Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Idzie zz na zebranie....
strony: [ 1 ]
joszka21-10-2003 08:14:55   [#01]

Istna plaga! Albo opiniowanie,albo zatwierdzanie,albo konsultacje..... Powiatowa struktura "wyciąga" mojego matematyka-mocny jak papieros w czasie godzin pracy. W tym roku nie chcę już wyrażać na to zgody - nie jest prezesem,-szefuje organizacji szkolnej, zastępuje wiecznie Panią Prezes w róznych gremiach.

Dostaję propozycję koleżeńskich zastępstw i temu podobne bzdury- rozumiem z jednej strony -tu idzie o NASZ nauczycielski interes ( w tym także mó, bo dyrektorem bywa się , nauczycielem się jest-jak się ma zaplanowane godziny w arkuszu . Z drugiej strony jestem odpowiedzialny za realizację procesu i uczniowie nie powinni być z tego powodu narażeni na kłopoty.

 Czy istnieje granica tego absurdu?Jak często mogę zwalniać nauczyciela ,aby"świadczył" ZZ? A może nie powinienem wcale?A może w ramach urlopu bezpłatnego?( Jemu akurat oderwanie od zaj ęć baaardzo pasuje -leser i tyle.!!!

grażka21-10-2003 08:16:21   [#02]
U nas - tzn. w moim przedszkolu -  na zebrania chodzi się po godzinach pracy...  :-)))
joszka21-10-2003 08:18:30   [#03]
Na takie nie pójdzie i już!!!!
annah21-10-2003 09:25:59   [#04]

u nas ma dzień wolny, tak ma ułożony podział godzin co by pogodzić pracę i służenie ogółowi ;)

i tak było od zawsze jak pamiętam

dotyczy to i jednego związku i drugiego

Marek Pleśniar21-10-2003 09:49:03   [#05]
nie po to jezd siem działaczem żeby pracować w pracy!
Helena S21-10-2003 12:14:58   [#06]
" z jednej strony rozumiem". A z drugiej strony? Najskuteczniejsze jest pismo do stosownych władz związku. Z drugiej strony to jesteś dyrektorem i masz obowiązek dbać o matematyczną edukację swoich uczniów. W piśmie zaznacz, że nie masz nic przeciwko aktywności związkowej działacza, ale po zrealizowaniu swoich obowiązków. Pismo zawsze działa.
migotka21-10-2003 15:37:49   [#07]

ja z trochę innym pytaniem, ale na temat

Jedne szkolenia organizowane są w godzinach 8-15, a inne po 15 i w soboty. Dlaczego tak jest?

Nauczyciel nie wiedział przed rozpoczęciem roku, że w okreslonym dniu tygodnia będą te szkolenia (albo udawał, że nie wie). Potem klasy nie mają w dniu .... lekcji z ....., a najczęściej klasa jest pod opieką x, co oznacza, że x ma lekcje z inną klasą. A klasa w tym czasie ma dwa okienka. U mnie też sie to zdarza, ale w gimnazjum u syna (wcześniej II, a teraz III klasa) jest to na porządku dziennym, uczniowie tracą w miesiącu np. 8 godzin polskiego.

Czy dyr powinien się na to zgodzić?

gajga21-10-2003 21:32:16   [#08]

radny też potrafi

U mnie nie jest to związkowiec, tylko radny. Też go wciąż nie ma, ale b. nieregularnie-posiedzenia zwołuje się na ostatnią chwilę, w różne dni. Może napiszę do wójta???
Danka21-10-2003 23:05:49   [#09]
U mnie ma dzień wolny, innego dnia kończy o 10:30 bo ma swoje zebrania, jest zwolniony z 1/4 etatu, ma w związku z tym nadgodziny,a w pozostałe jest zwalniany zgodnie z ustawa o ZZ , brak realizacji programu tłumaczy akademią szkolną ( chociaż nie ma nakazu uczestnictwa) lub wyjściem klasy do kina!!!! To nazywa się tupet!
AnJa22-10-2003 16:26:13   [#10]

Co do radnego - możesz (a nawet powinnaś ) udzielać mu urlopu bezpłatnego jeśli posiedzenie przypada na godziny realizacji pensum ( właśnie rekompensatą za tak utracony dochód jest dieta).

Wójt do tego nic nie ma - posiedzenia Rady zwołuje jej Przewodniczący, komisji - przewodniczący tychże.

Wójt moze Cię co najwyżej op... + konsekwencje, jeśli zwalniasz go bez potrącania za nieprzepracowane godziny i płatne zastępstwa. Jeśli radny jest wobec wójta w opozycji - masz to jak w banku;-)

gajga22-10-2003 23:43:21   [#11]
Niestety, radny to dobry znajomy wójta. Grają w jednej drużynie. A to wójt dzwoni (a właściwie jego sekretarka - z polecenia wójta) z prośbą?o zwolninie go. Bez żadnego pisemka! Faktem jest, że swoje godziny często nadrabia - tak układam plan gdy go nie ma, aby uczniowie mieli przepadające lekcje w innym dniu.
AnJa23-10-2003 13:37:35   [#12]
To go zwalniaj! A przy okazji, przez niego podawaj np. wnioski o zwiększenie budżetu :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]