STRONA GŁOWNA OSKKO

POWRÓT DO RELACJI

IV KONGRES ZARZĄDZANIA OŚWIATĄ
Partnerzy i wystawcy

[Partnerzy Główni] [Partnerzy] [Wystawcy] (kliknij aby przejść do wybranej sekcji)

Partnerzy Główni Kongresu Zarządzania Oświatą  
VULCAN jest największym polskim producentem oprogramowania dla oświaty i twórcą rozwiązań wspomagających jej zarządzanie. Firma istnieje od roku 1988. Liczba klientów przekroczyła już 18 000, są wśród nich: szkoły wszystkich typów, przedszkola, wydziały oświaty, gminne i powiatowe zespoły obsługi szkół.
   Zapraszamy do zapoznania się z nowymi produktami firmy Voltex:

Elektromagnetyczna tablica interaktywna
VX Board - Dual Pen

Dotykowa tablica interaktywna
VX Board - Touch

Wydawnictwo Dr Josef Raabe powstało w 1948 roku. Działalność w Polsce rozpoczęła się w 1997 r. Pierwsze publikacje skierowane były do nauczycieli w przedszkolach. Dzisiaj firma działa na wielu rynkach, dostarczając fachowych informacji coraz to nowym grupom zawodowym, m.in. nauczycielom, dyrektorom i personelowi administracyjnemu szkół i przedszkoli, samorządowcom, księżom.
Nowa Era to wiodące wydawnictwo edukacyjne, działające na polskim rynku od 16 lat, którego kompleksowa i nowoczesna oferta obejmuje wszystkie przedmioty i etapy kształcenia. Uzupełnia ją największa w Polsce oferta kartograficzna oraz oprogramowanie wspomagające zarządzanie oświatą.

 

Firma Young Digital Planet SA działa na rynku oprogramowania komputerowego od 1990 roku. Jest dostawcą systemów szkoleniowych i treści edukacyjnych, opartych na technologiach informacyjnych, dla klientów indywidualnych, instytucji oświatowych oraz przedsiębiorstw. Celem firmy jest dostarczanie rozwiązań edukacyjnych, które charakteryzują się najwyższą jakością oraz sprawdzoną efektywnością.
 
   
Partnerzy  
Wydawnictwo MUNICIPIUM SA powstało w 1990 r. Misją firmy jest pomoc jednostkom samorządu terytorialnego w rozwoju społeczno-ekonomicznym przez bieżące informowanie o zachodzących zmianach w polskim prawie, finansach, gospodarce.
Głównym zadaniem jest świadczenie usług informacyjno-wydawniczych na rzecz samorządu terytorialnego. MUNICIPIUM SA jest wydawcą prasy samorządowej oraz wielu pozycji książkowo-poradnikowych z zakresu problematyki prawnej, ekonomicznej, finansowej i społecznej.
Wydawcą Portalu Oświatowego jest Wydawnictwo Wiedza i Praktyka – lider rynku wydawnictw fachowych. Wydawnictwo publikuje porady ekspertów i fachowców na łamach ponad 200 segregatorów wymiennokartkowych, książek, newsletterów i e-letterów. Na sukces publikacji wydawnictwa wpłynęły m.in. ich praktyczność, użyteczność oraz przekazywana za ich pomocą przystępna ekspercka wiedza. Ranking wydawców, opublikowany w dzienniku „Rzeczpospolita” w 2008 r., uznał WiP za wicelidera rynku wydawców publikacji poradnikowych.
Wydawnictwo Szkolne PWN jest członkiem Grupy Wydawniczej PWN i działa na rynku książki edukacyjnej od stycznia 1997 roku. Od początku  istnienia wydawnictwa w ofercie znajdują się  podręczniki szkolne do wszystkich typów szkół oraz publikacje metodyczne dla nauczycieli. Wydawane przez WSPWN publikacje to głównie podręczniki do nauki języków obcych,  podręczniki do przedmiotów ogólnoedukacyjnych oraz publikacje pomocnicze i okołopodręcznikowe dla uczniów.
Agraf jest dystrybutorem specjalistycznego sprzętu i oprogramowania dedykowanego do pracy w trzech branżach: branży grafiki reklamowej, w rynku edukacyjnym i szkoleniowo-prezentacyjnym oraz w zakresie rozwiązań inżynierskich. Oferta skierowana do rynku edukacyjnego i szkoleniowego obejmuje narzędzia tworzące Kompletne Środowisko Interaktywnego Nauczania

