Forum OSKKO - wątek

TEMAT: awans zawodowy
strony: [ 1 ]
JolkaT05-09-2006 12:25:08   [#01]
Czy nauczyciel, który w lipcu 2005 roku uzyskal pozytywną ocenę dorobku zawodowego i w pażdzierniku 2005 nie zdał egzaminu przed komisją egzaminacyjną, może w tym roku szkolnym ubiegać się o staż 9-miesięczny na podstawie art.9g ust.8 KN????Sprawa pilna, proszę o pomoc. Pozdrawiam :-))))
AnJa05-09-2006 12:47:06   [#02]
wprost o tym nie ma i pewnie intencja ustawodawcy było odbycie tego stażu natychmiast

ale na logikę:

- nauczyciel ma 3 lata na złozenie wniosku - więc gdyby złozył nie natychmiast po zakończeniu stażu, a w czerwcu tego roku  to mógłby od 1 września mieć ten staż

- nauczyciele, którzy skladaja wniosek do 32 października i akceptacji nie uzyskają tez ponowny staż maja dopiero po kilku miesiącach (od września)

czyli, wg mnie mozna
AnJa05-09-2006 12:48:15   [#03]
oczywiście 31 października - nawet w roku przestepnym;-)
hania05-09-2006 13:58:09   [#04]

jeśli dobrze Jolkę rozumiem - chodzi o nauczyciela kontraktowego, zdającego egzamin na mianowanego.....taki nauczyciel składa wniosek o podjęcie postępowana w roku uzyskania pozytywnej oceny dorobku Andrzeju:-)

Art. 9d (KN)

7. Nauczyciel stażysta i nauczyciel kontraktowy składają wniosek o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego w roku uzyskania pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu. Nauczyciel mianowany może złożyć wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego w okresie 3 lat od dnia otrzymania pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu. W przypadku niedotrzymania terminów złożenia wniosków, nauczyciele ci obowiązani są do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.

 

no i jak nie zdał, stosujemy:

Art. 9g

8. Nauczyciel, który nie uzyskał akceptacji lub nie zdał egzaminu odpowiednio przed komisjami, o których mowa w ust. 1-3, może ponownie złożyć wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego po odbyciu, na wniosek nauczyciela i za zgodą dyrektora szkoły, dodatkowego stażu w wymiarze 9 miesięcy, z tym że:

1) nauczyciel stażysta i nauczyciel kontraktowy mogą przystąpić ponownie odpowiednio do rozmowy z komisją kwalifikacyjną lub do egzaminu przed komisją egzaminacyjną tylko jeden raz w danej szkole;

2) nauczyciel mianowany w przypadku powtórnego nieuzyskania akceptacji przed kolejnym ubieganiem się o uzyskanie akceptacji komisji kwalifikacyjnej jest obowiązany do odbycia stażu w wymiarze określonym w art. 9c ust. 1 pkt 2.

 

więc sama sobie odpowiedziałaś Jolu, może:-)

AnJa05-09-2006 14:19:27   [#05]
no, może ja i pytania nie zrozumiałem - ale grunt, że odpowiedzi poprawnej udzieliłem:-)
hania05-09-2006 14:24:05   [#06]
w sumie tak:-))
Jersz05-09-2006 17:47:48   [#07]
No i ten nauczyciel postepuje prawidłowo. Złozył wniosek o odbycie dodatkowego stazu w pierwszym możliwym terminie. Odmówiono mu po złozeniu wniosku do 31 października, a staż rozpoczyna się od 1 września. No i nastał dla niego pierwszy kolejny 1 września. ;-)
Jolanta Szuchta05-09-2006 17:59:22   [#08]

haniu

ale jesteś obryta ;-))))))
hania05-09-2006 18:11:34   [#09]

Jolu

;-))
JolkaT05-09-2006 21:32:39   [#10]

bardzo dziękuję:-)

Wszystkim dziękuję:-)) Dla jasności: nauczyciel nie złożył wniosku po 31 pażdziernika 2005 roku, złożyl go teraz, 1 września 2006 roku:-)Pozdrawiam wszystkich miło:-))))
beera05-09-2006 21:39:33   [#11]

zawsze możesz się nie zgodzić:)

ale mnie się podoba taka przerwa roczna pomiedzy stażem wlaściwym, a stażem dodatkowym- czesto dobrze robi nauczycielowi

JolkaT06-09-2006 08:29:53   [#12]

asiu!!

zgadzam się, zgadzam....mam nadzieję,że chłopak dojrzał :-) szansa się należy każdemu, moim zdaniem, a jak ją wykorzysta...czas pokaże....Pozdrawiam:-))))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]