Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zmniejszenie etatu mianowanemu
strony: [ 1 ]
gimka30-05-2005 12:54:23   [#01]

Właśnie się dowiedziałam od dyrekcji, że "z powodów organizacyjnych" (OP właśnie "poprawił nam arkusz") mam dać wypowiedzenia zmieniające trzem n-lom kontraktowym i czterem mianowanym. Hmm..

Mianowanym mogę dać wg takiego wzoru, czy jest jakiś specjalny na "wyrażenie zgody na ograniczenie zatrudnienia"?

 

Data wystawienia ................................................

 WYPOWIEDZENIE WARUNKÓW UMOWY O PRACĘ

Panu/Pani

................................................................................................

................................................................................................

Wypowiadam Panu/Pani umowę o pracę ........................(wskazać rodzaj umowy)........................ zawartą w dniu ................................................ w części dotyczącej ........................(wskazać postanowienia umowy o pracę podlegające wypowiedzeniu)........................ z zachowaniem ........................(wskazać długość okresu wypowiedzenia)........................ okresu wypowiedzenia, który upłynie w dniu ................................................

Przyczyną wypowiedzenia dotychczasowych warunków umowy o pracę jest ................................................................................................................................................................................................................................................

Po upływie okresu wypowiedzenia, tj. od dnia ................................................ proponuję następujące, nowe warunki umowy o pracę: ................................................................................................................................................

Pozostałe warunki umowy o pracę nie ulegają zmianie.

Jeżeli Pan/Pani przed upływem połowy okresu wypowiedzenia tj. do dnia ................................................ nie złoży oświadczenia o odmowie przyjęcia nowych warunków umowy o pracę, będzie to równoznaczne z wyrażeniem zgody na proponowaną zmianę warunków umowy.

W razie odmowy przyjęcia przez Pana/Panią zaproponowanych warunków umowy o pracę, umowa rozwiąże się z upływem okresu wypowiedzenia tj. z dniem ................................................

Jednocześnie informuję, iż w terminie 7 dni od dnia doręczenia niniejszego pisma przysługuje Panu prawo wniesienia odwołania do Sądu Rejonowego – Sądu Pracy w ................................................................................................

Przed upływem tego terminu może Pan/Pani złożyć wniosek o wszczęcie postępowania pojednawczego przed Komisją Pojednawczą* ................................................................................................

........................(podpis pracodawcy)........................

........................(potwierdzenie odbioru przez pracownika - data i podpis)........................

_____________________________________________

* dotyczy pracodawcy, u którego została utworzona Komisja Pojednawcza

 

A co z kontraktowymi? Im nie można zmienić tylko od razu zwolnić?? Wg art 20 ust 1 pkt 2 KN "w razie zmian organizacyjnych powodujących zmniejszenie liczby oddziałów w szkole lub zmian planu nauczania uniemożliwiających dalsze zatrudnianie nauczyciela w pełnym wymiarze zajęć rozwiązuje z nim stosunek pracy lub, na wniosek nauczyciela, przenosi go w stan nieczynny." Jak zrobić, żeby kontraktowy mógł od września pracować, tylko że w zmniejszonym wymiarze etatu?

Nie cierpię robić tak "na ostatnią chwilę", nie mogę się skupić...

Proszę o pomoc.

beera30-05-2005 15:14:11   [#02]

tu jest o tym:

http://oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=9824#FBK
gimka31-05-2005 09:44:19   [#03]

Dzięki serdeczne za wskazówkę - mianowanych mam z głowy ;-).

Problem tylko z tymi kontraktowymi - naprawdę trzeba ich zwolnić?! Czy mogę im dać wypowiedzenie warunków wg tego wzoru co podałam powyżej? Prosze o podpowiedź - dziś już 31.05 :-(

ewa bergtraum31-05-2005 10:41:50   [#04]

kontraktowy

Jeżeli wiesz na pewno, że Twoi kontraktowi chcą pracować (czyli ci na pełnym etacie nie zechcą odejść w stan nieczynny lub odejść i wziąć odpraw kodeksowych), a Ty nadal chcesz ich zatrudnić, to spisz z nimi porozumienie. Przykład takiego pisma dostałam od Violki z naszego forum:

..................., dn. 12.05.200.......

 

 

 

POROZUMIENIE ZMIENIAJĄCE UMOWĘ O PRACĘ

 

 

zawarte dnia 12 kwietnia 200..... r. w Karpaczu pomiędzy Zespołem.................................. ul. ........................................  Dyrektora .......................................... zwanym dalej PRACODAWCĄ

a Panem/Panią ..........................................., zam.

w ....................................................................., ul. .......................................... ,  zwaną dalej PRACOWNIKIEM o następującej treści:

 

Z dniem 01 września 200...... r.  PRACOWNIK i PRACODAWCA zmieniają umowę o pracę na mocy porozumienia stron. W miejsce dotychczasowych warunków umowy dotyczących stanowiska i tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć, będą obowiązywały warunki następujące:

1)      stanowisko nauczyciela .................................... 

2)      tygodniowy wymiar godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych wynoszący .....................  godzin (zgodnie z art. ....... . ust. ........ Karty Nauczyciela).

3)  wynagrodzenie propocjonalne do wymiaru zatrudnienia ...................

 

 

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .                                                 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

       (podpis pracownika)                                                                     (podpis pracodawcy)

 

 **************

Wzór podanego przez Ciebie wypowiedzenia też możesz zastosować.

gimka31-05-2005 14:23:56   [#05]

Super! O coś takiego mi chodziło!

Dzięki serdeczne i worek dobrych myśli dla Ewy i Violki przesyłam :-))

kuba02-06-2005 02:46:20   [#06]

tylko...

zespół nie może być pracodawcą...
bojola02-06-2005 04:09:13   [#07]

Podaj przepis prawa

Jaki przepis prawa mówi o tym, że nauczycielowi kontraktowemu możesz zmienić warunki umowy o pracę? Oczywiście chodzi mi o w/w POROZUMIENIE ZMIENIAJĄCE UMOWĘ O PRACĘ.
rzewa02-06-2005 07:35:10   [#08]

KP

za porozumieniem - czyli za ZGODĄ pracownika - można dokonać w każdym czasie dowolnych zmian w umowie o pracę, o ile brzmienie umowy po zmianach będzie zgodne z prawem.
Dorota K02-06-2005 20:19:38   [#09]

a jeśli

w wyniku innego niż zaplanowano, mniejszego naboru do szkoły okaże się w lipcu, że dla niektórych nauczycieli zabraknie godzin, to co wtedy?

Do dnia dzisiejszego nic nie zostało im wręczone ani przekazana żadna informacja.

rzewa02-06-2005 20:25:23   [#10]

za zgodą

można wszystko i w każdym czasie... a bez zgody gorzej - może się okazać konieczność płacenia za friko (lub OP po prostu "dołoży" godzin :-))
rzewa02-06-2005 20:26:09   [#11]

oczywiście,

przez grzeczność nie napisałam co z dyrkiem w takim wypadku... :-(
Dorota K02-06-2005 20:27:50   [#12]

dzięki rzewa.

Pozdrawiam Cię serdecznie

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]