Partnerzy Konferencji
Mobile Box jest producentem rozwiązań informatycznych, działającym na rynku zaawansowanych technologii od 2002 roku. Specjalizujemy się w projektowaniu, tworzeniu i wdrażaniu rozwiązań mobilnych bazujących na bezprzewodowych technologiach transmisji danych.

Dostarczamy systemy wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwami, a także rozwiązania wspierające nowoczesną edukację.
Praca w oparciu o wiedzę techniczną i ekonomiczną przy działaniu zorientowanym na sukces stawia naszą firmę na stanowisku jednego z liderów w swojej branży.

Aktualnie w ofercie firmy dominują dwa produkty: System Sprzedaży Mobilnej Gemini Android oraz eTornister - rozwiązanie wspierające nowoczesną edukację.

Od ponad 13 lat zajmujemy się tworzeniem specjalistycznego oprogramowania komputerowego związanego z poradnictwem zawodowym i planowaniem kariery, zawierającego profesjonalne, znormalizowane testy do samobadania.
Opieramy się na wiedzy i doświadczeniu najlepszych polskich specjalistów, którzy od lat związani są z tematyką rozwoju zawodowego człowieka, poradnictwem zawodowym i rynkiem pracy. Wśród naszych współpracowników są osoby, które tworzyły najnowsze rozwiązania w poradnictwie zawodowym i budowały pierwsze Centra Informacji Zawodowej w Polsce.
Znaczna część naszej kadry to osoby, które zawodowo zajmują się problematyką orientacji i poradnictwa zawodowego, oddziałując na najcenniejsze dziś bogactwo każdego kraju – zasoby ludzkie.
PROGRA to także profesjonalny i energiczny zespół składający się ze specjalistów w zakresie programowania i grafiki. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży IT i współpracy z naszymi Klientami z dumą tworzymy i rozwijamy produkty najwyższej jakości.
Nasza firma jest elastycznym i wiarygodnym partnerem. Oprócz stałej oferty tworzymy także oprogramowanie na indywidualne zamówienie.


 

Na rynku istniejemy od 2006 roku od początku zajmując się drukiem legitymacji służbowych nauczyciela. Zaufało nam już ponad 4000 placówek z całej Polski, dla których wykonaliśmy już 60000 szt. legitymacji. Przykładamy dużą wagę do jakości wykonanych kart, wykorzystując do tego celu tylko sprawdzone urządzenia do personalizacji.

Traktujemy poważne każde zlecenie nawet na pojedyncze legitymacje. Naszą ofertę tworzymy w taki sposób, żeby ułatwić składanie zleceń ustalając np. jednakową ceną niezależnie od ilości, dzięki czemu poinformowanie nauczycieli o koszcie jej wytworzenia jest dużo prostsze.

Jesteśmy również bardzo elastyczni w zakresie sposobu składania zamówienia. Umożliwiamy składania zamówień w formie papierowej jak i elektronicznej. W każdej chwili możemy również udostępnić dostęp do składania zamówień w formie elektronicznej nawet jeśli poprzednie zamówienia były papierowe.


