<<< powrót do strony głównej OSKKO

 

KOMUNIKAT - WEBINARIUM OSKKO WS. POWROTU DZIECI DO PRZEDSZKOLI

Szanowni Państwo,

Nasze webinarium cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, wzięło w nim udział na żywo niemal 700 uczestników, którzy zapisywali się do ostatniej chwili. Dziękujemy serdecznie za tak liczny udział oraz wiele pozytywnych słów, które od Was usłyszeliśmy.

Otrzymaliśmy też zgłoszenia od osób, którym nie udało się zapisać do udziału w webinarium na żywo, ale chcieliby obejrzeć jego retransmisję. Udostępniamy więc możliwość zamówienia prezentacji oraz wzorów dokumentów, przygotowanych przez prowadzącą Annę Zabielską, a także obejrzenia retransmisji ze spotkania na naszym kanale na YouTube w dowolnie wybranym przez Państwa momencie.

Wszystkich zaintersowanych zapraszamy do formularza zamówień.


Poniżej zamieszczamy opis webinarium, które zobaczą Państwo na materiale na YouTube, oraz materiałów.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty zaprasza na webinarium:

Powrót dzieci do przedszkoli w maju 2020: warunki, procedury, porady.

Zapraszamy Koleżanki i Kolegów dyrektorów przedszkoli, szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnych i ich rady pedagogiczne na webinarium - szkolenie narzędziowe, dotyczące przygotowania do powrotu dzieci w maju br.

OPIS SZKOLENIA.
W programie znajdzie się analiza zadań dyrektora na podstawie wprowadzonego prawa, przykłady procedur, regulacji wewnętrznych, praktycznych rozwiązań autorki.

Formularz zapisów znajduje się poniżej.

Webinarium prowadzi: Anna Zabielska, trener o ogólnopolskiej praktyce, wieloletni dyrektor przedszkola, członek Zarządu OSKKO odpowiedzialny za tematykę przedszkolną kongresów i konferencji OSKKO. Inne webinarium Autorki można zobaczyć np. tu:  https://youtu.be/llyIQwXZo3A oraz nabyć materiały na stronie szkolenia z dn. 8 kwietnia br.: http://www.oskko.edu.pl/szkolenia/webinaria-oskko/

Opis Autorki:
„Jak przeżyć zarazę, czyli wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu”.
Zapraszam Państwa na webinarium, w którym dam przykłady dokumentów i procedur na czas powrotu dzieci do przedszkola, takich jak:
• Ankieta dla rodziców - deklaracja chęci skorzystania z opieki przedszkolnej w trakcie trwania epidemii COVID-19 od 18 maja 2020 r.
• Podstawowa procedura wynikająca z wytycznych MEN i GIS.
• Karty kontroli dezynfekowania pomieszczeń.
• Karty kontroli obecności i kontaktów w danej grupie przedszkolnej.
• Szczegółowe zasady obowiązujące w przedszkolu w okresie zagrożenia wirusem COVID 19:

- kryteria przyjęcia dzieci,
- procedura wejścia i odbioru dzieci,
- posiłki,
- personel obsługowy – czy może być czy nie?
- sytuacje szczególne, w tym procedura izolacji.

Omówię mój sposób organizacji pracy grup, przygotowania sali przedszkolnej, przekazywania informacji przez nauczycieli rodzicom. Zaproponuję, jak można zmniejszyć u dzieci szok spowodowany całkowitą zmianą funkcjonowania przedszkola. Znajdzie się czas na porady praktyczne w kwestii środków ochrony indywidualnej, dezynfekcji itp.

Uczestnicy otrzymają - drogą elektroniczną - ww. materiały ze szkolenia, prezentację prowadzącej i tygodniowy dostęp do nagrania wideo z całego webinarium. Materiały i nagranie można wykorzystać w szkoleniu rady pedagogicznej wyłącznie własnej szkoły/placówki. Wystawimy także zaświadczenia.

Koszt dostępu do retransmisji webinarium oraz materiały prowadzącej, tj. prezentacja oraz wzory dokumentów do wykorzystania we własnym zakresie, wynosi 95 zł.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej:
(jeżeli formularz nie jest widoczny poniżej, zapraszamy do wypełnienia go na stronie https://fm.formularze.eu/fm/oskko/Powrot-do-przedszkola)

 

Kontakt z organizatorem:
tel: (89) 527-95-14, fax: (89) 679-05-59
kom: Biuro OSKKO 509-498-266,
dyrektor – 513-057-830
email: 
oskko@oskko.edu.pl