<<< powrót do strony głównej OSKKO

 

Szkolenie odbyło się 18 maja 2021.

Stan prawny na 17 maja 2021.

Zapraszamy dyrektorów, wicedyrektorów, wychowawców na kolejne spotkanie z Tomaszem Bilickim – na ważne szkolenie wspierające społeczności szkolne. Tym razem doradzimy jak dyrektor i wychowawcy powinni stawiać czoła depresjom, myślom samobójczym – i to nie tylko wśród uczniów, ale i wśród nas samych. Trener OSKKO, dyrektor szkoły - Izabela Leśniewska spyta psychoterapeutę, interwenta kryzysowego - Tomasza Bilickiego o to jak zrozumieć́ depresję i zachowania samobójcze w szkole w perspektywie pandemii.

W programie zagadnienia:

  1. Depresja u pracownika szkoły, rodzica, ucznia - jak postępować?

  2. Czynniki ryzyka i czynniki wzmacniające.

  3. Dekalog zdrowia psychicznego dyrektora i nauczyciela.

  4. Myśli, plany, zamachy samobójcze – motywy.

  5. Ocena gotowości suicydalnej przez pracownika szkoły.

  6. Profilaktyka zamachów samobójczych w szkole.

  7. Postępowanie dyrektora szkoły po zamachu samobójczym pracownika szkoły, rodzica, ucznia.

  8. Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?


 

Poprzednie spotkanie z Tomaszem Bilickim
"Powrót do szkoły stacjonarnej. Jak przygotować szkołę i nauczycieli na powitanie uczniów po najtrudniejszym roku w ich życiu?"

Kliknij, aby przejść na stronę szkolenia

 

        Opinie osób, które napisały do nas po udziale w tym szkoleniu:

Wspaniałe spotkanie! Proszę, organizujcie Państwo takich więcej. Tylko poprzez upowszechnianie świadomości ludzi w tym temacie, można zapobiec wielu tragediom. Dziękuję bardzo za dzisiaj.   Trudne treści podane przez Pana Panie Tomaszu w sposób sprzyjający absorbowaniu tych treści i spokojnemu przeżywaniu, reflektowaniu. Dziękuję Panu, dziękuję Organizatorom
     
Więcej takich spotkań z panem Tomkiem.   Temat bardzo trudny ale przekazany profesjonalnie!
     
Spotkanie bardzo ciekawie prowadzone , bogate w różne treści życiowe, czasami bardzo trudne do rozwiązania. Dziękuję za wszystkie wskazówki. Na pewno przydadzą się te cenne rady nie tylko w pracy pedagoga szkolnego ale również w życiu prywatnym.   Spotkania z Panem Tomaszem skłaniają do zatrzymania się i refleksji. Jest Pan jedyną osobą, która w tym niełatwym dla wszystkich czasie, wsparła dyrektorów. I za to jestem panu ogromnie wdzięczna.
     
Smutne to wszystko ale SUPER PROWADZĄCY! Bardzo ważne informacje i kompetentnie przekazane. Dziękuję bardzo.   Bardzo dobrze przygotowane merytorycznie spotkanie . Świetny i kompetentny prowadzący. Brawo
     
Moc praktycznych wskazówek w temacie tak dla nas trudnym. Dziękuję.   Jedno z najmądrzejszych szkoleń, w jakich brałam udział.
     
Dziękuję za spotkanie ..bardzo cenne uwagi ,przemyślenia i informacje..mamy dużo do zrobienia w naszych szkołach i domach..Pozdrawiam
było super :)
  Odpowiednia dawka zarówno konkretnej wiedzy jak i przestrzeni na refleksję. Temat bardzo ważny, aktualny. Dziękuję organizatorom i ekspertowi.
     
Jak zwykle super spotkanie :)) trzymajcie tak dalej   Dziękuję za wspaniałe spotkanie, jak zwykle zresztą :)
     
Super!!!   Bardzo cenne, ważne informacje.
     
Bardzo dobre wystąpienie pana Tomasza, wiele wartościowych rzeczy zostało poruszonych. Wzruszające listy, dające wiele do myślenia. Pożyteczne wskazówki, które mam nadzieję, nigdy nie będą potrzebne.   Dziękuję za wartościowe spotkanie. 4 moich uczniów odebrało sobie życie, więc nie było mi łatwo o tym słuchać, ale wiem, że było to bardzo potrzebne. Trudno zebrać mi teraz myśli, więc jeszcze raz DZIĘKUJĘ.

 

Prowadzący:
Tomasz Bilicki
- prezes Zarządu Fundacji INNOPOLIS www.innopolis.pl Psychoterapeuta, certyfikowany interwent kryzysowy (University of Maryland), trener umiejętności społecznych. Ukończył psychologię motywacji na Uniwersytecie SWPS oraz kilkaset godzin szkoleń w zakresie wsparcia i terapii. Absolwent programu szkoleniowego ICISF w modelu indywidualnej i grupowej interwencji kryzysowej CISM, zalecanego przez ONZ. Szkolił się także na Uniwersytecie w Nowym Jorku, Utrechcie i Harvarda. Jest koordynatorem Punktu Interwencji Kryzysowej dla Młodzieży RE-START, Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży oraz dyrektorem akredytowanego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Fundacji Innopolis w Łodzi. Jest także nauczycielem – uczy wiedzy o społeczeństwie w Szkole Podstawowej nr 35 na łódzkich Bałutach.

Izabela Leśniewska
- doświadczony trener kadry kierowniczej, członek zarządu OSKKO, wieloletni dyrektor szkoły.

Materiały szkoleniowe udostępnione zostaną Uczestnikom w formie elektronicznej. Zapis wideo z webinarium udostępnimy Uczestnikom po szkoleniu. Nagranie można wykorzystać w szkole przez tydzień. Wystawimy także zaświadczenia.

Koszt dostępu do nagrania webinarium oraz materiały prowadzących, tj. prezentacja oraz wzory dokumentów, wynosi 95 zł.

Czas trwania szkolenia, wraz z pytaniami i odpowiedziami: ok. 1,5 godziny.


Kontakt z organizatorem:
tel: (89) 527-95-14, fax: (89) 679-05-59
kom: Biuro OSKKO 509-498-266,
dyrektor – 513-057-830
email: 
oskko@oskko.edu.pl