki, o której mowa w ust. 1 pkt 2, informację o łącznej liczbie członków tej organizacji, w tym o liczbie członków, o których mowa w ust. 1.
Tadek17-01-2004 15:18:10   [#04]

już było

sprawa zz była już poruszana, nie mogę znaleść
barbaras217-01-2004 15:20:35   [#05]
Ja tez szukalam i nie udalo mi sie daltego napisalam proszac o pomoc.Wiem nie bede sie przejmowala bo sa rzeczy wazne i wazniejsze, nie dam sie wciagnac w wojne jezeli jej chca to prosze niech ja tocza
kruk18-01-2004 12:26:09   [#06]

Właśnie zmienił się Kodeks Pracy i teraz już nie trzeba konsultować norm przydziału środków ochrony osobistej oraz odzieży ze związkami zawodowymi. Przedtem faktycznie związki miały swój głos w tej sprawie. Odpowiednie artykuły KP po zmianach brzmią:

art. 2377 § 2: Pracodawca może ustalić stanowiska, na których dopuszcza się używanie przez pracowników, za ich zgodą, własnej odzieży i obuwia roboczego, spełniających wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy.

art. 2378 § 1. Pracodawca ustala rodzaje środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego, których stosowanie na określonych stanowiskach jest niezbędne w związku z art. 2376 § 1 i art. 2377 § 1, oraz przewidywane okresy użytkowania odzieży i obuwia roboczego.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]