 

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne jest największym wydawcą książek edukacyjnych w Polsce. Jako jedyna polska oficyna edukacyjna oferuje pełne zestawy (podręczniki, zeszyty ćwiczeń, przewodniki metodyczne, płyty CD) do nauczania ogólnego dla wszystkich klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (zarówno w zakresie podstawowym, jak i rozszerzonym), a także do wychowania przedszkolnego. W ofercie ma ok. 2500 tytułów.

PROGRA Sp. z o.o. zajmuje się wytwarzaniem specjalistycznych produktów - multimedialnego oprogramowania komputerowego związanego z poradnictwem zawodowym, informacją zawodową, planowaniem kariery oraz testów do samobadania. Firma oferuje następujące programy: Piramida Kariery 2 i 3, e – SzOK, Indywidualny Planer Kariery, Multimedialny Informator o Uczelniach, a także serie: Spacery po zawodach i Testy kariery. Realizuje również następujące projekty: Labirynt zawodów i Awatar - Wirtualny Asystent CRM.

 

W 1999 roku Cinema City International rozpoczęło działalność na rynku polskim od realizacji czterech głównych projektów multipleksów pod nazwą Cinema City. Otwarcie pierwszego z nich miało miejsce pod koniec 2000 roku wraz z pierwszym w Polsce kinem IMAX. Obecnie CCI jest liderem rynku posiadając 138 ekranów w 16 multipleksach Cinema City mieszczących łącznie 29.057 miejsc siedzących oraz 4 wielkoformatowe kina Orange IMAX z 1222 miejscami.

 

VERX Sp. z o.o. jest firmą działającą na rynku nowoczesnych technologii edukacyjnych. Specjalizuje się w dystrybucji najwyższej klasy specjalistycznego sprzętu i oprogramowania wykorzystywanego w branży edukacyjnej i szkoleniowo-prezentacyjnej. Zapewnia fachowe doradztwo zarówno w sferze doboru sprzętu jak i odpowiedniego oprogramowania. Prowadzi warsztaty i konferencje, pokazujące możliwości wykorzystania nowoczesnych technik edukacyjnych w procesie dydaktycznym.
NEC Display Solutions posiada wiodącą pozycję na rynku rozwiązań wyświetlania obrazu, jest dostawcą kompletnych systemów wyświetlania obrazu – NEC Display Solutions dla większej efektywności oraz indywidualnej produktywności, dla najlepszego zwrotu i zabezpieczenia inwestycji.
ProgMan jest wiodącym producentem oprogramowania dla szkół. O wysokiej pozycji na rynku zadecydował jasno postawiony cel: tworzenie nowoczesnych aplikacji dla oświaty i innych placówek budżetowych. Mamy na uwadze oczekiwania klientów. Rozumiemy specyfikę branży oświatowej i koncentrujemy się na potrzebach klienta. Pozwala to nam na ciągłą ekspansję terytorialną, nawet w czasie recesji w gospodarce. Jednym z atutów naszej firmy jest dostępność - bliska obecność naszych pracowników obok użytkowników.
Firma G Data Software to międzynarodowy lider w zakresie bezpieczeństwa sieciowego, a także pionier rozwiązań antywirusowych. Ponad 20 lat temu programiści firmy G Data stworzyli pierwszy program antywirusowy. Przy rosnącym znaczeniu bezpieczeństwa i ochrony danych przed zagrożeniami pochodzącymi z Internetu, firma G Data stała się kluczową marką na rynku. Programy G Data Software nieprzerwanie od pięciu lat zdobywają nagrody w większości testów antywirusowych w całej Europie.
 

