<<< powrót do strony głównej OSKKO

 

Program Zapisy Miejsce Organizator


Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty
(OSKKO) zaprasza dyrektorów i wicedyrektorów szkół i placówek oświatowych na szkolenie dla kadry kierowniczej oświaty, które odbędzie się 3 lutego 2020 r. w godzinach 10:00 - 14:30 w sali konferencyjnej Hotelu Ibis Gdańsk Stare Miasto (ul. Jana Heweliusza 24).

 

Główne zagadnienia

 

"Nie ma takiej możliwości, żebyś w pojedynkę był skuteczniejszy niż zespół."

Blair Singer

Każdy dyrektor chce, by jego szkoła była miejscem, do którego chętnie przychodzą zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, by przestrzeń, którą budują wszyscy przebywający w niej ludzie, pozwalała im nieustannie się rozwijać, realizować cele i podejmować kolejne działania, a panująca atmosfera sprzyjała współpracy i wzajemnemu zrozumieniu.

Co robić, by w szkołach ludzie nie byli tylko grupą osób spędzających ze sobą kilka godzin dziennie, ale by tworzyli zespół, odczuwając, że tym, co ich łączy, są wspólne cele, podążanie jedną drogą w duchu tych samych wartości?

Zapraszamy dyrektorów przedszkoli i szkół na szkolenie, które pozwoli refleksyjnie przyjrzeć się swojej roli jako lidera budującego zespół.
Podczas spotkania :
✔ przyjrzymy się, co jest w strefie wpływu dyrektora, a co tylko w strefie zainteresowań;
✔ zadamy kluczowe pytania, które pokażą każdemu uczestnikowi jego aktualną sytuację;
✔ przeanalizujemy kolejne kroki, które należy podjąć, by zbudowac efektywny zespół;
✔ zaplanujemy działania zgodnie z hierarchią: misja, potrzeby zespołu, potrzeby jednostki;
✔ przyjrzymy się głównym dysfunkcjom pracy zespołowej;
✔ przeanalizujemy czynniki zapewniające zespołowi rozwój;
✔ rozważymy wpływ lidera i jego postawy na funkcjonowanie zespołu.

Spotkanie poprowadzi:
dr Adriana Kloskowska – nauczyciel, doradca zawodowy, coach, wykładowca akademicki, szkoleniowiec dla oświaty, trener w Impuls do Rozwoju, autorka i realizatorka licznych szkoleń, w tym dla dyrektorów placówek oświatowych, z zakresu rozwoju osobistego, budowania zespołu, zarządzania sobą w czasie, pasjonatka ludzkiego mózgu, publikuje na łamach czasopism edukacyjnych – w Forum Placówek Niepublicznych styczeń 2020 ukaże się artykuł Budowanie efektywnego zespołu w oparciu o zasoby i porozumienie; prowadzi na FB stronę Impuls do Rozwoju Edukacji.

Program spotkania został przygotowany w oparciu o literaturę:
Brown B., Odwaga w przywództwie, Warszawa 2019.
Dalio R., Zasady, Warszawa 2019.
Duckworth A., Upór. Potęga pasji i wytrwałości, Łódź 2016.
Lencioni P., Przezwyciężanie pięciu dysfunkcji pracy zespołowej, Warszawa 2016.
Maxwell J.C., Marzenie ma moc, Warszawa 2014.
Senge P., Piąta dyscyplina. Teoria i praktyka organizacji uczących się, Warszawa 2012.
Singer B., ABC. Jak zbudować zespół, który zwycięża, Osielsko 2010.

Zapisy

Aby zapisać się na szkolenie, wypełnij formularz rejestracyjny. Kliknięcie przycisku "WYŚLIJ" jest równoznaczne z wyrażeniem woli uczestnictwa w danym szkoleniu. Po wysłaniu formularza zgłoszenia otrzymają Państwo automatyczną wiadomość z potwierdzeniem przesłaną na adres e-mail podany w zgłoszeniu.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub pytań prosimy o kontakt z Biurem OSKKO: tel. 509-498-266; e-mail: biuro@oskko.edu.pl

Cena szkolenia wynosi 270 zł. Cena obejmuje koszta organizacyjne, kawę, poczęstunek, materiały szkoleniowe. W przypadku niezebrania wystarczającej liczby uczestników może dojść do odwołania spotkania i zwrotu wpłat.

Aktualnie prowadzone zapisy na szkolenia OSKKO dostępne są na stronie http://www.oskko.edu.pl/szkolenia/.

Uwaga: po wypełnieniu zgłoszenia automatycznie na podany adres e-mail zostanie przesłane potwierdzenie. Jeżeli w ciągu kilku minut nie otrzymasz wiadomości, koniecznie daj znać mailowo lub telefonicznie (kontakty poniżej), będziemy mogli sprawdzić czy zgłoszenie do nas dotarło.

 

Miejsce szkolenia i dojazd

Szkolenie odbędzie się 3 lutego 2020 r. w godzinach 10:00 - 14:30 w sali konferencyjnej Hotelu Ibis Gdańsk Stare Miasto (ul. Jana Heweliusza 24). Hotel jest usytuowany w ścisłym centrum Gdańska, kilkaset metrów od Dworca Głównego PKP.

 

 

O organizatorze

Organizator, OSKKO, jest największą polską organizacją pozarządową dyrektorów szkół i placówek oświatowych, osób związanych z zarządzaniem oświatą. Zrzesza ponad 5000 członków rzeczywistych, ma ok. 9000 korespondentów i ok. 32 000 czytelników mediów elektronicznych. Ok. 90% stanowią dyrektorzy, pozostałe osoby to urzędnicy oświatowi, samorządowcy, liderzy. Więcej - na stronie www.oskko.edu.pl

 

 


Kontakt z organizatorem:
tel: (89) 527-95-14, fax: (89) 679-05-59
kom: Biuro OSKKO: 509-498-266
; dyrektor – 513-057-830
email: 
oskko@oskko.edu.pl