Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nudne ferie dyrektora...czyli nowe rozporządzenie
strony: [ 1 ][ 2 ]
BeataD28-01-2003 09:26:31   [#01]

 

To, że dyrektor nudzi się w ferie jest sprawą jasną i nie podlegającą dyskusji. Dlatego właśnie cieszy mnie każda inicjatywa MENisu niwelująca to przykre zjawisko. Właśnie przeczytałam nowe roporządzenie  w sprawie higieny i bezpieczeństwa w szkole.

§ 3.

1. Jeżeli przerwa w działalności oświatowej szkoły lub placówki trwa co najmniej 2 tygodnie dyrektor dokonuje kontroli obiektów należących do szkoły lub placówki pod kątem zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków korzystania z tych obiektów.

2. Z ustaleń kontroli sporządza się protokół, który podpisują osoby biorące w niej udział. Kopię protokołu dyrektor przekazuje organowi prowadzącemu.

I o to właśnie chodzi. Stoi jak wół, że mogę sobie napisać nowy protokół i jeszcze od tego będzie bezpieczniej! A może ktoś z was ma już (jednak ;)) wzór takiego protokołu i sie nim chętnie podzieli, bo moje ferie ropoczynaja sie dopiero w przyszłym tygodniu a ja z jakiegoś powodu (mimo obiegowej opinii) wolę wypoczywać dłużej niż krócej :-)))

Tadek28-01-2003 10:27:41   [#02]

kiedy

Mam pytanie czy ten protokol musi byc napisany przed godz. 8,00 w poniedzialek po feriach - ferir trwaja 2 tygodnie.

Co nowego  jeszcze MENIs nam ........

beera28-01-2003 10:31:01   [#03]

tadek :-)

Zdaje sie, ze szukamy właśnie tego co wie.

My z Beatą na szczęście jeszcze ferii nie rozpoczęłyśmy- będziemy mogły skorzystać z rad tych, co to im te dwa tygodnie właśnie mijają :-))

dorota28-01-2003 10:46:50   [#04]
Dobre! Pozdrowienia dla wszystkich myślicieli MENIs -u. Może jeszcze coś nowego wymyślą i udoskonalą pracę w szkolnictwie.
BeataD28-01-2003 10:54:25   [#05]

Oj, te ferie....

W Menisie w każdym razie wypoczywają.....

Na ich stronie to rozporządzenie jest nadal w projektach.... Mimo że opublikowano je już w Dz.U (6/2003 poz. 69).

beera28-01-2003 13:49:50   [#06]
Jeżeli przerwa w działalności oświatowej szkoły lub placówki trwa co najmniej 2 tygodnie, dyrektor dokonuje kontroli obiektów należących do szkoły lub placówki pod kątem zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków korzystania z tych obiektów.

2. Z ustaleń kontroli sporządza się protokół, który podpisują osoby biorące w niej udział. Kopię protokołu dyrektor przekazuje organowi prowadzącemu.

Beata...

Czytam to i czytam

i coś mi się wydaje, że źle myslimy..

czy nie wydaje Ci się, że chodzi tu o to aby dyrektor PRZED przerwą , która trwać ma co najmniej 2 tygodnie dokonał oceny obiektów- po to właśnie, aby w ciągu tych dwu tygodni zapewnić bezpieczne z nich korzystanie?

Coś mi się wydaje, że to raczej o to chodzi :-)

Więc do pracy- musimy w PIĄTEK wykonać przegląd :-)))

nn28-01-2003 14:33:08   [#07]

Jasne.

Tylko jeszcze dodać należy, kto ma korzystać przez te dwa tygodnie z pomieszczeń szkoły, która będzie świeciła  pustkami. Może być akurat przeprowadzany jakiś mały remoncik. Pozdrawiam .Roman

BeataD28-01-2003 16:13:17   [#08]

Pewnie...

Na pewno im chodziło właśnie o to, żeby szkołę bezpiecznie zamknąc na cztery spusty przed feriami :-))

Dlatego właśnie Asiu, proponuję, żebyśmy w ogóle nie czekały do żadnego piątku. Zóbmy to jutro!!!!

Kopię tego dokumentu wyślemy do ministerstwa, co?

Marek Pleśniar28-01-2003 16:30:44   [#09]

cwaniak

i bedzie na was? baardzo dobrze:-))))

asia i beata!! zarządźcie krajowi ferie!

