EKSPEDYCJA W SZKOLE - 12-13 maja 2022

<< powrót do strony głównej OSKKO

EKSPEDYCJA W SZKOLE - Kraków, 12-13 maja 2022

Konferencja dla osób zainteresowanych wdrażaniem metody ekspedycyjnej w nauczaniu.
 

Strona konferencji:
https://expedition.org.pl/index.php/pl/component/content/article/89-eic/dzialania/141-konferencja-ekspedycja-ekspedycja.html?Itemid=437


Formularz rejestracyjny:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdtJRQgXyU5ffuR-IXxyWPn6EYEd1LNStCjfbVTiG7i1WM1Yg/viewform


Szanowni Państwo

Stowarzyszenie Ekspedycja w głąb kultury i partnerzy projektu Expeditionary Learning prowadzonego w ramach programu Erasmus+ Cooperation for innovation and the exchange of good practices Strategic Partnerships for school education zapraszają na konferencję szkoleniową "Ekspedycja w szkole".

Konferencja ma na celu popularyzację podejścia nazywanego uczeniem się lub nauczaniem ekspedycyjnym i efektów projektu Erasmus+ pod tym samym tytułem. Nauczanie ekspedycyjnym jest specyficznym podejściem do procesu uczenia się, w którym uczniowie biorą udziała w procesie decyzyjnym dotyczący procesu uczenia się oraz działają jak naukowcy planujący, a następnie biorący udział w ekspedycjach naukowych.

Uczestniczący w konferencji wezmą udział w prezentacjach i sesjach szkoleniowych dotyczących teoretycznych założeń tego podejścia do procesu kształcenia oraz będą uczestniczyć w próbce ekspedycji na terenie Krakowa. Wspólnie zastanowimy się nad wykorzystaniem takiego podejścia do uczenia się w szkole.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sposobami zwiększenia aktywności uczniów i uczennic w procesie uczenia się, skoncentrowanych na włączaniu wszystkich w proces decyzyjny, uczeniem się dzięki stawianiu pytań, definiowaniu problemów i refleksji nad własnym działaniem i myśleniem.

Serdecznie zapraszamy