Od 12 lat wydajemy profesjonalne publikacje wspierające dyrektorów placówek oświatowych w codziennych obowiązkach. Naszym celem jest zapewnienie Państwu poczucia bezpieczeństwa przy podejmowaniu decyzji poprzez dostarczanie wiarygodnego źródła informacji prawnych. Pragniemy również inspirować do poszukiwania nowatorskich rozwiązań i promować nieszablonowe, ale skuteczne pomysły na zarządzanie.
Budowanie naszego portfolio zaczęliśmy od programu na płycie CD – „Niezbędnika Dyrektora Szkoły”, który do dziś dostarcza wiedzy prawnej i wzorów dokumentów, nieustająco ciesząc się Państwa uznaniem. Odpowiadając na potrzeby naszych klientów wkrótce wydaliśmy kolejne programy: „Niezbędnik Dyrektora Przedszkola” i „Personel w Oświacie” oraz „Niezbędnik Dyrektora Placówki Niepublicznej. Przedszkole i Żłobek”.
W 2008 r. wprowadziliśmy na rynek nowoczesne publikacje na tradycyjnym – papierowym nośniku: czasopisma „SZKOŁA. Miesięcznik Dyrektora” i „PRZEDSZKOLE. Miesięcznik Dyrektora”. Natomiast od 2011 r. wydajemy produkt skierowany do wychowawców dzieci i młodzieży – miesięcznik ”Sygnał”.
Od 2012 r. organizujemy również szkolenia dla dyrektorów placówek oświatowych i nauczycieli. Sukces specjalistycznych szkoleń otwartych i zamkniętych oraz konferencji i seminariów oświatowych w największych miastach Polski to dla nas powód do dumy i radości.

Uczenie się to nie tylko poznawanie odpowiedzi, zdobywanie kolejnych wycinków wiedzy ogólnej. To nie coś, co łatwo zmierzyć za pomocą ocen i egzaminów. To nie tylko przyswajanie sobie wiedzy, którą posiedli już inni ludzie. Uczenie się to przygoda na całe życie. To niekończąca się wyprawa badawcza, której celem jest zrozumienie.

Chcemy aby firma Transfer Learning Solutions towarzyszyła Wam w tej podróży aby przygodę z edukacją uczynić przyjemniejszą, efektywniejszą i skuteczniejszą. Kierujemy nasze rozwiązania do: Rodziców, Przedszkoli, Szkół i Samorządów.


Wolters Kluwer SA jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw.

Wolters Kluwer buduje swoją pozycję na rynku opierając się na pięciu zasadach: nastawieniu na klienta, innowacyjności, odpowiedzialności, prawości oraz tworzeniu nowych wartości. Wartości te stanowią podstawę, na której budowane są wszystkie marki Wolters Kluwer SA.

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer SA znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia i konferencje.


Naszym celem jest zaspokajanie potrzeb organizacji edukacyjnych w sposób realny z punktu widzenia operacyjnego, społecznego i środowiskowego w chwili obecnej i w przyszłości.

YB jest dostosowany do każdej grupy wiekowej dzieci i młodzieży. Nasze realizacje projektujemy z myślą o uczniach szkół podstawowych, gimnazjów, liceów oraz uczelni wyższych.

Nasze szafki jako jedyne na rynku wyróżnia unikatowa technologia nadruku motywów, trwałość i wysoka jakość wykonania. Nasze produkty dostarczane są do placówek gotowe do bezpośredniego użytku.

  
PERKOZ leży na półwyspie w centrum lasu, nad wielkim bardzo czystym jeziorem Pluszne, na pograniczu dwóch krain geograficzno-historycznych: Warmii i Mazur. Jezioro Pluszne daje życie prawie wszystkim gatunkom ryb występującym w tej krainie, rakom i niezliczonym gatunkom ptaków wodnych. Ośrodek posiada dogodne położenie komunikacyjne – jest położony zaledwie 8 km od głównej szosy z Warszawy do Gdańska i Olsztyna. Ośrodek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Proponujemy m.in. Zielone Szkoły z programami edukacji ekologicznej; 1-, 2- tygodniowe pobyty dla dzieci i młodzieży; 1, 2, 3, 5- dniowe pobyty dla dzieci i młodzieży; obozy: żeglarskie, windsurfingowe, rowerowe, płetwonurkowe.