BeataD28-01-2003 17:22:17   [#10]

chyba się nie rozumiemy;-))

Mam wrażenie, że zarządzamy robotę, a nie ferie....

I że nie my zarządzamy, ale nami zarządzają :-))

Ale pewnie sie myyylę...

Ewa z Rz28-01-2003 17:30:20   [#11]

A jeśli nawet...

Chodzi o przegląd po co najmniej 2 tygodniowej przerwie, to ja nie mam takiej przerwy .. :-(

U mnie w szkole jest zima we wsi (p. a. w mieście) i szkoła ani na jeden dzień nijakiej przerwy nie ma... :-(

Wobec tego mogę tego protokołu nie pisać! Ani przed, ani po... ? Jak myślicie?...

beera28-01-2003 17:55:21   [#12]

Tak mnie zastanawia....

Jeżeli przerwa w działalności oświatowej szkoły

Matko- co to jest dzialalnośc oświatowa?

Czy mam rozumieć, że jesli będę prowadziła opiekuńczo- wychowawczą to mam przerwe w oświatowej?

I czy to oznacza, że oswiatowa może być w niebezpiecznych warunkach, inna zas KONIECZNIE w  bezpiecznych ?

;-))

I sama już nie wiem- jak mam zagospodarowane ferie to robic przegląd, czy nie robić?

I gdzie robic przegląd  w , czy na zewnątrz  :-))

Beata- wyjścia nie ma- robimy jutro i do MENISa :-))

..........

No i Ewa-  jesli Twoja szkoła w oświatowej działalności ma- to robić ;-))

jerzyk29-01-2003 12:42:43   [#13]

toż to kolejne zadanie dla Źdźsia ;-)

z serii: co autor miał na myśli ?:-))))))

Tadek :-)) no właśnie- kiedy?

Jeżeli przyjmniemy że tydzień ma 7 dni to 2 tygodnie mają ich 14 .

Ferie  zaczynaja sie od poniedziałku ale  jeżeli nie masz zajęć w soboty i niedziele to "przerwa w działalności oświatowej" już trwa  ( bo w rozp. nie ma mowy o feriach, ale o przerwie) 

Wychodzi mi na to ze kontrolujesz obiekty po upływie 14 dni  tj. w sobotę, a jeżeli w soboty pracujesz to w niedzielę, przed zakończeniem ferii. :-)))))))

Ale ...jeżeli pracujesz w soboty i niedziele- to przyznam się nie wiem :-))) bo...

 mnie  wychodzi na to, że żeby kontrolować to przerwa musi trwać. A w dodatku ma ona trwać "co najmmniej " 2 tygodnie :-)))

Czyli kontrolujemy od 15 do 20 dnia jej trwania :-))) ( nie można wcześniej i nie powinno sie później )   Przykładny Dyr. nie powinien o tym zapomnieć , bo zaniedba swoje obowiazki:-))) Np. jakby sie tak zwlekł  i dokonał kontroli w 21 dniu, to wtedy przerwa trwa już  "co najmniej" 3 tygodnie:-)))))))

 I znowu pytanie:-))) czy jak przerwa trwa co najmniej 3 tygodnie to kontrolujemy ponownie, jak kontrolowaliśmy jak trwała co najmniej 2 tygodnie? :-))))

beera29-01-2003 13:04:04   [#14]

JERZYK!!!!

Jeżeli przyjmiemy że tydzień ma 7 dni,

 to 2 tygodnie mają ich 14 .

:-))))

Zdechłam tu ze śmiechu :-)

Cóż za odważne zalożenie i jakie trafne wnioski :-)))

Uważaj, bo Cię wezmą do władz ;-)))

Gaba29-01-2003 15:48:11   [#15]

Jak dobrze wstać skoro świt...

A ja mam takie też pytanie - dyr w okresie ferii ma być na  urlopie, więc jak to - kto ma przeprowadzić tę kontrolę bezoświatowej działalności szkoły? Hm - kto, poskarże się na MENiS do PIP, bo mnie odciąga z urlopu, a jeżelitak, to niech mi za to zapłaci, a do komisji to mam powołac kogo? Nauczycieli? na urlopie... Sprzątaczki mogą być?

A tak z dwa tygodnie kroją się na przyszłe Boże Narodzenie, bo chyba sobie pododrabiamy...

A na koniec - jaką moc będą mieć te rpotokołt - moc akt K (kierunek kosz...), czy nagle organy poszukają se jakiegośc grosza i naprawią okna, kaloryfery, zawiasy...

