Forum OSKKO - wątek

TEMAT: staż i ciąża
strony: [ 1 ]
Agata L30-10-2003 12:18:14   [#01]

Czytałam kilka wątków o stażach kobiet ciężarnych i L4, ale kazdy przypadek jest inny. Prosze o pomoc w moim przypadku, ew. o odesłanie mnie do b. podobnego wątku.

Jestem n-elem kontraktowym. Staż mój trwa juz 3 rok i kończy sie pod koniec maja 2004. Od 1 wrzesnia jestem na L4 i nie wrócę do pracy do samego rozwiązania (przewidywany termin porodu - 24 kwietnia 2004).  

Wiem, że po uplywie 91 dni (IX+X+XI=91dni) czyli 30 listopada mój staż zostaje mi zawieszony. Mam wtedy 6 miesięcy na złożenie wniosku o kontynuację stażu. (do końca maja 2004). Kiedy mogę ten wniosek złożyc? Zaraz po urodzeniu dziecka (przed koncem maja)? Czy po macierzyńskim?

Jeszcze jedno pytanie, jakie problemy ze strony dyrekcji moga mnie spotkać?

I prośba, czy ktoś z Was potrafi wyliczyć mi kiedy wrócę do pracy i o jaki czas przedłuzy mi się staż?

Pozdrawiam serdecznie!

Ewa z Rz30-10-2003 13:45:17   [#02]

dla długości stażu nie ma znaczenia,

czy wniosek o kontynuację złozysz zaraz po porodzie, czy w ostatnim dniu 6 m-cy przerwy, o ile będzie to jeszcze w czasie urlopu macierzyńskiego. (Z podanych danych wynika, że tak)

Aby obliczyć datę zakończenia stażu należy do poprzednio ustalonej daty doliczyć cały czas nieobecności w szkole (zwolnienia przed przerwą - tych 3 m-cy) i przerwy) oraz czas trwania urlopu macierzyńskiego przypadajacego PO złożeniu wniosku o wznowienie stażu. Ew. urlop uzupełniający pomijamy - bo to urlop wypoczynkowy, a tem nie ma wpływu na staż.

Zatem, przy założeniu, że do tej pory nie miałaś ani dnia zwolnienia L4, mamy:

1. staż zostanie przerwany 1.12.2003 r.
2. przyjmuję za datę rozpoczęcia urlopu macierzyńskiego datę przew. porodu - czyli 24.04.2004 r.
3. przerwa w stażu będzie trwała od 1.12.2003 do 24.04.2004 - tj. 4 m-ce i 23 dni
4. po dodaniu pierwszuch 3 m-cy zwolnienia, cała nieobecność w szkole jest 7 m-cy i 24 dni
5. urlop macierzyński - 16 tyg (nie piszesz jaki ci przysługuje więc to moje założenie) skończy się 7.08.2004, zatem do pracy wrócisz ok. (rach przybliżony) - 4.10.2004
6. nieobecność w szkole i urlop macierzyński to razem 11 m-cy i 10 dni
7. staż zakończy się około  13 maja 2005 roku.

Agata L30-10-2003 14:50:23   [#03]

Wielkie dzieki!

Bardzo dziękuję, za tak dokładną odpowiedź.

Ucieszył mnie oczywiście fakt, ze nie muszę zaczynać stażu od początku. Wczoraj byłam u dyrektora, niestety on jeszcze nie wiedzial nic na temat przerywania stażu. Twierdzil, ze po 3 miesiącach nieobecnosci bede musiala zaczac go od poczatku.

Moim zadaniem jest więc go przekonać, przedstawić jakieś artykuły na temat o ktorym mówimy.

Cieszy mnie fakt, ze przewidziana data końca mojego stażu jest w maju 2005. Zatem bede do tyłu prawie dokładnie rok:)

Co do jednego mam wątpliwości: Czy te poczatkowe 3 miesiące mojej nieobecności (1 IX - 31 XI) również wlicza się do okresu o ktory będzie przedłużony staż?