 


     

Podręczniki tradycyjne i elektroniczne, zeszyty ćwiczeń i e-ćwiczenia, tradycyjne pomoce i nowoczesne platformy e-learningowe. To nie jest oferta jutra! U nas jutro jest dziś. To właśnie my: najstarszy, największy i …najprężniej rozwijający się wydawca edukacyjny w Polsce – Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Po prostu WSiP.
Zapewne znasz WSiP. Wiesz, że tworzymy podręczniki, atlasy, słowniki, ćwiczenia dla szkół wszystkich typów, także zawodowych. Ale czy wiesz, że mamy w ofercie ponad 1,5 tys. publikacji? Że z każdej z nich jesteśmy dumni? Bo jesteśmy, nawet bardzo, tak jak i z zaufania, którym od lat obdarzają nas nauczyciele, rodzice i dzieci. To dzięki niemu właśnie możemy budować nowy WSiP. Taki, w którym to, co stare i sprawdzone, spotyka się z tym, co nowe i pionierskie. Bo my nie czekamy na nowoczesną ofertę edukacyjną. My ją tworzymy!

Nauczycielom i uczniom proponujemy edukację na miarę technologicznej rewolucji naszych czasów. W naszej ofercie mamy e-booki i e-ćwiczenia. To my pierwsi w Polsce wprowadziliśmy je na tak szeroką skalę. E-ćwiczenia wraz z systemem automatycznego sprawdzania wyników umieściliśmy na platformie edukacyjnej WSiPnet.pl. Stworzyliśmy w ten sposób nowoczesne środowisko pracy dla ucznia, zapewniliśmy komfort i oszczędność czasu nauczycielom. Zadbaliśmy także o dobre przygotowanie do egzaminów. To dzięki nam uczniowie mogą, nie odchodząc od komputera, przygotować się do egzaminu szóstoklasisty, gimnazjalisty i do matury. Niektórzy mówią o tym self-learning. My mówimy: portal egzaminacyjny Egzamer.pl.


Oppe sp z o.o. to jednostka technologiczno-badawcza. Specjalizujemy się w obiektowym projektowaniem platform elektronicznych. Obszarem działalności firmy jest optymalizacja uciążliwych i czasochłonnych czynności w organizacji pracy na łatwe i efektywne procedury z wykorzystaniem internetu, aplikacji oraz urządzeń peryferyjnych, np. czytników, skanerów itp.. W wyniku współpracy, wiedzy i doświadczeniu zespołu specjalistów z zakresu informatyki, organizacji pracy i zarządzania powstają innowacyjne produkty na różne rynki. Jednym z przykładów jest internetowa platforma zarządzania zamówieniami "InterZAM". Dzięki zastosowaniu cyfrowej technologii pen&paper zostały zaprojektowane innowacyjne produkty edukacyjne, które wprowadzą szkoły w XXII wiek.

Wspieramy placówki oświatowe w zakresie ochrony danych osobowych. Prowadzimy audyty i doradzamy środki bezpieczeństwa, tworzymy i wdrażamy wymagane prawem dokumentacje przetwarzania danych, zgłaszamy zbiory do GIODO, szkolimy dyrektorów oraz Rady pedagogiczne z zasad ochrony danych osobowych na stanowisku pracy nauczyciela.
Z naszych usług skorzystało już blisko 1000 placówek.

Nasi eksperci i konsultanci wywodzą się ze środowiska oświaty, dlatego znają doskonale realia branży i dostosowują rozwiązania do jej możliwości organizacyjnych i finansowych. Gwarancja najwyższej jakości. Nasza kadra, posiada kwalifikacje uzyskane we współpracy z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych.


    
Ogólnopolski program edukacji medialnej „Lekcje w kinie” to cykl wydarzeń edukacyjnych, kierowany do uczniów polskich szkół. Obejmuje wszystkie etapy nauczania w szkolnictwie podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym.

We wszystkich kinach uczestniczących w projekcie będą realizowane multimedialne zajęcia edukacyjne połączone z projekcjami filmowymi.

W czasie zajęć uczniowie poznają najważniejsze zagadnienia z zakresu języka filmu oraz dowiedzą się, jakie są możliwości wykorzystania poszczególnych środków wyrazu, co one znaczą i jaką spełniają funkcję w tekstach kultury audiowizualnej. Prezentacja przykładów filmowych pomaga uczniom zrozumieć omawiane treści.

