<<< powrót do strony głównej OSKKO

 

Szkolenie odbyło się 31 marca 2023.

Zapraszamy do zamówienia dostępu do nagrania z webinarium wraz z materiałami szkoleniowymi.

Zbliża się czas konkursów na stanowisko dyrektora przedszkola/szkoły. Pora podjąć decyzję o kandydowaniu na kolejną (lub pierwszą) kadencję. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty zaprasza na webinarium dla praktyków zarządzania szkołami, prowadzone przez praktyków. Nie jest dziś łatwo stanąć przed obliczem kilkunastoosobowej komisji, reprezentującej różne środowiska i interesy. O tym opowiedzą trenerki szkoleń OSKKO z wieloletnią praktyką dyrektorską.

Webinarium poprowadzą Anna Zabielska i Izabela Leśniewska, trenerki o ogólnopolskim doświadczeniu, wieloletni dyrektorzy i członkowie Zarządu OSKKO.  

Zajmiemy się m.in. następującymi zagadnieniami:

  • Na co zwrócić uwagę przy pisaniu koncepcji funkcjonowania i rozwoju przedszkola/szkoły?

  • Jak napisać uzasadnienie?

  • Co to jest życiorys zawodowy?

  • Jak zachować się w trakcie rozmowy przed komisją konkursową?

  • Jakich zachowań unikać?

  • Jaką wiedzę powinni posiadać kandydaci?

  • Czy jest jedna, złota rada dla przystępujących do konkursu?

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak przygotować się do konkursu, jak uporządkować dokumenty i co robić, aby nie spotkała ich odmowa dopuszczenia do postępowania konkursowego. Poznają zasady wystąpień publicznych oraz sposób odpowiedniego zaprezentowania swojej koncepcji przed komisją konkursową. Zostaną dokładnie omówione podstawowe dokumenty konkursowe oraz koncepcja funkcjonowania i rozwoju publicznego przedszkola, publicznej szkoły na podstawie przykładów z życia wziętych.

Uczestnicy otrzymają po szkoleniu przykłady wybranych dokumentów i przykładowe koncepcje, zestaw przykładowych pytań, które mogą być zadane na konkursie. Dostęp do spotkania na żywo zostanie przesłany dzień przed szkoleniem. Materiały szkoleniowe i nagranie spotkania zostaną udostępnione Uczestnikom w formie elektronicznej na podany w zgłoszeniu adres e-mail. Wystawimy także zaświadczenia.

Koszt udziału w szkoleniu, dostępu do nagrania oraz materiały prowadzących, tj. prezentacja oraz wzory dokumentów, wynosi 110 zł.

Czas trwania szkolenia, wraz z pytaniami i odpowiedziami: ok. 2 godzin.


Kontakt z organizatorem:
tel: (89) 527-95-14, fax: (89) 679-05-59
kom: Biuro OSKKO 509-498-266,
dyrektor – 513-057-830
email: 
oskko@oskko.edu.pl