Forum OSKKO - wątek

TEMAT: akt nadania stopnia awansu zawodowego - 3 pytania
strony: [ 1 ]
Małgoś23-08-2003 12:15:58   [#01]

mam trzy pytania:

1) czy na akcie nie wypisuje się już szkół w jakich n-l może pracować?

2) czy uzasadnienie to tylko informacja o odbyciu postępowania kwalifikacyjnego (egzaminacyjnego) i otrzymaniu zaświadczenia?

3) czy uzasadnienie powinno znajdowac się na osobnej kartce, czy na odwrocie aktu nadania stopnia awansu zawodowego?

krystyna23-08-2003 12:26:32   [#02]

1) NIE - wpisać "poziom wykształcenia oraz informację o posiadanym przygotowaniu pedagogicznym"

2) ja pisałam tak:

"Na podstawie przedłożonych dokumentów  stwierdzam, że posiada Pani kwalifikacje o których mowa w art. 9 ust. 1 pkt 1  Karty Nauczyciela, odbyła Pani staż zakończony pozytywną ocena dorobku zawodowego oraz uzyskała akceptację Komisji Kwalifikacyjnej na stopień nauczyciela kontraktowego."

3) na odwrocie + pieczęć i podpis dyr. (organu nadającego) 

 

Małgoś23-08-2003 13:34:44   [#03]

:-))))

bardzoooo dziękuję  :-)
Jacek23-08-2003 13:36:33   [#04]

A ja robię tak, by wszystko zmieściło sie na jednej kartce. Myślę również, że w uzasadnieniu nie wystarczy wpisać tylko tą formułkę proponowaną przez Krystynę ale podobnie jak u mnie wskazać domumenty na podstawie, których decyzję podjęto.

AKT NADANIA

STOPNIA AWANSU ZAWODOWEGO NAUCZYCIELA

 

 

Na podstawie art. 9b ust. 4 ustawy z dnia 26 stycznia 1982r. – Karta Nauczyciela (Dz. U. z 1997r. Nr 56, poz. 357, z 1998r. Nr 106, poz. 668 i Nr 162, poz. 1118 z 2000r. Nr 12, poz. 136, Nr 19, poz. 239, Nr 22, poz. 291 i Nr 122, poz. 1323, z 2001r. Nr 111, poz. 1194, Nr 128, poz. 1404 i Nr 144, poz. 1615 oraz z 2002r. Nr 4, poz. 32 i Nr 113, poz. 984) po uzyskaniu zaświadczenia Nr 2/2003 z dnia 2 lipca 2003r. o akceptacji Komisji Kwalifikacyjnej powołanej przez Dyrektora Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Puławach

nadaję Panu                      

urodzonemu                   

stopień nauczyciela kontraktowego

Posiada Pan wykształcenie: wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym

 

Od niniejszej decyzji przysługuje Pani odwołanie do Kuratora Oświaty w Lublinie w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji.

 

UZASADNIENIE:

Decyzję niniejszą podjęto na podstawie:

1         Dyplomu ukończenia studiów magisterskich w zakresie politologii, specjalność społeczno-ustrojowa podpisanego przez rektora UMCS w Lublinie (Nr 1942 z dnia 25 lipca 2001r.), zaświadczenia o ukończeniu kursu pedagogicznego o wymaganej przepisami liczbie godzin podpisanej przez prodziekana UMCS w Lublinie z dnia 19 września 2001r. oraz decyzji wydanej przez Wicekuratora Oświaty w Lublinie z dnia 26 czerwca 2003r. (Nr WPDN.AK – 0932 – 14/2003) uznającej ukończenie ww. studiów magisterskich za kierunek zbliżony do nauczanego przedmiotu wiedza o społeczeństwie (moduły: wychowanie obywatelskie i wychowanie do aktywnego udziału w życiu gospodarczym).

2         Pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu dokonanej przez Dyrektora Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Puławach z dnia 17 czerwca 2003r. Nr PG3.11211a/169/03.

3         Zaświadczenia o uzyskaniu akceptacji Komisji Kwalifikacyjnej na stopień nauczyciela kontraktowego powołanej przez Dyrektora Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Puławach z dnia 2 lipca 2003r. (Nr 2/2003).

 

 Nr 2/2003

 Puławy, dnia 21 lipca 2003r.

