Forum OSKKO - wątek

TEMAT: przejęcie szkoły po wygraniu konkursu na dyrektora
strony: [ 1 ]
Zuzanna30-08-2002 17:26:09   [#01]
Gdzie można znaleźć przepisy dotyczące przekazania czy też przejęcia szkoły po objęciu stanowiska dyrektora?
Zuzanna30-08-2002 18:13:02   [#02]
Bardzo proszę, żeby się ktoś ulitował i pomógł mi  odnaleźć te przepisy!
:-):-)
dyrcio30-08-2002 18:40:57   [#03]

O szczegółowe przepisy będzie trudno.Pozostaje protokół zdawczo - odbiorczy albo inwentaryzacja mienia.Trzeba odkurzyć księgi inwentarzowe......

Powodzenia!

Marek Pleśniar30-08-2002 19:18:17   [#04]

zdaje się

że jest po ptokach:-)

dziś był ostatni dzień na to.

Zuzanna30-08-2002 21:11:05   [#05]
O Jezu!!!!!!!! Dlaczego???????
Marek Pleśniar30-08-2002 21:14:22   [#06]

no przecież stary dyro sobie poszedł?

jak to od niego przejmiesz?

teraz po prostu zarządź inwentaryzację.

Zuzanna30-08-2002 21:17:33   [#07]
O nie, nie! Jest dalej zatrudniony, ale nie na stanowisku kierowniczym! :-)
Marek Pleśniar30-08-2002 21:42:30   [#08]

to przyciśnij gada

;-)
Zuzanna30-08-2002 21:58:08   [#09]
O, widzę, że go znasz!  Strzał w dziesiątkę!:-)
Przydałby się tu podobnie genialny fortel, jak Twój z anglistami. Gratulacje:-)
Ewa z Rz31-08-2002 00:27:01   [#10]

Przejmowanie szkoły powinno następować od organu

a nie od poprzedniego dyrka. To organ prowadzi szkołę i powierza stanowisko dyrektora, a więc powierz je z całym dobrodziejstwem inwentarza.

Powinien równiez uprzednio szkołę od "starego" dyrka przejąć.

Można stosować procedure uproszczoną: w obecności organu "stary" przekazuje "nowemu", ale wówczas w skład powołanej przez organ komisji muszą wejśc obaj dyrektorzy.

Grażyna31-08-2002 00:42:48   [#11]

protokół

Przesłałam Ci na priva protokół zdawczo-odbiorczy. Myślę, że może się jeszcze przydać.

Życzę powodzenia!

Marek Pleśniar31-08-2002 00:50:52   [#12]

matko ewa!

dobrze ze mnie omineło takie rozrywkowe z organem i wszystkimi rygorami

Zuzanna31-08-2002 09:31:02   [#13]
Grażynko! Bardzo Ci dziękuję! Ten protokół bardzo mi się przyda, bo jest dokładny i szczegółowy. Czy opracowałaś go sama, czy też sporządzony jest na podstawie przepisów prawnych?
:-)
Zuzanna31-08-2002 09:36:22   [#14]
Ewuniu, czy mogłabym Cię prosić o podstawę prawną przekazywania szkoły przez organ prowadzący?:-) Jest to dla mnie b. ważne, bo stary "dyrcio" nie jest zbyt życzliwy i wszystko muszę mieć solidnie udokumentowane. :-)
Ewa z Rz31-08-2002 17:31:14   [#15]

Żadnych szczególowych przepisów dla szkół nie ma...

A to co piszę wynika z ustawy o sysytemie oswiaty.

Jest tam mowa o tym, że obowiązki dyrektora powierza organ prowadzacy. A to nie znaczy, że tylko sporzadza odpowiedni "papier o tym mówiący ale też musi określić jakie uprawnienia ma dyrektor uchwałą. A tam z reguły jest przydzielony zwyczajny zarząd nad mieniem.

Wobec tego to organ musi to mienie dyrektorowi przekazać, gdyz jest jego właścicielem. Dyrektor musi jedynie uważać by to co zostało zapisane w protokole było w rzeczywistości, oraz zgłaszać wszelkie uwagi do stanu technicznego - gdy nie ma uwag przyjmuje się, że stan jest idealny.

