<<< powrót do strony głównej OSKKO

Pobierz za darmo książkę M. Lecko
"Motywacyjne narzędzia w praktyce nauczyciela. 49 prostych i praktycznych zasad"

Poniżej zamieszczamy list Autora książki - Marka Lecko

Dzień dobry!

Szanowni Państwo!

Wygląda na to, że nauczanie kryzysowe online trochę się przedłuża i jeszcze przez jakiś czas z nami pozostanie. W sytuacjach trudnych i nagłych najczęściej skupiamy się na najbardziej istotnych kwestiach, pozwalających na sprawne funkcjonowanie a dopiero później zaczynamy zwracać uwagę na inne kwestie. I tak w pierwszej kolejności skupialiśmy się na sprawnym zorganizowaniu procesu edukacji w nowej sytuacji, natomiast obecnie czas już na skupienie się  bezpośrednio na procesie. W nauczaniu niezmiennie od lat jest ogromne „zapotrzebowanie” na motywację i z doświadczenia wiemy, że równie ważna jest ona w klasie realnej, jak i wirtualnej.

Z przyjemnością zatem przekazujemy na Państwa ręce książkę „Motywacyjne narzędzia w praktyce nauczyciela. 49 prostych i praktycznych zasad” w wersji elektronicznej. Z intencją, że i w trudnych, i w tych łatwiejszych czasach, pomoże ona z dystansem spojrzeć na swój warsztat profesjonalisty. W książce piszemy o uniwersalnych zasadach, które można odnosić do każdego człowieka w każdym wieku. Większość z nich sprawdza się również podczas nauczania na odległość. Ze względu na obecną sytuację, dopisaliśmy jeszcze na koniec kilka sugestii motywacyjnych, o których warto pamiętać podczas nauczania online.

Jak w każdej rzeczy bezpłatnej, jest jednak pewien haczyk, a w tym przypadku nawet dwa. Otóż, po pierwsze, książka jest skierowana wyłącznie do nauczycieli i pedagogów, i możecie się nią swobodnie dzielić. A po drugie, aby otworzyć plik, należy siebie doceniać i wpisywać każdorazowo hasło – jestem super.

Mamy głęboką nadzieję, że mimo tej „niedogodności” uda się Państwu wielokrotnie powracać do naszej książki.

Z wyrazami szacunku

Marek Lecko

Anna Bartkiewicz-Lecko

  

 

Kliknij, aby pobrać za darmo książkę

"Motywacyjne narzędzia w praktyce nauczyciela. 49 prostych i praktycznych zasad"

Pamiętaj o haśle: jestem super

 

Pobierz również "6 kroków do płynnego zarządzania procesem nauczania".