Gaba29-01-2003 15:50:44   [#16]

ale się oregan przejął naszym protokołem

a jeżeli stwierdzę coś nie tak w tem mojem protokole, to co? Inofmuje sobie i lekcje mogą się juz odbywać...

 

O, przewrotna HIPOKRYZJO!

HenrykB29-01-2003 16:29:16   [#17]

Naprawdę?

Ferie zimowe to przerwa w działalności oświatowej?

To skąd konkurs MENiS na najlepiej zagospodarowane ferie?

U mnie szkoła w ferie tak działa, jak działała. Każde pomieszczenie jest tak samo odwiedzane, jak przed feriami. Pracownicy obsługi przecież nadal pracują, uczniowie korzystają w większości pomieszczeń.

Zrozumiem remonty czy inne wydarzenia, które mogą naruszyć stan bhp w szkole.

Ależ się komuś gniot urodził!

;-)

Czy to nie jest podobne do oburzenia na odpłatne egzaminy? Najpierw OKE proponuje przeprowadzenie próby na koszt szkoły (czytaj uczniów - bo subwencja tego nie przewiduje), a potem Minister udaje oburzenie.

Gdzie my żyjemy?

jerzyk29-01-2003 17:12:42   [#18]

Heniu racja :-)))

i o to chyba w tym wszystkim  chodzi :-))

 bo albo przystąpisz do konkursu i zagospodarujesz ferie "działalnościa oświatową",  albo wymyślisz czyli spłodzisz protokół - bo wzoru póki co niet :-)) 

Przy okazji rozwiażesz kwestie poruszane przez  Gabę

:-))

Hanna29-01-2003 17:21:18   [#19]

a może by tak donosik?

do Państwowej Inspekcji Pracy!Ferie to urlop nauczyciela, któremu powierzono stanowisko dyrektora! Kiedy nasze"organy" to wreszcie pojmą!Ratunku!!!!!!!!!!!!!!!!
Grzegorz29-01-2003 19:26:10   [#20]

A jak skończycie już te kontrole...

...to przypominam o jeszcze jednej ważnej zmianie w tym rozporządzeniu. Dotyczy zwlaszcza panów.

Do tej pory można było od "piętnastki", a teraz dopiero od "osiemnastki" :)

(pozdrowienia z kafejki internetowej - w oczekiwaniu na łącze stałe)

jerzyk29-01-2003 20:14:07   [#21]

Gabo:-))))

 (Hihi, podoba mi się te wwątek coraz bardziej )

Jeżeli w tem Twojem protokole stwierdzisz że coś jest mnie tak:-))) , w dodatku to napiszesz i dasz  organowi

to licz się z tym że on w majestacie prawa może zapytać np tak:

za dyr. Gaba bierze od nas kasę  skoro widzi ,że to co widzi  to zagraża :-))) i jeszcze śmie to wszystko na piśmie  :-)) - w dodatku przy świadkach ( członkach komisji),

 :-))) zamiast........ brać sie do roboty.

Przecie ten ogran gdyby wcześniej wiedział toby jak najbardziej pomógł:-)). To jak to? teraz ? na dzień przed końcem przerwy?, :-)) zagraża ???!!!!!

ciekawi mnie jakie bedą te protokoły?

i tu przypomina mi się takie sławne powiedzenie - " stłucz pan termometr to nie bedziesz miał goraczki" :-))

RomanG29-01-2003 20:48:26   [#22]
Wyjaśnienia wymagałby termin "przerwa w działalności oświatowej".

Jestem zdania, że ani ferie, ani nawet wakacje, nie są taką przerwą. Budynek w świetle prawa nadal jest wykorzystywany do działalności oświatowej.
Gdyby na co najmniej 2 tygodnie zrobić tam szpital dla powodzian, wtedy jest to przerwa.
Gaba29-01-2003 21:07:38   [#23]

Romku, poraziło mnie Twoje odkrycie - Ty masz chopie rację - gdy zrobię szmateks, albo krnawał przez dwa tygodnie, albo agencje towarzyską dla przyjezdnych panien...

- to bedzie to inna działalność niż statutowa (pomijam, że mi tego zrobic nie wolno), ale niektórzy mysleli już o szkołach jako miejscu zgrupowania, a moja szkoła była w czasie wojny szpitalem...

 

wojna się zbliża?

