Forum OSKKO - wątek

TEMAT: studniówka
strony: [ 1 ]
Gratka04-01-2006 19:59:55   [#01]
Pomocy! Czeka mnie ( po raz pierwszy)wygłoszenie przemówienia podczas studniówki. Tymczasem mam pustkę w głowie .Proszę o inspiracje . Może ktos podzieli się swoim doświadczeniem? Bardzo proszę.
Gratka04-01-2006 20:42:31   [#02]
Podciągam wątek , pomocy. Może jakieś przykładowe przemówienie z Waszych archiwów ? przecież na Was zawsze mozna liczyć.
Magosia04-01-2006 21:12:51   [#03]

Może sie przyda -trzeba troche zmienić:

PIĘKNE MŁODE DAMY, SYMPATYCZNI MŁODZI PANOWIE!

            Witam wszystkich bardzo serdecznie. Po raz trzeci w Zespole Szkół w N. rozpoczyna się gimnazjalny bal. Ale tradycja uroczystego balu absolwentów w murach tej placówki jest o wiele dłuższa. Jestem dumna, że kolejny rocznik młodzieży w tak uroczysty sposób żegna się ze sobą i ze szkołą; bowiem szczególne, niepowtarzalne chwile szczególną i niepowtarzalną winny mieć oprawę, by nie zagubiły się w pędzie codzienności, w pośpiechu spraw wielokrotnych, w pogoni, za czymś, co mało ważne.

Zapytacie, a co jest ważne w życiu? Jestem od Was prawie trzy razy starsza i ciągle szukam odpowiedzi. Ile razy słyszeliście ostatnio: ucz się, bo nauka jest najważniejsza! To nieprawda, nauka nie jest najważniejsza – i mówię Wam to z całą odpowiedzialnością osoby dorosłej, mówię to jako nauczyciel i dyrektor szkoły. Nauka nie jest najważniejsza...

Zatem, co jest ważne? Niedawno pisaliście egzamin, byliście zdenerwowani, przejęci. Ale to już przeszłość.A co czujecie w tej chwili? Lekkie dygotanie serca, drżenie dłoni, radość, że się udało, że za Wami kolejna próba, kolejny życiowy egzamin. Takie jest całe nasze życie: zadania, próby, wybory. Sztuka życia polega na umiejętności dokonywanie właściwych wyborów.

Co jest najważniejsze w życiu? Samo życie, drugi człowiek, uczucia, chwile, które za moment będą przeszłością, myśli, których nie sposób zatrzymać...Ważne jest ciepło, które dajemy i które otrzymujemy w zamian. Ważne są nasze emocje – oby tych dobrych było jak najwięcej. Zapamiętajcie emocje chwili, która trwa - pięknie przeżyta niech dodaje blasku Waszemu życiu. To, co teraz czujecie i czego doświadczacie jest bardzo ważne i wartościowe. Bardziej ważne od ocen na świadectwie, wyniku egzaminu....Dla nas też nie są najważniejsze Wasze oceny -dla nas najważniejsi jesteście WY.

Kiedy tak patrzymy na Was czujemy radość, wzruszenie i żal. Radość, bo jesteście piękni swą młodością. Wzruszenie, bo jesteśmy Waszymi rodzicami, wychowawcami. Żal, bo odchodzicie od Nas, stajecie się dorośli.

 Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy. Jest czas siania i czas zbierania. Czas pracy i czas zabawy. Ta piękna młodzież to także nasze dzieło. Myślę, że nie mamy się czego wstydzić...

Czas kończyć to przemówienie, bo noc się w powietrzu zaczyna...

Ale jest jeszcze coś, co chciałam Wam przekazać korzystając z tak szczególnej okazji.

Spróbujcie w swoim życiu osiągnąć szczęście i równowagę. Uczcie się, ale nie zapominajcie o zabawie; dążcie do sukcesu, lecz wytrwale szukajcie uczucia i uczuciem obdarzajcie. Nie zagubcie w tym pędzącym świecie najważniejszych wartości: DOBRA, PIĘKNA, PRAWDY.

Pamiętajcie, że otrzymaliście dar najpiękniejszy-życie i od Was zależy, co z tymi darem uczynicie. My- Wasi Rodzice i Nauczyciele, Wychowawcy – staraliśmy się jak najlepiej przygotować Was do dorosłego odpowiedzialnego życia. A co Wy z nim uczynicie?

Dzisiaj Wasz pierwszy bal. To też kolejna życiowa próba. Czy wyjdziecie z niej zwycięsko? Czy udowodnicie w sposób właściwy swoją odpowiedzialność? Czy potraficie nie ulec niemądrym pomysłom na dorosłość? Ja w was wierzę. Inaczej cała nasz praca, nasze rozterki, dyskusje, starania nie miałyby sensu.

