Forum OSKKO - wątek

TEMAT: gorąco polecam -Comenius, wyjazdy indywidualne
strony: [ 1 ]
Iwona109-12-2003 19:55:33   [#01]

Wróciłam właśnie z tygodniowego szkolenia w Holandii. Było naprawdę wspaniale!! Nauka, przyjemności, poznawanie nauczycieli z różnych krajów! Jechać każdy może (nauczyciel)- za pieniądze unijne. Można wybrać kraj i temat kursu. Należy tylko wypełnić aplikację ( w języku kursu) i wysłać do Agencji Narodowej. Ja wysłałam na próbę, nie wierzyłam, że naprawdę jest to dla szeregowych nauczycieli, a po 6 dniach już przyznano mi grant. A nasi uczniowie mają wady, ale uczniowie w innych krajach też nie święci. Moze ktoś z Was też zechce wyjechać?

A może ktoś już był i podzieli się wrażeniami? Czy tak samo pozytywnie? pozdrawiam

Elżbieta Wysocka09-12-2003 20:06:16   [#02]

comenius

przygoda super - gratuluję.
Jak to się stało,że tak szybko wysłano Cię jako reprezentanta RP :)
Elżbieta Wysocka09-12-2003 20:08:08   [#03]
Czymożesz napisać od czego zaczęłaś tzn. od naszej agencji, czy od złożenia zapytania u organizatora konferencji?
Iwona109-12-2003 20:20:47   [#04]

zakładając,

że Agencja będzie miała mnie "w nosie" zrobiłam tak:

1 poszukałam kursu,

2 napisałam do organizatora

3 przysłał mailem wstępną rezerwacje, to ja że chce listem ( na stronie Agencji tak jest), to organizator, że zawsze wszystkim wystarczało elektronicznie- takie wysłałam

4 wypełniłam aplikację i na wszelki wypadek nie kontaktowałam się nawet z koordynatorem wojewódzkim

5 potem w drobnej sprawie (już po przyznaniu grantu) dzwoniłam do koordynatota i usłyszałam między innymi " jak pani X załatwiła pani wyjazd,,,"- nikt mi nic nie załatwiał, to nam daleko od stolicy pewne rzeczy wydaja się niemożliwe, a okazuje się, że wystarczy chcieć, serio

violka09-12-2003 20:55:30   [#05]

należy wypełnić aplikację w języku kursu

a czy czasem nie jest konieczna znajomość języka czy może mają tłumacza?

Jolanta Szuchta09-12-2003 21:08:00   [#06]
Tez bym pojechala ale niestety nie znam jezyka.
Iwona109-12-2003 21:16:42   [#07]

violka

akurat ja zdałam egzamin jakies 10 lat temu i wysłałam certyfikat, ale można inaczej poświadczć znajomośc języka np, wycieczki, kontakty z ludźmi w innych krajach. Języka się bałam to prawda, jednak uważam,że taki ze szkoły (naszej polskiej, przyzwoitej) zupełnie wystarczy. Grecy czy Portugalczycy mówili - no tak sobie ;-)) Mój kurs nosił tytuł Crossing borders. Przekonałam się, że to my Polacy albo perfekcyjnie, albo wcale, a jesteśmy naprawdę dobrzy i cenieni za granicą. Powiadają, że podróże kształcą. Dzięki nim ( potem byłam w Anglii na wizycie przygotowawczej) ja pokonałam już jedną granicę-własnych kompleksów i niewiary że warto spróbować.

 Gdybym była językowcem nawet nie próbowałabym Was zachęcać!!! Ja uczę matematyki w publicznym gimnazjum, które jak dotychczas nie miało przygód miedzynarodowych. ( Aplikację wypełniałam ze słownikiem na dole ekranu-teraz już jest o wiele lepiej- ćwiczenia czynią mistrza :-)))) )

Iwona109-12-2003 21:20:54   [#08]

każdy

w szkole uczył sie języka!!! na pewno on drzemie w umysłach Waszych

Można tak napisać o dofinansowanie, żeby część pieniędzy ( tych na wyżywienie-bez rachunków) przeznaczyć na szybki kurs-przypomnienie.

Iwona109-12-2003 22:52:30   [#09]

NAPRAWDĘ NIE INTERESUJE WAS TO ???????

trochę wiary, optymizmu. pokazmy się Europie!!!
migotka09-12-2003 23:14:02   [#10]

Iwona 1

Z pewnością wszyscy są zainteresowani, ale ogranicza ich znajomość języka. Wiara i optymizm to za mało.

Ostatnio uczestniczyłam w szkoleniu na temat różnych projektów, prelegentka przekazała też informacje na temat szkolenia nauczycieli w ramach programu COmenius II. Chociaż zachęcała do uczestnictwa stwierdziła, że bez znajomości języka przynajmniej na poziomie średniozaawasowanym taki wyjazd nie ma sensu. Nawet ci co na początku podchodzili do tego z optymizmem byli sceptyczni.