Ze strony http://www.ko.olsztyn.pl/awans_zawodowy/regulacje_prawne.html:

2. w terminie 6 miesięcy od dnia przerwania stażu nauczyciel może złożyć wniosek o kontynuację stażu. Do wymaganego okresu stażu zalicza się okres stażu odbytego przed przerwą (art.9d ust.4 KN),

wyjaśnienie: - nauczyciel był na zwolnieniu lekarskim w okresie odbywania stażu 18 dni + 30 dni + 20 dni + 5 dni + 25 dni (urlop bezpłatny) + 10 dni + 8 dni . Termin 6 – miesięcy do wystąpienia z wnioskiem o kontynuację stażu będzie się liczył od 18 dnia urlopu bezpłatnego, a staż ulegnie przedłużeniu o 26 dni;

Nawet jesli mialabym 8 miesięcy i 10 dni nieobecności w szkole to chyba nie zmienia faktu, ze egzamin mialabym w sesji letniej (koniec czerwca, lipiec) Czy tak?

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za bezinteresowną pomoc.

KrystynaP30-10-2003 19:24:19   [#04]
Wiecie co najbardziej mnie wkurza w tym wszystkim? To,że nauczyciel musi przekonywać dyrektora o faktach,które powinny mu być znane(dyrektorowi).Dlaczego jest tylu nie znających przepisów dyrektorów?Przecież to ich obowiązek.Nie chcę nikogo dotknąć z piszących tutaj(bo są tu sami fachowcy),ale w naszych szarych realiach jest wielu co to nie wiedzą a na dodatek nie przyznają racji nauczycielowi,gdy im nawet pokazuje czarno na białym.
ewa30-10-2003 20:34:21   [#05]

W przypadku złożenia wniosku w terminie 6 miesięcy od dnia przerwania stażu, do wymaganego okresu stażu zalicza się okres stażu odbytego przed przerwą, z wyłączeniem okresu nieobecności. (art 9d ust 4 KN). Czyli biorąc pod uwagę przypadek podany w poście 03 staż ulegnie przedłużeniu o 3 m-ce i 26 dni. W tym czasie nauczyciel będzie mógł znowu byc nieobecny zgodnie z art.  9d ust. 3  (do 3 m-cy w szkole) nie narażając się na konieczność przerwania stażu, gdy jego nieobecność będzie wynosiła po wznowieniu stażu np 2 tygodnie.

Grażyna31-10-2003 21:42:19   [#06]
wydawało mi się, że pierwszych 3 miesięcy zwolnienia nie trzeba dodawać do długości stażu? Mam nauczycielkę, która urodziła 24 kwietnia 2003, urlop macierzyński miała do 27 sierpnia (3 dziecko), potem udzieliłam jej urlopu wyrównawczego i do pracy wróciła 8 października. Planowo staż miała zakończyć 31 maja 2003 r. (wcześniej miała 89 dni zwolnienia lekarskiego). Uznałam, że ma do uzupełnienia 40 dni stażu (urlop macierzyński od 22 kwietnia - 9 dni kwietnia + 31 dni w maju = 40 dni. Nie doliczałam jej już tych 87... :(( Coś przeoczyłam?
Ewa z Rz01-11-2003 07:39:15   [#07]

Grażyna

Ta Twoja n-lka nie miała przerwanego stażu, więc ilość dni zwolnienia nie ma zanczenia (nie bylo więcej niż 3 m-ce).

Natomiast urlop macierzyński nie przerywa stażu a przedłuża go o cały czas trwania urlopu. Jej urlop trwał od 22.04 do 27.08 czyli 138 dni, zatem do daty zakończenia stażu - 31.05.2003 doliczasz te 138 dni i otrzymujesz datę zakończenia stażu dla tej n-lki - 16.10.2003

Gaba01-11-2003 08:36:47   [#08]

"lub czasopisma"

Krysiu, nie chcę nikogo tłumaczyć, dlaczego nie zna przepisów, nie chcę się tłumaczyć, dlaczego  nauczycielowi odpowiadam - dam odpowiedź jutro muszę swoje stanowisko psrawdzić... moge wyjaśnić -

- dlatego, że to z czym mamy do czynienia jest to magma - wczoraj sprzątaczka miała 1200m2 do sprzatania dziś 1500, wczoraj było to... a od wczoraj tamto + plotki, plus koszmarne zmęczenie... i tony idiotyzmów w postaci powielających się papierów.

