Przystań Wenecka to ośrodek położony w miejscowości Wenecja, w powiecie żnińskim, na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego. Zlokalizowany jest nad brzegiem Jeziora Weneckiego.
 

Jest  to idealne miejsce na aktywne spędzenie czasu poprzez sport i zabawę. Swoim gościom oferuje doskonałe zaplecze sportowo-rekreacyjne, które stwarza wiele możliwości aktywnego wypoczynku na terenie kompleksu. 
 

Szczyt legendarnej góry, półwysep wcinający się w taflę jeziora, a także piaszczysta plaża z kąpieliskiem stwarzają nieskończenie wiele pomysłów zagospodarowania czasu wolnego poprzez gry terenowe czy sporty wodne. Przeczytaj więcej o atrakcjach dostępnych na terenie ośrodka.
 

Atrakcje w pobliżu Wenecji: Plan ośrodka Przystań Wenecka:


Obiekt znajduje się na jednym z odcinków Szlaku Piastowskiego, który łączy najważniejsze obiekty i zabytki historii. Pierwsza stolica Polski - Gniezno, oddalona jest jedynie o niecałe 50 km, a stamtąd pozostaje już tylko 15 km do Muzeum Pierwszych Piastów w Ostrowie Lednickim. Słynną Mysią Wieżę i legendę o królu Popielu mamy na wyciągnięcie ręki - w Kruszwicy (60 km od ośrodka).
 

Ośrodek zlokalizowany jest w samym sercu Pałuk, na jednym z przystanków ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej. Już kilka kroków stąd umiejscowiony jest peron kolejki wąskotorowej, a jej muzeum wraz z ruinami zamku Diabła Weneckiego oddalone jest od obiektu o zaledwie 3 km. Tylko 6 km dzieli nas od Rezerwatu Archeologicznego w Biskupinie, najsłynniejszej w Europie rekonstrukcji osady obronnej ludności kultury łużyckiej.
 

W odległości zaledwie 7 km znajduje się stolica Pałuk – Żnin, a w nim legendarna baszta, czyli część Muzeum Ziemi Pałuckiej. Miłośnikom prehistorii i aktywnej rozrywki do gustu przypadnie na pewno Rodzinny Park Rozrywki Zaurolandia w Rogowie (16 km). Nietypową atrakcją w okolicy jest także miasteczko westernowe Silverado City w Bożejewiczkach (12 km).
 

Kompleks budynków Przystani Weneckiej został usytuowany na szczycie legendarnej góry, na półwyspie wcinającym się w taflę jeziora weneckiego, rozciągającej się po sam horyzont. Ośrodek obejmuje powierzchnię ponad 12 ha terenów zieleni, lasów i zaplecza hotelowego.
 

Otoczenie obszarem objętym programem Natura 2000 podkreśla nieskazitelność tych terenów. To tu, zamykając oczy, wyobrazić sobie można jak niegdyś wyglądały owe ziemie zasiedlane przez pierwszych osadników, licznie odwiedzane przez kupców, wędrujących bursztynowym szlakiem. 
 

Walory tych terenów docenia serwis turystyczny, który poleca Wenecję jako dobry punkt noclegowy i wypadowy w województwie kujawsko-pomorskim.Kontakt z organizatorem:

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty, ul. Żniwna 58, 10-811 Olsztyn.

Biuro: tel. (89) 527-95-14, fax. (89) 679-05-59, kom. 513-057-820, 509-498-266,
501-211-469
oskko@oskko.edu.pl

Szef organizacyjny: Marek Pleśniar, dyrektor Biura OSKKO - kom. 513-057-830 marek.plesniar@oskko.edu.pl