Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ocena z wychowania fizycznego
strony: [ 1 ]
cynamonowa03-06-2005 13:57:57   [#01]
 Przypomnijcie proszę co wpisujemy na swiadectwie uczniowi, który otrzymał ocenę za pierwsze półrocze a terza ma zwolnienie lekarskie.
janzg03-06-2005 15:08:24   [#02]

jeżeli nie ma decyzji dyrektora będącej podstawą wpisu "zwolniony", to są dwa wyjścia:

- wpisać ocenę z I semestru,

- wpisać "nieklasyfikowany" - i dalej postępować tak, jak zapisaliście w statucie

cynamonowa03-06-2005 16:17:23   [#03]
 Nie do końca pasuje mi opcja - nieklasyfikowany a zresztą teraz gdy sztywno nie dzielimy semestrów, jestem troche zdezorientowana
cynamonowa05-06-2005 17:52:25   [#04]
 Jeszcze raz proszę o pomoc. Jeśli teraz nie dzielimy sztywno roku szkolnego na dwa semestry to co postawić uczniowi, który ćwiczył tylko do końca stycznia?
cynamonowa05-06-2005 18:02:49   [#05]

 znalazłam dyskusję sprzed 2 lat ale w dalszym ciagu nie wiem co zrobić

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=2906#FBK

ulis05-06-2005 20:21:49   [#06]

Moim zdanie powinien być wpis nieklasyfikowany ponieważ  bierzemy pod uwagę stan obecny a wpisanie oceny z I okresu mogłoby być czasem krzywdzące dla ucznia

rzewa05-06-2005 20:22:48   [#07]
chyba "zwolniony" ...
cynamonowa05-06-2005 20:23:56   [#08]
 No tak, ale nielkasyfikowany, i co dalej ?
beera05-06-2005 20:24:27   [#09]

:-)

nie mozna nieklasyfikować, bo podstawą do nieuczestniczenia ucznia w zajęciach jest ZWOLNIENIE

a jesli nie ma tego zwolnienie, to nie można nieklasyfikowac, bowiem ocena środroczna oznacza, ze nie ma braku mozliwości do wystawienia oceny klasyfikacyjnej

janzg06-06-2005 08:53:15   [#10]

asiu :-)

ja myślę, że paragraf 15 ust. 1, rozporządzenia o ocenianiu jest do zastosowania

często jest tak, że uczeń, rodzice - niestety przy "współudziale" nauczyciela wf - zaniedbali sprawę i o tym, że lekarz "zwolnił" z wf informacja dociera do dyrektora na początku czerwca.

od kiedy u mnie w szkole 3 uczniów zdawało egzamin klasyfikacyjny - pp: paragraf 15 ust. 8 - od tego czasu nie mam tego typu "problemów".

beera06-06-2005 09:23:36   [#11]

      

Pomijając fakt, ze warto czasem zrobić egzamin klasyfikacyjny, dzialajacy  wychowawczo
i to, że moja wypowiedx odnosila się raczej do tego:
Moim zdanie powinien być wpis nieklasyfikowany ponieważ  bierzemy pod uwagę stan obecny a wpisanie oceny z I okresu mogłoby być czasem krzywdzące dla ucznia

 

to pogadajmy o 15stce

 

  § 15. 1. Uczeń może nie być klasyfikowany z jednego, kilku lub wszystkich zajęć edukacyjnych, jeżeli brak jest podstaw do ustalenia śródrocznej lub rocznej (semestralnej) oceny klasyfikacyjnej z powodu nieobecności ucznia na zajęciach edukacyjnych przekraczającej połowę czasu przeznaczonego na te zajęcia w szkolnym planie nauczania.

 

Nie można uznać, ze u ucznia, ktory MA ocenę śródroczną wystąpił opisywany w 15stce przypadek " brak jest podstaw do ustalenia oceny rocznej"

 

GENERALNIE NIEWĄTPLIWIE MAMY TU PROBLEM, BO UCZEŃ NP. MAJĄC NA PÓŁROCZĘ 4 SPEŁNIŁ WYMAGANIA NA 4-ALE W DANYM MOMENCIE.  ( ups- sorki za druk)


Nie spełnił za to tych wyznaczonych przez nauczyciela na drugie półrocze. Jeśli więc jest zwolniony- ma wpis zwolniony, jesli zwiewał...