Niech dalej nowelizują nowelizatorzy, niech biją pianę, ankieterzy ankietują. A swoją drogą to rzeczywiście przykre, że szefowie mówią coś z pewnością, że chcą dobrze mówić, a mówią niefachowowo.

Nauczycłam się niczego w szkole nie uważać za pewność. To jest dla mnie smutne, że nie mogę być oparciem.

TO POWINNO DAĆ WIELE DO MYŚLENIA - ale nia da...


Walczę z arkuszem od mierzenia jakości  i mam straszną gulę w gardle, bardzo się boję, że nie ździerżę i odpysknę tak po babksu, po gabsku... po ludzkiemu... a po zbój taki arkusz, jak się kupy nie trzyma.

Jestem niemądra, nie potrafię odpowiedzieć rzetelnie i uczciwie na najprostsze pytania. Są one dla mnie koszmarne, a przecież wiem, jaka jest moja szkoła, iled dobrego zrobiliśmy - to arkusz bada nie to, co zakłada, otrzymując infomacje nie tam, gdzie należałoby. Wrrr!

A więc Krysiu, nie wiem, co powiedzieć nauczycielowi - nie wiem, bo się nie da wiedzieć.
ewa01-11-2003 17:44:21   [#09]

kurcze Ewa?

 KN 3a. W przypadku nieobecności w pracy z powodu urlopu macierzyńskiego staż ulega przedłużeniu o czas trwania tego urlopu.
Nie pisze cały pisze czas trwania.

Kobieta macierzyński ma od 24 kwietnia, staż miał się zakończyć 31 maja, dlaczego jej ten staż wydłużasz o cały macierzyński? A gdyby urodziła np. 29 maja też byś tak policzyła? Coś mi się to nie podoba :(
Czas trwania urlopu w trakcie stażu wyniósł 40 dni i i tyle bym wydłużyła, podobnie jak Grażyna.

Grażyna01-11-2003 20:30:49   [#10]
ja też tak sądzę, dlaczego miałabym jej wydłużać staż więcej niż potrzeba, przecież ona nie zrealizowała tylko 40 dni?
Zola01-11-2003 20:51:40   [#11]
czytam przepisy i mysle tak jak Wy
mam dziewczyne, która w tym roku szkolnym 31 maj powinna skończyć staż, ale termin porodu wyznaczono jej na 11 maja , myslę że po powrocie z urlopu macierzyńskiego i uzupełniającego wypoczynkowego powinna odbyc staż uzupełniajac go tylko o tyle dni ile go nie odbedzie, jeśli zreczywiście odejdzie 11 maja, to zostanie jej raptem 20 dni i tyle che jej wydłużyć, potem projekt oceny opiekuna, opinia RR, moja ocena i egzamin w styczniu
Ewa z Rz02-11-2003 06:02:47   [#12]

oj, dziewczyny...

Jesli chcecie, zgodnie z zapisem w KN, wydłużyć staż, to nie możecie tego liczyć w ten sposób. Ten sposób wyraźnie przerywa staż - na czas trwania urlopu macierzyńskiego... Piszecie, po powrocie z urlopu (macierzyńskiego i uzupełniajacego) ma zrealizować jeszcze te x dni stażu... A na jakiej podstawie?

Staż się nie przerywa ani wogóle, ani na czas urlopu - on po prostu cały czas trwa... Zatem jak ona jest na urlopie to cały czas trwa jej staż i żeby przepracowała tyle ile trzeba to czas trwania stażu się wydłuża właśnie o cały urlop macierzyński... (Wydłużenie tylko o x dni, np. te 20, spowodowałoby skończenie stażu w czasie urlopu i za bardzo nie ma sensu...)