Marek Pleśniar29-01-2003 22:11:02   [#24]

mam podobnie

tzn uważam że rację mają wszyscy wątpiący w przerwanie działalności ośw, w ferie

Ale w lecie, aniołki, już nie liczcie na to:-)

JCK30-01-2003 19:19:45   [#25]

niegodziwcy;-))

gdzie nie spojrzeć tam same pretensje do naszej kochanej Pani Menister. Ciągłe narzekania to tu to tam. Narzekacie na kolejne rozporządzenie nie widząc że nasza kochana Menister myśli o nas biednych żuczkach w każdej chwili, w każdym czasie. Popatrzcie na datę rozporządzenia. 31 dzień grudnia. Wszyscy myślą o jednym żeby ten tego.. wypić pochulać, a nasza kochana Pani nawet na zabawie sylwestrowej myśli o nas. Niewdzięcznicy jedni Wy!!!. Czy ktoś z Was myślał o Pani Menister na zabawie sylwestrowej? A jak myślał to czy chociaż dobrze? Na pewno nie. Więc czemu się gniewacie że knota nam Pani Menister wymyśliła. Nam można żle myśleć na Sylwestra, a Pani Menister to już nie człowiek? Wypić nie może? A jak człowiek wypije wiadomo - różne głupoty do głowy przychodzą. Niech ten co jest bez winy teraz pierwszy rzuci kamień!;-))))))))
Marek Pleśniar30-01-2003 19:24:21   [#26]

?

znaczy, kto nie pił?

;-)

JCK30-01-2003 19:27:32   [#27]

nie pamiętam

ale coś mi się majaczy że ......... a czy to nie wszystko jedno
Gaba30-01-2003 19:28:48   [#28]

kaju, kaju, kaju

Aleś dowalił: nie myślałam o p. menister, nie myślałam, zapomniałam, i cierpiem, chulałam sobie i hulałam po tem mem łożu i... marzyły mi się dziwne kraje - z jasną przyszłością, z paroma groszami na szybę, na to 18 stopni, bez protokołów, bez bzdet.

 Obudziłam się i... nima forsy, nima szyby, nima grzania, nima budżetu z pieniędzmi na konkursy dzieciaków, ale jest rozporządzenie, mnie ono w zupełności wystarczy. To jest ten boski kontakt z cudotwórczynią polskiej oświaty i ta głeboka wiara, że słowo czyni cuda. Na początku było słowo. Ja wierzę w słowo. Mówi - znaczy się - wi.

jerzyk30-01-2003 19:58:48   [#29]

no tak

 jeden nie myślał i harował , inny nie myślał i balował

 to se teraz pomyślimy razem :-)

HenrykB30-01-2003 22:36:21   [#30]

No to dawajta ten wzór protokołu!

Przecież nie będziemy wszyscy go wymyślać!

Ania13-02-2003 07:53:56   [#31]

MiC

Ratunku, nie mogę odszukać wątku, w którym pisaliście o tym, jak to dyrektor zbiera informacje o przebiegu stażu...
Dajcie link, dobra?

A kto podzieliłby się gotowym zarządzeniem dyrektora w tej sprawie? Też gdzieś widziałam, kurka...

:-)

Gaba13-02-2003 08:20:08   [#32]

Aniu! Długo czekałam.

:)

maeljas13-02-2003 18:31:50   [#33]

ANIU

Zajrzyj do Wymiany Plików - kategoria "Rózności" z 26. 11. Zamieściłam tam
" procedury zatwierdzania planu rozwoju zawodowego ...." - może przyda Ci się taka propozycja zbierania informacji. Swoją drogą jakże mam dosyć opracowywania procedur..........
maeljas13-02-2003 19:14:55   [#34]

a propos protokołów

W jednej z moich ulubionych książek - " Szamanie morskim" Karola Borchardta jest przykład najgenialszego protokołu - oto protokół zdawczo-odbiorczy transatlantyka, sporządzonego przez kapitana Eustazego Borkowskiego, gdy ten schodził ze statku na kilkumiesięczny odpoczynek:

"STATEK T.S.S. "KOŚCIUSZKO" ZDANY KAPITANEM EUSTAZYM BORKOWSKIM KAPITANU MAMERTU STANKIEWICZU W STANIE TAKIM, W JAKIM JEST.
Gdynia, data, i dwa podpisy"

Ahoj!!!
Ania13-02-2003 19:44:20   [#35]

dziękuję

:-)))
Marek Pleśniar13-02-2003 19:55:06   [#36]

;-)

podobnie mi zdawali szkołę:-)))

a ja nie zmieniłem tego dobrego zwyczaju:-))))))

Macia13-02-2003 20:05:13   [#37]

Taki sposób przekazywania placówek jest dość często praktykowany.

jerzyk07-08-2003 21:31:20   [#38]

Kto ma ten wzór protokółu?

wyciagam ten wątek  bo chyba niebawem nastanie czas...

