Forum OSKKO - wątek

TEMAT: indywidualizacja procesu nauczania dla ADHD
strony: [ 1 ]
małgocha19-03-2007 11:48:04   [#01]

Witam

Czy w ramach indywidualizacji procesu nauczania można zmniejszyć liczbę zajęć edukacyjnych dziecku z ADHD (uczeń 2 klasa). W PPP zaproponowali takie rozwiązanie ale nie dadzą niczego na piśmie. Nauczanie indywidualne nie wchodzi obecnie w grę. Uczeń miałby dziennie 3-4 godz.

Poradnia uważa, że nauczyciel prowadzący zajęcia powinien opracować program pracy z dzieckiem, który musi byc zatwierdzony przez radę pedagogiczną i to ma wystarczyć.

poziombka19-03-2007 13:27:20   [#02]
Żadna poradnia nie da czegoś podobnego na pismie, bo wtedy zaczyna to wyglądać właśnie jak indywidualne nauczanie. Logiczne by było opracowanie programu indywidualnego, skoro dziecko ma ADHD - tylko czy dziecko ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego? Jesli tak, to program indywidualny jest konieczny.

Co do ilości lekcji, najlepiej w takich sytuacjach dogadywać się z rodzicami. Poprosic ich o pismo z prośbą o zmniejszenie ilości godzin i zobowiązanie do pracy domowej z dzieckiem, żeby nie powstawały zaległości.
małgocha19-03-2007 14:32:25   [#03]
Mamy tylko orzeczenie od lekarza, że dziecko ma ADHD i zaburzenia zachowania - nic więcej.Próbujemy jakoś poprawić sytuację w klasie. Rodzice są skłonni do współpracy i zgodzą się na wszystko żeby było jak najlepiej ich dziecku i innym dzieciom również.
teka5719-03-2007 19:13:25   [#04]
o ile mi widomo,jezeli PPP nie napisała że powinien miec opracowany indywidualny program,to takowego nie trzeba pisać.Dzieci z ADHD są w próżni oswiatowej,gdyż to nie są dzieci zakwalifikowane do nauczania indywidualnego,nie mająją upośledzenia ,więc mogą liczyć tylko na cierpliwość i poświęcenie innych.
rzewa20-03-2007 06:39:29   [#05]
U mnie dzieciak miał zajęcia indywidualne z pedagogiem w czasie, gdy jego klasa miała lekcje - i to było ok.

Czasem jak bywał rozdrażniony lub rozkojarzony, a nie było pedagoga (miałam go na kawałku etatu - 2 dni), zamiast na lekcji był w świetlicy (ale był wówczas w dosłownie kiluosobowej grupie)

muszę powiedzieć, że ładnie się to sprawdzało i już w 6 klasie nie było tych indywidualnych zajęć.

.....................
mój osobisty syn tez jakoś tak w 7 klasie przestał potrzebować ciągłego zainteresowania skupionego na sobie - mogłam trochę mniej siedzieć w szkole ;-))
poziombka20-03-2007 10:00:30   [#06]
Koniecznie namówcie rodziców o wystąpienie do PPP o badanie i wydanie orzeczenia, macie już zaświadczenie od lekarza, więc powinno być łatwo. Konieczne jest zaświadczenie od lekarza psychiatry, rodzic zwraca się do PPP o badanie i jeśli dziecko będzie miało orzeczenie, to macie wiele mozliwości, jak mu pomóc i być w zgodzie z prawem.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]