Kolejnym etapem realizacji projektu jest przeprowadzenie przez nauczycieli lekcji w szkole. Nauczyciele otrzymują od organizatorów materiały edukacyjne zawierające między innymi precyzyjne scenariusze lekcji, które pogłębiają poruszaną w czasie „Lekcji w kinie” problematykę i i rozwijają indywidualne zainteresowania uczniów.

Nasze wydawnictwo istnieje od roku 1999.
Jesteśmy wydawnictwem dla nauczycieli, wychowawców, dyrektorów szkół, szkolnych pedagogów i psychologów, a także dla tych wszystkich wychowawców i rodziców, którzy z wielkim poświęceniem pracują, by - niezależnie od problemów wynikających bądź z uwarunkowań społecznych, bądź zaburzeń, chorób czy dysfunkcji wrodzonych - włączyć swych podopiecznych w główny nurt życia w społeczeństwie i zapewnić im zarówno godziwe, jak i godne życie.

Chcemy pomóc wychowywać - to nasza misja.

Publikujemy poradniki dla wszystkich osób, którym na sercu leży przygotowanie młodych ludzi do życia w społeczeństwie (w tym także staramy się udostępniać najlepszą literaturę zagraniczną), podręczniki pedagogiki, poradniki z zakresu zarządzania dla dyrektorów szkół, książki metodyczne z zakresu nauczania języków obcych.

Dewizą od początków istnienia Forum Media Polska Sp. z o.o. na polskim rynku jest hasło „Wiedza na usługach rynku”. Zgodnie z nią staramy się na bieżąco informować naszych klientów o zmianach zachodzących w życiu gospodarczym, przepisach prawa, obowiązkach przedsiębiorstw i administracji publicznej. Naszą misją jest pomoc w rozwiązywaniu doraźnych problemów i dostarczanie rozwiązań stanowiących wsparcie w bieżącej działalności naszych klientów.
1 października 2014 roku poznańskie wydawnictwo Forum Media Polska Sp. z o.o. przejęło ofertę produktową Dr Josef Raabe Spółka Wydawnicza Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, stając się niekwestionowanym liderem na rynku profesjonalnych publikacji i rozwiązań online w sektorze szkolnym.
W związku z transakcją zakupu firmy, portfolio produktowe Forum Media Polska wzbogaciło się o kilkanaście nowych poradników specjalistycznych skierowanych m.in. do dyrektorów oraz nauczycieli szkół i przedszkoli, kilkadziesiąt pomocy dydaktycznych oraz fachowe czasopisma branżowe. Ponadto, oferta wydawnicza została poszerzona o nowe rozwiązania online i mobilne dla branży edukacyjnej.
Dodatkowo firma zwiększyła zakres swojej działalności wydawniczej, przejmując ofertę produktową skierowaną dla księży i katechetów pod marką Wydawnictwa Pastoralne. Powyższe działania sprawiają, że Forum Media Polska zajmuje obecnie kluczowe miejsce na polskiej scenie wydawniczej.