Jak przyjrzycie się dokladnie mojemu wyliczeniu to zobaczycie, że wg tego koniec jej stażu przypada wcześniej, niż gdyby to zrobiła Zola po swojemu... :-))

Dlaczego? Bo Zola tak de facto chce przydłużyć staż o więcej, o czas trwania urlopu uzupełniającego, co jest zupełnie niesłuszne, bo urlop wypoczynkowy nie ma wpływu na długość stażu.

Inna sprawa, że w przypadku opisanym przez Zolę nie musi być ten przepis wogóle zastosowany, jeśli ta n-lka nie będzie miała przed porodem zbyt wielu zwolnień - te 20 dni łacznie z poprzednimi zwolnieniami z czasu stażu nie przekraczają 3 m-cy, to może (ale nie musi!) skończyć staż normalnie 31 maja. Oczywiście, jeśli nie chce się na urlopie zajmować pisaniem sprawozdania itp. to może skorzystać z tego przedłużenia.

.....................

KN art 9d ust. 3. Staż, o którym mowa w art. 9c ust. 1, przerywa się w przypadku nieobecności nauczyciela w szkole z powodu: czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy oraz urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwającej łącznie dłużej niż 3 miesiące, z zastrzeżeniem ust.3a.
ust. 3a. W przypadku nieobecności w pracy z powodu urlopu macierzyńskiego staż ulega przedłużeniu o czas trwania tego urlopu.

Czas trwania urlopu macierzyńskiego (tego) to ilość dni wypisana na zaświadczeniu przez lekarza - ani mniej ani więcej.

I rozważania te musimy (wcześniej tylko możemy) prowadzić jeśli długość nieobecności n-la w pracy powinna spowodować przerwanie stażu.

ewa02-11-2003 09:56:53   [#13]

Ewa :-))))))))

ja chyba z Tobą na priv pogadam, bo tu za bardzo namieszam, w dalszym ciągu nie przekonuje mnie Twoja argumentacja, ale wiesz,  że ja uparta baranica :-))))))))))
Zola02-11-2003 10:22:32   [#14]
Ewcie moje kochane, ja to juz całkiem zgłupłam, ale najbardziej mi sie podoba , z puntu widzenia mojej dziewczyny interpretacja Ewy Rz. , faktycznie jak jej wyjdzie mało zwolnień, to moge jej nie przedłużać stażu a dziewcze pracowite i uparte to zda egzamin w lipcu i forsa poleci większa wczesniej i dla maluszka będzie jak znalazł, bo tato bez pracy
Agata L02-11-2003 11:04:54   [#15]

a juz myslalam...

a juz myslalam, ze rozumiem....:)

Wg mnie Ewa z Rz jest przekonująca.

Prosze nie przechodźcie na priv, my tez chcemy wiedziec jakie są wątpliwości.

Pozdrawiam!

ewa02-11-2003 11:19:25   [#16]

Zola

z drugą częscią argumentacji, tą ,która rozpatruje przypadek Twojej nauczycvielki się zgadzam z Ewą, ale z tym wydłużeniem o cału macierzyński w przypadku Grażyny nie :-)))
a co taka jestem b... :-))))
ewa02-11-2003 14:32:07   [#17]

kurzce Ewa :-(

chciałam mailem, ale pisze mi jakiś error i nie chce leźć do Ciebie ten emil, no to wkleję go tu, przy okazji Agata poczyta ;-)

