Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Termin na wydanie pisemnej opinii przez PPP.
strony: [ 1 ]
mavi30-01-2007 20:42:21   [#01]
Czy Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna ma określony termin na pisemne wydanie opinii w sprawie np. ryzyka dysleksji/ dysleksji?
Terina30-01-2007 21:02:42   [#02]
W przepisach nie ma jednoznacznego okreslenia terminu na wydanie opinii .

W nas ( malopolskie) stosuje się zapis KPA, mówiący o załatwieniu sprawy w "możliwie najkrótszym czasie" ( paragrafu nie pamietam, moge jutro sprawdzić). Kuratorium interpretuje to jako nie więcej niz 2 tygodnie od chwili zakończenia czynności diagnostycznych ( bądź terapeutycznych).

Jednak te opinie odbierają wyłącznie rodzice i to to nich naley decyzja czy przedstawią ja szkole.
Znam niemalo przypadków, gdzie rodzice po odebraniu opinii w szkole nadal twierdzili, że jej nie mają  ( zwłaszcza jeśli była nie po ich mysli).
Terina30-01-2007 21:04:47   [#03]
Zapomniałam dodac, ze , zgodnie z przepisami, opinie wydaje sie wyłącznie na pisemny wniosek rodziców lub prawnych opiekunów.
Gdy rodzice nie złożą takiego wniosku, nie otrzymuja pisemnej opinii.
mavi30-01-2007 21:35:57   [#04]
Dzięki. Będę wdzięczna jak sprawdzisz jutro ten paragraf.
Terina31-01-2007 09:58:10   [#05]
Sprawdziłam.
Jest to art. 35 par. 1 KPA ( organy powinny załatwic sprawę bez zbędnej zwłoki) a par. 3 traktuje o załatwieniu sprawy wymagajacej postepowania wyjasniającego ( 1 miesiąc) lub sprawy szczególnie skomplikowanej ( 2 miesiące).
Art. 36 wskazuje na konieczność powiadomienia ( rodziców lub prawnych opiekunów dziecka) o przyczynie zwłoki i podaniu nowego terminu zalatwienia sprawy.
Art. 37 - istnieje mozliwośc zażalenia na działanośc organu administracji do oragnu wyzszego rzędu ( w przypadku poradni : kuratorium).
Tu uwaga : takie zażalenie moga składać tylko rodzice lub prawni opiekunowie dziecka.
mavi31-01-2007 20:43:15   [#06]
Bardzo dziekuję.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]