Forum OSKKO - wątek

TEMAT: A gdyby tak dać sobie spokój
strony: [ 1 ]
irma16-12-2005 21:58:26   [#01]
Zastanawiam się nad tym i nurtuje mnie myśl. Jak wygląda sytuacja po ewentualnej rezygnacji dyrektora bądź nieprzystapieniu do kunkursu.Czy można czuć się bezpiecznie w kwestii zachowania miejsca pracy, gdy w szkole są tylko mianowani i dyplomowani i nikt z kadry nie mysli o dyr. stołku.
Zola17-12-2005 09:47:34   [#02]

jeśli jesteś nauczycielem tej szkoły, jeśli masz etat to oczywiście tak


ja się zastanawiam, jak to jest, kiedy rezygnuje się z przytąpienia do konkursu, a dawny dyrektor nie ma etetu i w danej szkole nie ma szans na etat, jaka jest wtedy procedura

Gaba17-12-2005 11:08:40   [#03]

dyrektor robi sobie etat, a zwalnia niestety z art. 20 innego nauczyciela. Niestety.

np. u nas, gdy przestaniemy byc dyrektorkami zostaną zwolnione dwie osoby - matematyczka i polonistka.

Nie będę płacić jeszcze jednej ceny za bycie dyrektorem.

Elusia17-12-2005 17:59:02   [#04]

irmo

W maju złożyłam prośbę o odwołanie. Z różnych przyczyn zostałam odwołana dopiero z 1 listopada. Nowy dyrektor spoza grona. JA SOBIE CHWALĘ ;-)))

Na szczęście nie było potrzeby nikogo zwalniać, ale w międzyczasie "zrobiłam" drugie kwalifikacje.

panda17-12-2005 19:40:07   [#05]

refleksja z drugiej strony

Sformułowanie: "A gdyby dać sobie spokój" wywołało u mnie zupełnie inną refleksję. W perspektywie niż demograficzny, zakusy OP do oszczedzania za wszelką cenę. Kto obroni szkołę, jeśli "da sobie spokój" silny dyrektor?

Gaba17-12-2005 20:22:52   [#06]

silny dyrektor

chyba jest niepotrzeny... konkretny - wróg, uparty - wariat, wie, czego chce - nawiedzony.

Mam dziwne i mieszane mieszane myśli... od paru dni.

ola 1317-12-2005 20:32:08   [#07]
Przygniotły Cię te tysiące do wzięcia :( Nie łam się, teraz ja będę podtrzymywać Cię na duchu ;). Taka zmienność losu.
Gaba17-12-2005 23:23:19   [#08]
Ola, napisz do mnie, bo mam ciekawostkę przyrodniczą.
irma17-12-2005 23:32:22   [#09]
Dzięki za wyjaśnienia.Trochę mi ulżyło, a te ponure myśli pojawiają się chyba trochę z przemęczenia.Myślę, że na razie się nie poddam, ale lubię czasem wiedzieć co by było gdyby...
Sofi18-12-2005 18:35:06   [#10]

do elusi

Jeśli to możliwe, to podaj powód dlaczego złożyłaś prośbę o odwołanie. Jak długo byłaś dyrektorem?
Elusia19-12-2005 12:56:28   [#11]

Sofi

7 lat... Wprowadzałam reformę, tworzyłam papiery, tworzyłam zespół szkół, tworzyłam papiery,  zagubił sie gdzieś uczeń, tworzyłam papiery.... I wszystko, co się robiło, było nie tak, wiecznie zbierało się opr-y za wszystko (czy zawinione, czy niezawinione)....

I jeżeli mówiłam rano, że nie mogę iść z dzieckiem do lekarza, bo spotkanie, narada, konferencja, etc. to stwierdziłam, że coś z moim wartościowaniem świata i życia jest nie tak. Moje koleżanki twierdzą, że nareszcie zaczęłam się uśmiechać....

Sofi20-12-2005 21:49:19   [#12]

do elusi

Dzięki serdeczne za odpowiedź, te papiery mnie również przerażają, dla mnie liczy się przede wszystkim praca z uczniem, a z moich obserwacji wynika że tych papierów trzeba tworzyć coraz więcej. Mam mieszane uczucia i ... przestałam się uśmiechać. Pozdrawiam cieplutko i świątecznie.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]