 

 

 

 

 

   
Wystawcy  
Fraszka Edukacyjna jest wydawnictwem dla nauczycieli, wychowawców, dyrektorów szkół, szkolnych pedagogów i psychologów, a także dla tych wszystkich wychowawców i rodziców, którzy z wielkim poświęceniem pracują, by - niezależnie od problemów wynikających bądź z uwarunkowań społecznych, bądź zaburzeń, chorób czy dysfunkcji wrodzonych - włączyć swych podopiecznych w główny nurt życia w społeczeństwie i zapewnić im zarówno godziwe, jak i godne życie.

Oficyna MM jest wydawnictwem, którego działania zogniskowane są wokół tematyki oświatowej. Jej celem działania jest przygotowywanie publikacji, które w skondensowany i funkcjonalny sposób gromadzą wszystkie narzędzia niezbędne w pracy dyrektorów szkół i przedszkoli oraz ich kadry pedagogicznej. Pierwsze publikacje wydawnictwa to Niezbędnik Dyrektora Szkoły i Niezbędnik Dyrektora Przedszkola – kompleksowe poradniki na płycie CD, zawierające konieczne do kierowania tymi placówkami akty prawne, porady specjalistów, materiały dydaktyczne.

Agencja Sukurs jest wydawcą czasopism "Wszystko dla Szkoły" i "Biblioteka w Szkole", a także książek dla nauczycieli.

 

Transfer Learning Solutions jest firmą zorientowaną na popularyzację i promocję nowoczesnej edukacji i wspomagania wszechstronnego rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych. Realizują to poprzez świadczenie usług związane z wdrażaniem nowoczesnych narzędzi edukacyjnych w różnego rodzaju instytucjach, publicznych i prywatnych.
Podstawą działalności firmy Mentor jest produkcja specjalistycznych urządzeń elektronicznych, jak pracownia do nauki języków, system tłumaczeń symultanicznych, systemy konferencyjne i głosowania, systemy sterowania. Wyposażamy kompleksowo urzędy, szkoły i uczelnie oraz obiekty szkoleniowo-konferencyjne. Służymy radą w każdym momencie, zarówno przy wyborze produktu jak oraz podczas jego eksploatacji.
Wydawnictwo eMPi2 pojawiło się na polskim rynku w 1991 r. W 2000 r. otrzymało nagrodę "Edukacja 2000" na 7. Targach Książki Edukacyjnej, a w 2004 r. nagrodę "Edukacja XXI" w kategorii „podręczniki szkolne”. Wydawnictwo podejmuje współpracę z autorami, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie i potrafią pisać w sposób rzetelny, a zarazem klarowny. Książki, które wydaje wpisują się w autentyczne potrzeby polskiej oświaty, są przyjazne dla ucznia i nauczyciela.
Charaktery sp. z o.o. jest wydawcą ukazującego się od 1997 r. miesięcznika poświęconego psychologii "Charaktery". Spółka wydaje również periodyki "Style i Charaktery", "Psychologia w Szkole" i "Psychologia Dziś" oraz posiada portal psychologiczny Charaktery.

 

Firma pwn.pl sp. z o.o. powstała w 1997 roku i wchodzi w skład Grupy Wydawniczej PWN S.A. Jest prężnie działającym przedsiębiorstwem, które specjalizuje się w przygotowywaniu dydaktycznych pomocy edukacyjnych oraz programów multimedialnych. Stała się prekursorem wprowadzenia rozwiązań internetowych dla potrzeb edukacji, a także jednym z największych w kraju dystrybutorów multimediów dla szkolnictwa. Większość produktów została wpisana na listę środków dydaktycznych zalecanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
http://www.edusonda.pl/
 
 
STRONA GŁOWNA OSKKO

POWRÓT DO RELACJI