Witaj Ewa :-)))))))))))
no to słuchaj moich argumentów ;-)
w przypadku nauczycielki Zoli :
bezpośrednio po zakończeniu urlopu macierzyńskiego, (nauczycielka jest na wypoczynkowym uzupełniającym, który jak sama piszesz i jest w  zgodzie z przepisami) w trakcie wypoczynkowego Zola pisze jej pismo,że kontynuuje staż przerwany na podst. art. 9a ust.3a wydłuża jej staż o te 20 dni. Staż zakończy jej sie wobec tego, w trakcie urlopu wypoczynkowego, a konkretnie w 20 dniu urlopu wypoczynkowego uzupełniającego.
Nie do przyjęcia jest dla mnie druga Twoja interpretacja dająca możliwość łączenia nieobecności tej do 3 miesięcy ( bo tu zgodnie z KN nie ma przerwy w stażu) z urlopem macierzyńskim - ten działa jak automat przedłuża staż i tyle.
w przypadku nauczycielki Grażyny:
podobnie po macierzyńskim idzie pismo tyle,że tu zakończenie stażu będzie w 40 dniu urlopu uzupełniającego.
To,że tej nauczycielce w trakcie stażu 2 lata i 9 m-cy faktyczny staż (ten kiedy pracowała w szkole) skrócił się (choroba + wydłużenie w trakcie wypoczynkowego)., to już inna sprawa. Czy w tym czasie zdążyła zrealizować zadania z planu to wyjdzie w sprawozdaniu i ocenie.
Wyliczenia dotyczące stażu opieram na podstawie jeszcze art. 9c ust 1 pkt 2 KN. Staż nauczyciela  w przypadku ubiegania się o awans na stopień nauczyciela mianowanego i nauczyciela dyplomowanego - 2 lata i 9 miesięcy.  Ustawodawca dopuszcza w art. 9c ust.3 KN skrócenie tego stażu o 3 miesiące (nieobecnośći w pracy ), ale nigdzie nie pisze, że dopuszcza możliwość wydłużenia ponad 2 lata i 9 miesięcy. Wg podanych przez Ciebie wyliczeń ten staż jest zdecydowanie za długi, przynajmniej takie jest moje zdanie.   Przedłuzenie stażu o macierzyński owszem, ale o czas trwawnia macierzyńskiego w trakcie stażu i ani dnia dłużej :-))). Bo inaczej nie spełnia art.9c ust.1 pkt 2
I żeby było jasne ja mówię o długości stażu, a nie o tym czy nauczyciel w tym czasie zdąży zrealizować zadania z planu.
Tyle moje argumenty :-)))))))))))))
No to teraz tłumacz "czereśniakowi", ale dobrze tłumacz bo wiesz,że ja CKM :-))))))))))))
pozdrawiam ewa :-)
Grażyna02-11-2003 16:43:41   [#18]

Wiecie, że mam bałagan w głowie, bo obie ewy wg mnie podają logiczne argumenty. Co jest wobec tego nielogiczne? Odpowiedź jedyna jaka mi w tej chwili przychodzi do głowy -KN.

Ewa ma rację co do tego, że urlop macierzyński nie może przerwać stażu, dlatego dodaje urlop macierzyński, ale ustawa nie przewidziała takiej sytuacji, kiedy n-l idzie na ten urlop pod koniec stażu i wtedy jego staż wydłuża się 4 miesiące, czyli trwa 3 lata i 1 miesiąc (w przypadku kobiety rodzącej, np. ok. 25 maja.), a ma przecież trwać 2,9?

Ewa z Rz odpowiedz mnie i Ewie, bo czas nagli, muszę definitywnie zakończyć sprawę stażu mojej nauczycielki.

Ewa z Rz03-11-2003 03:06:20   [#19]

kurcze...

to ja chyba czegoś nie rozumiem...

Jak jej chcesz przedłużyć ten staż tylko o macierzyński w czasie stażu, te np. 20 dni?

Weźmy te n-lke Zoli: Jak urodzi 11 maja i tak zacznie macierzyński, to ma tego urlopu na stażu 20 dni. Przedłużenie stażu tylko o te 20 dni oznacza zakończenie go nie 31 maja (jak było planowane), a 20 czerwca... Co to ma za sens? Po kiego to wydłużenie?

Już nie mówię o tym, że ona wtedy MUSI (a nie tylko jeśli chce) pisać na urlopie macierzyńskim sprawozdanie pod groźbą niezaliczenia stażu. Bo przecież musi oddać sprawoznanie w przeciągu 30 dni od zakończenia stażu czyli do 20 lipca - a to ciągle jest w trakcie jej urlopu macierzyńskiego. Na komisję i tak trafi w zimie, więc po co ma się tak sprężać?

A to, że koniec stażu wypaść może (zgodnie z moim wyliczeniem), choć nie musi, w czasie urlopu urlopu uzupełniającego to zupełnie inna broszka. Tu tak jak w czasie urlopu wypoczynkowego, pewne rzeczy można zrobić. Ponadto sprawozdanie można oddać już po powrocie do pracy...