Nie wiem :-)

Trudno mu stawiać 1, skoro go nie było, mozna go nieklasyfikować, ale zapis rozporządzenia nie jest tu jednoznaczny, a przy braku podzialu roku na scisle dwie części tym bardziej- bo ocena śródroczna przestaje być oceną za zamknięty czas, a stala się oceną wystawiona w trakcie roku - czyli sklada się na ocenę roczną.

 

Wszystko zależy od ukladu i indywidualnej oceny sytuacji- to na pewno.

 

AndrzejK06-06-2005 12:20:21   [#12]

ocena z wf-u

& 8.1. Dyrektor szkoły zwalnia ucznia z zajęć z wychowania fizycznego,informatyki lub technologii informacyjnej na podstawie opinii o ogranoczonych możliwościach uczestniczenia ucznia w tych zajęciach, wydanej przez lekarza, oraz na czas określony w tej opinii.                      2.W przypadku zwolnienia ucznia z zajęć z wychowania fizycznego,.......... w dokumentacji przebiegu nauczania zamiast oceny klasyfikacyjnej wpisuje się "zwolniony".                                                                       Dlatego jest tu pewna niejasność co do podjęcia właściwej decyzji, ale ja zrobiłbym tak, że porozmawialbym z uczniem czy ocena z I semestru go satysfakcjonuje? Z kolei jako wfista i trener powiem tak do klasyikacji rozgrywek bierze się zawsze całe rozgrywki a nie jeden sezon( czyli np jedną rundę. Jeśli nie bierze drużyna udzialu w drugiej, jest wykluczona z rozgrywek ) - wniosek jest taki przepis nie jest jednojednoznaczny i nie wiem czy tu nawet ministerstwo może sobie interpretować według własnego uznania.............. Przykre ale głupie bo inaczej bym tego nie nazwał.

udanka06-06-2005 18:40:39   [#13]

ocena z w-f dla ucznia klasy VI

A co wpisać uczniowi klasy VI na świadectwie jeżeli  przez wszystkie lata szkoły miał oceny bdb, a w II-gim semestrze klasy VI złamał rękę i jest przez cały semestr zwolniony?

rzewa06-06-2005 18:43:55   [#14]

to co

zostanie mu postawione w 6 klasie... Jeśli tę złamaną rękę miał krócej niż przez pół roku, to można mu wystawić ocenę, ale można też zwolnić go z wf-u - decyduje dyrektor w porozumieniu z wuefistą i rodzicami.
udanka06-06-2005 19:24:29   [#15]
Całe II-gie półrocze jest 'zwolniony'.  Chłopak chce mieć ocenę - bdb, ja chętnie wyrażę na to zgodę, ale czy to zgodne z prawem?
rzewa06-06-2005 19:28:43   [#16]

przeczytaj raz jeszcze

cały wątek - wychodzi, że tak samo zgodne jak wpisanie zwolniony... ;-)
udanka06-06-2005 19:31:52   [#17]

czyli bdb

patrzę  'na dobro ucznia'
beera06-06-2005 19:32:40   [#18]

nie wiem, Rzewa

bo w zasadzie z tego rozporządzenia, to wynika, że jeśli uczeń był zwolniony DECYZJĄ dyrektora, to wyjścia nie ma- musi być wpis " zwolniony"

Zapis w rozporządzeniu jest beznadziejny

rzewa06-06-2005 19:40:17   [#19]

no ale...

sprawa tej DECYZJI jest: dyrektor nie musi takiej decyzji podejmować przy każdym zwolnieniu z wf-u (np 1 czy 2-tygodniowym).

A póki nie ma decyzji nie ma konieczności wpisywania "zwolniony:...

beera06-06-2005 19:43:30   [#20]

yhm

ale tu u Udanki jest całe półrocze

to pewnie, niestety, decyzja

udanka06-06-2005 21:27:25   [#21]

wydałam decyzję o zwolnieniu

od 10 lutego do końca roku szkolnego (czyli cały II semestr)
rzewa06-06-2005 21:29:23   [#22]

zatem...

wyjścia nie ma - na świadectwie musi być wpis "zwolniony"
AnJa06-06-2005 21:36:32   [#23]
Chiba, że pożar jakiś.

Abu inny kataklizm.

I decyzję na amen wetnie. To dzieciakowi klasyfikacyjny zrobić trza - bo przecie usprawiedliwiony.
....
Ale ja tylko tak, akademicko rozważam.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]