Za Wasze zachowanie godne absolwenta Zespołu Szkół w N. odpowiadacie dzisiaj Wy. My,Nauczyciele i  Wasi rodzice będziemy Was w tym wspierać, taka nasza rola – być obok i czuwać, jak kiedyś, jak zawsze..

„Kiedy noc się w powietrzu zaczyna,

wtedy noc jest jak młoda dziewczyna

Wszystko cieszy ją i wszystko śmieszy,

Wszystko chciałaby w ręce brać...”

Noc się w powietrzu zaczyna. Trzeci Bal Absolwentów Gimnazjum nr 1 w N. uważam za otwarty! Życzę wszystkim wspaniałej zabawy.

AnJa05-01-2006 09:53:51   [#04]
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Po raz (ok 80 -policzę potem) w naszym Liceum rozpoczyna się studniówkowy bal.
Zyczę Wam wszystkim- byście pamiętając o tym, że jesteście wciąz uczniami - dobrze się dzisiaj bawili.

Mniej więcej coś takiego wygłaszam - na razie tylko 2 razy(na 6 studniówek) kamerzyści nie zdążyli załapać, że było przemówienie dyrektora:-)
Zola05-01-2006 10:51:51   [#05]
;-))), mam podobnie
w zeszłym roku od jednej czepailskiej usłyszałm, że "dyrekcja nie była nawet łaskawa otworzyć studniówki"
ja to łączę jeszcze z tradycja 100 dni i polenezem, kończę słowami czasami słowami , że studniówke w ..... uważam za otwartą i dodają poloneza czas zacząć, choć to ostatnie czasami źle mi się kojarzy
AnJa05-01-2006 13:15:57   [#06]
U nas otwiera szef komitetu organizacyjnego.

Ja witam jako własciciel obiektu - w lokalu poza szkołą tylko składam życzenia dobrej zabawy.

Trza znać swoje miejsce w szeregu:-)
Zola05-01-2006 17:48:13   [#07]
u nas taka tradycja, że robi to dyr, ale szczerze mówiąc chętnie zwaliłabym to na kogoś
Gratka05-01-2006 19:48:08   [#08]
Dzięki za wszystkie rady, posiedziałam , pomyślałam i skleciłam ok. 10 zdań . Nie znoszę długich i nudnych przemówień , których w dodatku młodzież nie słucha. Po lekturze Waszych postów czuję się usprawiedliwiona ,że moje wystapienie potrwa ok. minuty. Dzieki za pomoc.
zgredek05-01-2006 19:57:36   [#09]

takie misie przypomniało z ubiegłego roku:

zgredek 29.01.2005 20:41 [#494]
po wczorajszej studniówce - będę żyła kilka lat dłużej:-)))))))))))))))))))))))))))

---------------------

nie cierpię spóźnialskich i prosiłam wychowawczynię, żeby bez względu na wszystko studniówka rozpoczęła się najpóźniej o 19.45


no i wchodzę do lokalu o 19.00, a tam............

młodzież tańczy poloneza

zgłupiałam, patrzę na zegarek - stwierdziłam, że głupek się zepsuł, a ja zrobiłam z siebie idiotkę:-((((((((((((((((((((

----------------------

okazało się, że to była próba, spóźniona, bo zespół się zbiesił

---------------------

a później wspaniała, niesamowita prezentacja jednej z klas:-)

---------------------

a swój wkład w dłuższe życie też miałam:

ponieważ, biorąc przykład z jednego z forumowych klasyków, na takich imprezach mówię raczej krótko a treściwie,

po kilku wstępnych zdaniach, powiedziałam, że:

"zabraniam Wam, moi drodzy" - nagle dziwnie cicho się zrobiło

powtórzyłam: "zabraniam Wam"

i jeszcze raz:

"zabraniam Wam - myśleć dzisiejszego wieczoru o maturze"

------------

i tak z uśmiechem na ustach rozpoczęliśmy:-)
beera05-01-2006 20:04:47   [#10]

:-)

jeśli powiedziałaś " zabraniam wam" ze swoimi pierścionkami, to mogli sie nieźle przestraszyć

:-))

zgredek05-01-2006 20:06:17   [#11]
matko - to ja zgredek;-) a pierścionki to ma Zola:-)))))))))
beera05-01-2006 20:07:53   [#12]

:-)))

kurcze!!!!!

KUP SOBIE PIERSCIONKI- bedziesz straszniejsza

:-)))))))))))

Zola05-01-2006 20:14:00   [#13]
czy ja jestem straszna MIC
w szkole nikt sie mnie nie boi, nawet z pierścionkami
Zola05-01-2006 20:14:46   [#14]
zgredku, ale to zabraniam podoba mi się, może też wystraszyć trochę młodzież ;-))
zgredek05-01-2006 20:17:01   [#15]

wystraszyło;-)

kupię se te pierścionki:-))))))))))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]