A w ust 3a art 9d KN jest wyraźnie napisane ulega przedłużeniu o czas trwania tego[macierzyńskiego] urlopu. Czas trwania urlopu tego, to czas wpisany przez lekarza na zaświadczeniu.

................

A powoływanie się tutaj na art 9c ust 1 KN jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe...

ewa03-11-2003 07:22:02   [#20]

mic, ale się porobiło :-)

Skąd Ci się wziął 20 czerwca,  ta Zoli nauczycielka urodzi 11 maja pójdzie na macierzyński, po zakończeniu macierzyńskiego ( jezu ile trwa macierzyński nie pamiętam?, ale przyjmijmy,że 3 m-ce) Zola pisze jej pismo informujące,że staż zakończy 31 sierpnia (mija macierzyński + 20 dni stażu) . (czyli w 20 dniu urlopu uzupełniającego wyjdzie). 
 A tu; powoływanie sie na art 9c ust 1 KN jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe...    to ja nie rozumiem :(   czego Ty nie rozumiesz? Jaśniej tłumacz:-))

 

ewa03-11-2003 09:38:05   [#21]

Ewa nie zdzierżyła :-))

i zadzwoniła, po konsultacji tel. wyszło nam, że obie mamy rację, staż kończy nam się tak samo.
Ewa liczy jak matematyk, ja jak humanista, a staż trwa 2 lata i 9 m-cy :-))))))))
wolę jednak wyjaśniać telefonicznie ;-)
Grażyna03-11-2003 18:02:16   [#22]
ok. masz rację! Nie denerwuj się i wybacz uparciuchom, ale musiałam mieć pewność w 100%.
Zola03-11-2003 20:38:46   [#23]
wiecie to fajne , był Zolipies , teraz jest Zoli nauczycielka,
poczytałam i tez wiem co mam zrobic , dzięki Wam Ewki za konstruktywne spory ;-)))))
Marek Pleśniar03-11-2003 22:44:40   [#24]
i pozdrów zolipsa
Agata L04-11-2003 11:02:30   [#25]

Pomocy!! Wyslalam maila do WMODN z zapytaniem czy moge zlozyc podanie w trakcie macierzynskiego o kontynuacje stazu i co otrzymalam???

 Pani Agato!

W trakcie trwania urlopu macierzyńskiego nie ma możliwości złożenia wniosku o kontynuację stażu. Niestety, w Pani przypadku staż trzeba rozpcząć od nowa.

 
Zalamałam się!
Pomóżcie proszę, bo ja nie wiem juz co robić...
ewa04-11-2003 11:37:06   [#26]
a jaka jest podstawa prawna takiego stwierdzenia?
i co to jeste to : WMODN?
Marek Pleśniar04-11-2003 11:38:38   [#27]
Warmińsko-Mazurski ODN:-)
Agata L04-11-2003 11:43:36   [#28]

no wlasnie jak podstawa prawna? nie wiem włąsnie. A na jakiej podstawie prawnej można złożyć podanie w trakcie macierzyńskiego?

Załamałam się...

grażka04-11-2003 11:52:18   [#29]
Myślę, że na tej podstawie, iż nigdzie nie jest napisane, że nie możesz tego zrobić. Cóż to, urlop macierzyński ogranicza Ci zdolność do czynności prawnych? ;-) - wg autora porady oczywiście.
Agata L04-11-2003 11:54:10   [#30]

Napisze w tej sprawie do CODN. Zobaczymy co podpowiedzą.

(Dzieki Marek za pomoc:) A moze Ty jestes z WMODN? Przyznaj sie!