Wystawcy
Czy system edukacji w Polsce potrzebuje reformy? Czy szkoła uczy kreatywności? Czym w ogóle jest kreatywność i czy można się jej nauczyć?
Te pytania stają się coraz ważniejsze. Świat zmienia się dziś szybciej, niż kiedykolwiek wcześniej i nikt nie potrafi do końca przewidzieć, w jakich okolicznościach żyć będą dzieci, które dziś trafiają do szkoły. Jedną z osób, które starają się na te pytania odpowiedzieć, jest Sir Ken Robinson – były profesor Uniwersytetu Warwick, który za swój wkład w naukę sztuki w szkołach otrzymał od Królowej Elżbiety II tytuł szlachecki.
Zainspirowani jego osobą i ideami postanowiliśmy założyć wydawnictwo, by wydawać jego książki w Polsce – uznaliśmy, że to bardzo ważne, żeby jego głos w tej dyskusji trafił także tutaj.
W swoich książkach pisze o tym, czym jest kreatywność i jak się jej uczyć. Po wieloletniej pracy z dziećmi, młodzieżą, firmami i organizacjami na całym świecie głęboko wierzy, że każdy człowiek rodzi się z ogromnymi pokładami naturalnych talentów i uzdolnień. Przyczyn tego, że wielu z nas ich w toku życia nie odkrywa upatruje w dużej mierze w tym, w jaki sposób kształcimy dzieci w systemach edukacji. Pokazuje, jak te systemy zmieniać i w jaki sposób wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najlepszego, bo tylko w ten sposób możemy przygotować się do życia w zupełnie nieprzewidywalnej przyszłości.
Element to Żywioł. Twój Żywioł to miejsce, w którym naturalne talenty spotykają się z pasją. Naszą misją jest inspirować i zachęcać ludzi do szukania swojego Żywiołu. Skupiamy wokół siebie tych, którzy, jak my, cenią kreatywność.

Funmedia wspiera polską edukację i promuje rozwój rodzimego e-learningu, dlatego firma chętnie angażuje się w liczne projekty społeczne. Umożliwiają one bezpłatny dostęp do naszej platformy dzieciom, młodzieży a także dorosłym chcącym uczyć się języka angielskiego. Dodatkowo jesteśmy inicjatorem programu Narodowy 2.0, mającego na celu upowszechnienie nowoczesnych multimediów edukacyjnych w systemie oświaty poprzez kształcenie językowe.

Funmedia Sp. z o.o. to lider na międzynarodowym rynku nowoczesnych multimediów edukacyjnych. Polska firma z Wrocławia, która w branży e-learning funkcjonuje od 2009 roku. Po dwóch latach działalności otrzymała akceptację MEN
dla FunEnglish.pl, pierwszego podręcznika online do nauki języka angielskiego dla dzieciw wieku 6-12 lat. Portfolio produktów Funmedia składa się z kilkunastu e-kursów językowych (m.in.English123.biz, Hiszpański123.pl) oraz specjalistycznych (np. Pisz123.pl,Photoshop123.pl), sprzedawanych na 26 rynkach świata.


Egis jest wyłącznym przedstawicielem Express Publishing w Polsce. Doświadczony zespół autorów i redaktorów wydawnictwa Egis wspiera Express Publishing w tworzeniu publikacji zgodnych z wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej i dostosowanych do potrzeb nauczycieli i uczniów polskich szkół. Nasi doradcy metodyczni i pracujący w całej Polsce konsultanci służą fachową pomocą nauczycielom języka angielskiego. Regularnie organizujemy wykłady i warsztaty metodyczne prowadzone przez ekspertów Express Publishing i Egis, Dni Otwarte w renomowanych księgarniach i spotkania w szkołach. Oferujemy także tablice interaktywne światowych marek i inne urządzenia, które umożliwiają tworzenie pracowni multimedialnych, a przez to podniesienie efektywności nauczania i standardów pracy.
Dziękujemy nauczycielom za życzliwe przyjęcie publikacji Express Publishing i wszelkie opinie, które otrzymaliśmy od Państwa w ciągu trwającej od 1998 roku działalności firmy Egis.

Portal educarium stworzyliśmy, aby dzielić naszą edukacyjną pasję z Nauczycielami i Rodzicami. Aby promować otwarte formy nauczania, aby zachęcać do wczesnej i mądrej edukacji dzieci. Edukacji poprzez konkretne doświadczenie, nauki ’ręką, głową i sercem’. Na stronach portalu zamieszczamy propozycje zabaw edukacyjnych, karty pracy oraz ciekawe artykuły.