Ewa z Rz26-08-2003 05:49:07   [#05]

Jacek,

wypisywanie na akcie nadania konkretnego rodzaju studiów, jak i przedmiotów, do nauczania których n-l ma kwalifikacje jest całkowicie nieuprawnione.

Wyobraź sobie taki przypadek - n-l ma ukończone dwa (lub więcej) kierunki studiów i w zwiazku z tym kwalifikacje do 2 (lub więcej) przedmiotów. Co wówczas wypiszesz na akcie?

Jeśli wypiszesz wszystkie kierunki i przedmioty - n-l może sie odwołać (i słusznie), że on sobie tego nie życzy, bo on jednego z nich uczyc nie chce, tylko drugiego (jego prawo).

Jeśli któryś ominiesz - trudno będzie wytłumaczyć, dlaczego akurat ten.

Jeśli wypiszesz tylko jeden, powstanie pytanie dlaczego ten a nie inny.

Ponadto rozporzadzenie wyraźnie mówi, że w akcie nadania umieszcza się tylko informacje o poziomie wykształcenia.

.....................

W obecnym wzorze aktu mamy informacje o zaświadczeniu komisji umieszczoną bezposrednio przed informacją o nadaniu stopnia.

Moje KO na akcie nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego daje nastepujace uzasadnienie: "Pan .................. spełnia wymagania kwalifikacyjne, o których mowa w art. 9b ust. 1 pkt 3 ustawy powołanej na wstępie, niezbędne do nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego."

Wobec tego ja piszę analogicznie na akcie nadania stopnia n-la kontraktowego - nie należy być bardziej papieskim od papieża...

No i oczywiście może być to wszystko na jednej kartce (jak jest na dwóch to też dobrze), ale wówczas (zgodnie z wzorem mojego KO :-)) uzasadnienie powinno być przed pouczeniem o odwołaniu.

Jacek26-08-2003 08:21:18   [#06]

Ewo,

rozumiem Twoje zastrzeżenia i zresztą taka formułka jak piszesz zajmuje mniej czasu na wpisanie w akt :))

Informację o tym, że powinno sie w uzasadnieniu wpisywać informacje, które ja mam w uzasadnieniu mam od osoby będącej do niedawna Dyrektorem w KO w Warszanie i znającej się na prawie oświatowym (napewno jest ona dla mnie pewnym autorytetem co nie znaczy oczywiście że ma rację). Dziwić może to że skoro Twoje KO nie podaje pełnych informacji w uzasadnieniu to w zasadzie po co to uzasadnienie wogóle jest w rozporządzeniu. Przecież akt nadania wydaje się po spełnieniu wszystkich wymagań a skoro nauczyciel je spełnił to ten akt mu sie należy, jeśli nie to byłby wydany niezgodnie z prawem.

Kolejna sprawa to fakt, że akt nadania stopnia awansu jest dokumentem drugorzędnym przy zatrudnianiu, bo by zatrudnić nauczyciela w szkole potrzebne są przede wszystkim dokumenty stwierdzające kwalifikacje, a akt jedynie do spraw płacowych mówiąc ogólnie

AnO14-06-2004 13:18:33   [#07]

zmiana aktu nadania

 

   Nauczycielka matematyki (nauczyciel kontraktowy z mocy prawa)ukończyła studia podyplomowe z fizyki. Czy mam jej wystawić nowy akt nadania i jakie napisać uzasadnienie?

 

       Pozdrowienia AnO

krzycho14-06-2004 13:33:16   [#08]

Jacku..

podstawa prawna już nieco inna, w 2003r ukazał się tednolity tekst Karty                  (Tekst jednolity: Dz. U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112)

(Zmiany: Dz. U. z 2003 r. Nr 90, poz. 844, Nr 137, poz. 1304, Nr 203, poz. 1966 i Nr 213, poz. 2081 oraz z 2004 r. Nr 96, poz. 959)

pozdrawiam

krzycho

Elusia14-06-2004 14:02:23   [#09]

AnO

Nie. Chyba, że zdobyłaby wyższy stopień wykształcenia (np z lic na mgr). Teraz już nie pisze się czego można uczyć.
karina19-09-2005 15:04:00   [#10]
A tak a propo tego wzoru aktu jacka. To odwołanie w tym przypadku nie służy do kuratora tylko do organu prowadzącego.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]