Agata L04-11-2003 11:56:32   [#31]
Tak myślisz Grażka? Moze masz rację? Teraz tylko zależy od Dyrektora decyzji tak? Ale musze go jakos przekonac, JAK!?!?
Marek Pleśniar04-11-2003 11:58:37   [#32]
ja jestem z OSKKO:-)
ewa04-11-2003 12:00:08   [#33]

teraz sobie znowu głośno pomyślę ok?

staż ulega przedłużeniu o czas trwania urlopu macierzyńskiego.  Nie został on przerwany, ale zgodnie z prawem uległ wydłużeniu. Dlaczego wobec tego nie można złożyć wniosku, przecież ten staż trwa?
Ewa chodź no tu, bo znowu nam WMODN burzy to co ustaliłyśmy :(((((((
Agata L04-11-2003 12:02:28   [#34]

Ewo przeczytaj moj pierwszy post, staż będe miala przerwany 1 grudnia...

W momencie, gdy pojde na macierzynski, moj staz jest przerwany od jakis 5 miesiecy, zostaje mi ok. 1 miesiac na zlozenie podania o kontynuacje.

Tak! Ewo z Rz zapraszamy!!!

ewa04-11-2003 12:05:50   [#35]
wiesz pisanie gdziekolwiek podejrzewam, że tylko zagmatwa sytuację, bo odpowiedzi moga być różne. Ja to bym sie chyba zdecydowała na pismo do dyrektora, to jego kompetencja,  a gdyby odmówił chciałabym wiedzieć i mieć to na pismie na jakiej podstawie.
ewa04-11-2003 12:09:42   [#36]

no przeczytałam :)

 moje stanowisko w Twoim przypadku jest takie jak Ewy z postu 2 , a rada jedyna jaka mi sie nasuwa, to ta z postu 35 :-))))))))
Agata L04-11-2003 15:39:02   [#37]

Upsss... Panie Marku

Panie Dyrektorze... jak moglam nie wiedziec. Wstyd mi...:-(

Pozdrawiam serdecznie:)

Marek Pleśniar04-11-2003 19:18:12   [#38]
wstydź sie wstydź;-)
Ewa z Rz08-11-2003 05:14:29   [#39]

jestem KOSZMARNIE zajęta...

wpadam tu tylko na chwilę i czytam ok 10% - już niedługo wracam...

WMODN czy CODN czy inny WOM nie może niczego zabraniać, ani na nic zezwalać. Owszem może poradzić, przedstawić jak to widzi, ale to są tylko wswkazówki... Jeśli jeszcze nie są poparte przepisami, to ich jakość jest wątpliwa, a kategoryczność śmieszna...

Wniosek o cokolwiek, w tym kontynuację stażu, można złożyć zawsze (wysłać pocztą), o ile nie zachodzi wypadek szczególny - opisany w akcie prawnym - który to uniemożliwia.

Ponieważ KN wymienia pewne sytuacje jako te, które przerywają staż, to na pewno, póki taka przyczyna nie zniknie, wniosku złożyć nie można - jest to napisane wprost.

Ponieważ urlop macierzyński nie jest przyczyną przerwania stażu można będąc na nim (jeśli przed porodem do takiego przerwania doszło) wznowić staż - złożyć (wysłać) wniosek o kontynuację. Tak samo jak można to zrobić będąc na urlopie wypoczynkowym, albo w niedzielę (data wnisku może być dniem świątecznym).

Agata L14-11-2003 17:19:11   [#40]

cd.

Masz racje Ewo z Rz.

Jeszcze nie rozwiazalam mojego problemu. Dzisiaj pocalowalam klamke dyrektora gabinetu, nic nie zalatwilam... Bylam tylko w ZNP, ale tak naprawde, nic mi nie powiedzieli. Dowiedza sie od Radcy Prawnego w poniedzialek.

Zanim sie jednak dowiem co radca mysli, powiem co mysle.

Bezpieczniej byloby w kwietniu, tuż przed urlopem macierzyńskim, przyjść na 1 dzien do pracy by złożyć wniosek o kontynuację stazu, a zaraz potem, natepnego dnia rozpocząć urlop macierzyński - ten
urlop wydłuży mój staż dokładnie o czas jego trwania (16
tygodni) - poniewaz rozpocznę ten urlop w okresie kontynuowania stażu. Zatem po urlopie macierzyńskim będzie on kontynuowany.

A teraz poszukam innego forum, by dowiedziec sie jak nie urodzic przed terminem:)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]