Iwona109-12-2003 23:29:40   [#11]

migotka

i dlatego właśnie nie rozmawiałam z koordynatorem-urzędnicy niższego szczebla tylko zniechecają!!! Jedna pani z Rumunii twierdziła, że tylko rozumie i nie chciała mówić, dopiero w przedostatnim dniu sie odważyła i-wszyscy ją rozumieliśmy (prawie), Natomiast rzeczywiście nie polecam wyjazdu do kraju rodzimego języka-na początek- np. Anglicy mówią bardzo nieładnie po angielsku ;-))
Iwona109-12-2003 23:32:21   [#12]

a jak ktoś

naprawde chce, a boi sie to polecam mój sprawdzony kurs w Holandi, Było nas 9 osób, a maksymalnie może uczestniczyć 20- jak w rodzinie
Iwona110-12-2003 18:36:31   [#13]

podnoszę wątek

bo może jednak ktoś sie zainteresuje; jak problem językowy jest nie do przeskoczenia to może nauczyciele języków zechcą skorzystać, naprawdę WARTO!!!!!!!!!!
Elżbieta Wysocka10-12-2003 20:40:37   [#14]

podnosisz nie tylko watek,

ale też człowieka na duchu :)) - dzięki dobra kobieto, myslę, że takie podejście jest nam bardzo potrzebne.
Napisz proszę adres strony z adresami organizatorów konferencji, może znajdę coś dla siebie i odważę się również.
Pozdrawiam -
Elzbieta
Iwona110-12-2003 23:02:04   [#15]

proszę katalog kursów-pełno tego

http://comcdb.programkontoret.se/

Maelka11-12-2003 04:36:04   [#16]

Iwona :-)

Dzięki za podsunięcie pomysłu. Nie wiem, czy sporzystam, ale warto od czegoś zacząć. Na przykład od przejrzenia propozycji.

Chętnie przeczytałabym twoją relację z tego wyjazdu. Możesz dorzucić jakieś szczegóły?

Iwona111-12-2003 22:04:35   [#17]

chciałam

umieścić artykuł w wymianie plików, ale woła, że : "za mało informacji o autorze" Czy trzeba być członkiem OSKKO, żeby umieszczać pliki w wymianie plików?????????????????
Ewa z Rz11-12-2003 22:48:08   [#18]

Nie

Uprawnienia do pisania na forum sa wystarczające do umieszczenia pliku w wymianie.

Może w nazwie zrobiłas literówkę - nazwa musi być wpisana dokładnie taka sama jaka jest na forum zarejestrowana.

Iwona111-12-2003 22:56:55   [#19]

dzięki

Ewa za radę, ale dalej jest coś takiego

Przesłane dane nie zostały zapisane.
Brakuje danych o autorze

( uwazałam na literówki) ;-((

krisya11-12-2003 23:51:25   [#20]

iwona1

mnie to bardzo interesuje!czy masz jakieś info, czy np to tylko dla nauczycieli w konkretnych szkołach, czy w ogóle?dzieki z gory za odp

Iwona112-12-2003 18:57:06   [#21]

w wymianie zamieściłam sprawozdanie

z kursu, w którym brałam udział w Maastricht. Uczę matematyki od wielu lat, więc stylistycznie może być trochę potknięć, przepraszam.

Te wyjazdy są dla wszystkich nauczycieli. Preferowani ci co pierwszy raz i z małych miejscowości

POWODZENIA. Chętnie służę dodatkowymi wyjaśnieniami

Iwona114-12-2003 20:01:26   [#22]

a w Rumunii

dziecko powtarza klasę, jeśli otrzymało najniższą ocene zachowania. Co wy na to?
Jola14-12-2003 20:16:45   [#23]

Pierwsza myśl: A to spryciarze! A może by tak u nas....

Druga myśl: No ale jak wytrzymać z takimi powtarzającymi? W naszych realiach...

Leszek14-12-2003 20:39:49   [#24]

Ktoś tu kiedyś wspomniał, że powtarzanie roku niewiele daje... 90 % powtarzających i tak nadaje się ponownie do powtarzania kolejnego roku...

Pozdrawiam

Jola14-12-2003 20:47:00   [#25]

Leszku, ale my nie mamy doświadczenia w powtarzaniu za zachowanie :-)

A swoją drogą, to co to dziecko właściwie ma powtarzać?

Iwona114-12-2003 20:55:27   [#26]

sądzę,

że to metoda kija w wychowywaniu (a raczej dyscyplinowania uczniów) i przy okazji szkoła zarabia bo tam uczeń złapany na paleniupłaci karę. To nie jest dobre (według mnie)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]