;-)

Gaba08-08-2003 05:31:30   [#39]
JerzyKu, rzućcie jakimsik wzorem - "tabelkom" albo czy, innym...
Marek Pleśniar08-08-2003 07:58:49   [#40]
aleś wpadł;-)
beera08-08-2003 09:25:46   [#41]

w poniedzialek

zlecę wykonanie takiego mojemu bhpowcowi

Jak tylko cos zrobi wrzucę to tu.

Marek Pleśniar08-08-2003 09:31:48   [#42]

bardzo dobry ten protokół:-))

"zdane STANIE TAKIM, W JAKIM JEST"

daaawno nie czytałem tego

dzięki Tobie sobie odświeżę, tylko gdzie ja to...

violka08-08-2003 13:05:35   [#43]

może jakiś wzór protokołu ?

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu 1) z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach.

§ 3.

1. Jeżeli przerwa w działalności oświatowej szkoły lub placówki trwa co najmniej 2 tygodnie dyrektor dokonuje kontroli obiektów należących do szkoły lub placówki pod kątem zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków korzystania z tych obiektów.

2. Z ustaleń kontroli sporządza się protokół, który podpisują osoby biorące w niej udział. Kopię protokołu dyrektor przekazuje organowi prowadzącemu.

AnJa08-08-2003 13:25:24   [#44]

Wakacje a szkoła.

 Być może z wrodzonego lenistwa, ale zgadzam się z interpretacją RomanaG co do tego, że przerwa w działalności oświatowej ma miejsce wtedy, jeśli na jakiś okres zmieniło się przeznaczenie obiektu. W innym przypadku, np. prowadzenia prac remontowych czy inwestycji ( które mogą mieć wpływ na warunki bhp) i tak dokonuje się odbioru, także pod kątem zgodności z w/w. A jeśli chodzi o protokół, jeśli ktoś już musi lub chce, to takie coś jak okresowy przegląd załatwia sprawę ( a tego typu druki zostały w szkołach gdzieś jeszcze z lat 80 -tych i IRCH-y- wystarczy dopisać extra podstawę prawną.

Aha.1.Co do wakacji dyrektora - a te 2 tygodnie na wszelkie prace końcowo/początkoworoczne nie wystarczą także na przeglądy i protokoły?:)

2.Mojej szkoły nie przejął jeszcze od swego poprzednika mój poprzednik - i szkoła wciąż jest w stanie w jakim jest. Ciekaw jestem, czy ten stan uda się utrzymać do końca kadencji?!

beera08-08-2003 15:41:05   [#45]

violka :-)

własnie o tym protyokole rozmawaialismy :-)

violka08-08-2003 18:48:56   [#46]

asia

właśnie wróciłam z gór i to nie głowa jest najbardziej aktywną częścią mojego ciała ;)))))
beera08-08-2003 23:01:13   [#47]

;-)))

chodzenie po górach w TAKI upał?

Naprawdę , Violka, moj podziw dla Ciebie rozszerza się na warstwy pozamerytoryczne:-)))

JarTul25-08-2003 22:09:48   [#48]

Czy ktoś posiada wzór...

tego protokołu?
Ewa z Rz26-08-2003 06:44:47   [#49]

Ho, ho!

Mój organ stanał na wysokości zadania.

Mamy wszyscy wspólnego bhp-owca, zatrudnionego w organie. Wojt polecił mu zrobić przeglądy wszystkich szkoł w dniach 28-29 sierpnia wg harmonogramu. (mój w piątek o 9) Dyrektor wchodzi w skład komisji, a protokól sporzadza bhp-owiec (dyrektor podpisuje). Organ zostaje powiadomiony automatycznie... :-))

Jeśli w piątek będziecie jeszcze chcieli to wam ten protokół wrzucę tu (może wczesniej będę miała do niego dostęp?) - nie będę go wymyslać, bo to nie moja robota...hi,hi...

beera26-08-2003 11:58:22   [#50]

ja już po

mój bhpowiec przyszedł i napisał protokół

ja zatwierdziłam

mogę przepisać tu wam, ale treść jest dośc banalna- nie stwierdzono uchybień:-))

strony: [ 1 ][ 2 ]