Chcemy wspierać nauczycieli i rodziców nie tylko poprzez sprzedaż najlepszych produktów. Educarium - to więcej niż sklep internetowy z dobrą ofertą pomocy dydaktycznych i zabawek edukacyjnych. Educarium to dynamiczny zespół ludzi, dla których ten portal jest wyrazem edukacyjnych pasji i celów!

Życzymy tak Tobie, jak i sobie rosnącego zadowolenia z tego miejsca!

Firma Moje Bambino to młody i pełen entuzjazmu zespół, który kontynuuje 120-letnią tradycję firmy St. Majewski. Ponadwiekowa historia świadczy o stabilności na rynku oraz o niezawodnej jakości proponowanych produktów, dobrze znanych rodzicom i dziadkom dzisiejszych kilkulatków – chyba wszyscy w dzieciństwie rysowali doskonałymi kredkami Bambino.
Prezentujemy szeroki asortyment obejmujący tym razem nie tylko kredki, lecz bogatą i zróżnicowaną ofertę atrakcyjnych produktów dla przedszkoli i szkół, jak i klientów indywidualnych. Nasze pomoce edukacyjne kontynuują tradycję wyjątkowej jakości i przyczyniają się do wszechstronnego rozwoju dziecka.
Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na dodatkowe propozycje firmy Moje Bambino. To przede wszystkim oferta szkoleń doskonalących umiejętności, poszerzających wiedzę i podnoszących kwalifikacje nauczycieli, konkursy i promocje, wciąż przybywające nowości i galeria pomysłów.

    
APT powstała jako połączenie inicjatyw, których wspólnym mianownikiem są szkolenia, doradztwo oraz działalność wydawnicza. Wydawnictwo specjalizuje się w dziedzinie prawa i zarządzania, adresując swoje usługi do branży budowlanej i innych branż technicznych, do administracji samorządowej oraz sektora edukacji.
W naszej działalności stawiamy przede wszystkim na praktyczne aspekty prezentowanych zagadnień. Naszym celem jest wspieranie przedsiębiorców w praktycznym wykorzystaniu znajomości polskiego prawa w postępowaniach przetargowych, pozyskiwaniu kontrahentów oraz realizacji powierzonych projektów.
Swoją ofertę adresujemy także do placówek oświatowych poprzez szkolenia, indywidualne doradztwo, jak i praktyczne kursy. Skupiamy się przede wszystkim na autorskich metodach edukacyjnych, a także wspieramy dyrektorów oraz grono pedagogiczne w nowoczesnym zarządzaniu placówką oświatową.
Na potrzeby instytucji samorządowych przygotowujemy publikacje specjalistyczne, takie jak foldery, opracowania branżowe, broszury oraz biuletyny informacyjne.

SILAB to wszechstronne, mobilne i genialne w swej prostocie laboratorium przyrodnicze dla szkół każdego typu i poziomu kształcenia. Pozwala na łatwe i szybkie przygotowanie oraz przeprowadzenie pomiarów, obserwacji i doświadczeń z zakresu nauk przyrodniczych.

Proste w obsłudze, bezpieczne elementy składowe oraz bezpłatne intuicyjne oprogramowanie sprawiają, że uczeń może prowadzić swoje badania nie tylko na samej lekcji, ale także w domu, na szkolnej wycieczce, zielonej szkole czy w czasie rodzinnego wypoczynku. To idealne rozwiązanie do prowadzenia szkolnych projektów edukacyjnych, przygotowania do olimpiad i konkursów przedmiotowych.

Lekcje z SILAB-em, dzięki strategii operacyjnej i problemowej, dają satysfakcję nauczycielom i uczniom, otwierają możliwości wspólnych poszukiwań oraz autentycznego porozumienia w czasie rozwiązywania problemów kryjących się w pozornie znanym i zrozumiałym otoczeniu.

Zobacz ekspozycję sponsorów z ubiegłorocznej Konferencji OSKKO