Zwyczajny zarząd nad powierzonym mieniem wylkucza prawo do przekazywania go komukolwiek - tak że ustepujący dyro nie może przekazac szkoły swojemu następcy.

Rozwiązanie to ma jeszcze jedną zaletę: Ty jesteś rozliczana i nadzorowana przez organ prowadzacy, więc jest bardzo ważne by obie strony dobrze wiedziały jakie były "warunki początkowe"

W sytuacji, gdy ustępujący dyro nie jest bardzo przychylny rozwiązanie to pozwala na spokojny sen nowego dyra.

W moim przypadku nie było protokołu przekazania szkoły. Był jedyniespis z natury wyposażenia budynku szkolnego. Wobec tego napisałam pismo omawiające szczegółowo stan techniczny budynku i przedstawiłam je organowi, który przyjął go bez zastrzeżeń. Dopiero wtedy mogłam zacząc spokojnie pracować.

Zuzanna31-08-2002 22:11:14   [#16]
Już rozumiem. Chyba. I bardzo, bardzo Ci Ewuniu dziękuję. Serdecznie pozdrawiam:-)))))))))
Zuzanna31-08-2002 22:28:02   [#17]

protokół

Zajka, wysłałam. Ale proszę o potwierdzenie, że otrzymałaś, bo mam małe kłopoty z komputerem i nie wiem, czy dotarł on do Ciebie. Pozdrawiam
Marek Pleśniar03-01-2011 12:33:53   [#18]

podnosze wątek na zyczenie czytelników forum

dodaję też linki do innych dyskusji:

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=23116

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=16599

proszę o uwagi od Was, a może macie jakieś materiały?


Osobiście nie widze potrzeby robienia czegokolwiek poza przeprowadzeniem inwentaryzacji. Zazwyczaj inwentaryzację robi nowy dyrektor, bo stary nie ma czasu - ma inne zmartwienia

Czasem jednak dyrektor po prostu chce zaprowadzić porządek zanim odda kierowanie szkoła komuś innemu. Rozumiem to i podziwiam:-)

karotka03-01-2011 19:23:51   [#19]
Wklejam to co skopiowałam na jakimś forum prawnym dotyczącym protokołu zdawczo-odbiorczego. Pokrótce jakiś kierownik podszedł na l-4 a potem zmienił prace i zapytał czy musi zdać powierzone mu mienie. Chyba szkoła to to samo co inne miejsce pracy, a może nie??:). "Pana obowiązkiem jest rozliczyć się z powierzonego mienia.
Natomiast proszę nie podpisywać inwentaryzacji, która była zrobiona bez Pana obecności. Chyba, że wyszła pozytywnie to proszę podpisać i będzie miał Pan z głowy.
Ale tak czy inaczej to Pana obowiązek."
DYREK03-01-2011 20:09:31   [#20]

dobry stary dyrektor: inwentaryzacja  i protokół przekazania szkoły, podpisy i kawa na pożegnanie

zły stary dyrektor - nic nie robi; nowy dyrektor inwentaryzacja i przejęcia szkoły (protokół) w obecności przedstawiciela OP

Gaba03-01-2011 20:40:00   [#21]

to wersja 2a, ja zastosowałam wersję 2b - nie przyjęłam gotowych arkuszy do podpisu. Miałam rację. 

Poprosiłam OP o przekazanie majątku (bo to zadanie OP - wg mnie do luftu jest oczekiwanie/żądanie OP, by se nowy dyrek to jakoś załatwił).

Trwało to 1,5 roku, ale mi przekazano zgodnie ze stanem faktycznym. OP może sobie starego dyrka ścigać do 4 lat (chyba) za braki majątkowe. Zaniechał? A to OP problem - chce byc przełozonym dyrektora OP, to niech se goni sprawy majątkowe.

Dla mnie użeranie się byłym dyrektorem było nie do przyjęcia - uderzałoby w grono, w nasz spokój, a i tak było wszystko na głowie postawione.


UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]