Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zajęcia w szkole w trakcie ferii zimowych
strony: [ 1 ][ 2 ]
AnO02-01-2006 09:42:46   [#01]

 

Za kilkanaście dni ferie zimowe.Czy będziecie

organizowali w czsie ich trwania zajęcia i na jakich

zasadach?

 

Pozdrowienia AnO

AnJa02-01-2006 10:01:41   [#02]
Ja nie.

Wiem, że niektórzy nauczyciele tak.

Czyli bez zasad.

A jeśli już - to prawnie wychodzi, że na umowę - zlecenie .
Magosia02-01-2006 21:08:28   [#03]

Tradycyjnie

zwracam się z prośbą do nauczycieli o ewentualne zajęcia dla uczniów ze wskazaniem na sport, komputery,  bibliotekę.

Z reguły -każdego dnia coś się dzieje -mam dużo nauczycleli to możliwe. Do tego dochodzą chętni rodzice- na przykład trzeci rok będzi tydzień zajęć kulinarnych prowadzonych dla chętnych przez zaprzyjaźnioną mamę.

Jutro wkleję ogloszenie, ktore właśnie dziś wystosowałam w sprawie zbierania chętnych do prowadzenia zajęć.  

Nie płacę :-(((

ankate02-01-2006 21:16:53   [#04]
U mnie wyznaczam dyżury 1-2 nli dziennie.5-6 godzin. Każdy n-l ustala z dziećmi tematykę zajęć. Robię rozpiskę i gotowe. Oczywiście, jak to w naszym OP, n-le pracują ten dzień gratis!!!
Józefina02-01-2006 21:17:47   [#05]

Magosiu,

czyli każesz pracować za darmo? Czy wiesz , że gdyby (czarny scenariusz) wydarzył się w tym czasie wypadek przy pracy zus nie wypłaci nauczycielowi odszkodowania bo świadczy pracę w czasie swojego urlopu?

Magosiu , nie odbierz tego złośliwie to taka moja uwaga , zupełnie życzliwa!

Pozdrawiam,

Magosia02-01-2006 21:29:26   [#06]

Józefino :-)

nie odbieram tego złośliwie. Ale czyli każesz pracować za darmo? -nie ja proszę o ewentualnie zadeklarowanie chęci prowadzenia zajęć nieodpłatnie.

Wiesz, w tym piśmie , ktore dzisiaj wywiesiłam podaję podstawa prawną co do obowiązków nauczyciela w ferie - art. 64 KN. Żeby nauczyciele wiedzieli,że mogę tylko prosić.

Naprawde proszę nauczycieli- jeśli mogą o zajęcia dla dzieci.

Część przychodzi- jeden dzień lub dwa.

Odpukać - miałam kiedyś wypadek w ferie -nauczycielka się potknęła, skręciła nogę , poważnie, miała odszkodowania, wypłacili. Dzięki Bogu :-)

Widzisz, czasem człowiek lawiruję między przepisami, zdrowym rozsądekim , potrzebami środowiska, własnymi potrzebami..To tak jak z tymi wakacjami dyrektora . Miałam w tym roku może z tydzień luzu:-(

Magosia02-01-2006 21:34:00   [#07]

I jeszcze dodam

jeśli nauczyciele nie zechcą prowadzić tych zajęć - zrozumiem i uszanuję.

Ale większośc z tych , którzy prowadzą  - robiliby to i bez mojego proszenia...Bo na przyklad lubią grać z dzieciakami w koszykowkę, bo już obiecali zajęcia plastyczne, bo się umówili na współny wyjazd do kina, bo planują wyjazd na basen..

MorskaKrystyna02-01-2006 22:34:29   [#08]

pomysły na ferie

podoba mi sie pomysł z zajęciami kulinarnymi w czasie ferii. U mnie tradycyjne zajęcia sportowe. komputerowe, świetlicowe.Jakoś nie mogę wpaść  na coś orginalnego. Może sypniecie pomysłami w tym wątku?
grażka02-01-2006 23:19:32   [#09]

ja to tradycyjnie zapraszam do siebie:

http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=16475

Magosia02-01-2006 23:32:18   [#10]

Krysiu ja napiszę o tym szerzej jutro

do tych kulinarnych to trzeba kogoś z pasją :-)
Majka02-01-2006 23:40:40   [#11]

magosiu

To ZUS był miły. Nasz nie wypłacił odszkodowania nauczycielce za skręconą na studniówce nogę, bo nie uznał tego za pobyt w pracy. Mimo jednoznacznej "prośby" dyrektora, ze wychowawcy mają obowiązek być do końca i odpowiadają za uczniów.
Magosia03-01-2006 08:39:47   [#12]

Tu bym się nie poddała

dla mnie to ewidentnie zajęcia opiekuńcze mieszczące się w 40 godzinach. Pozdrawiam z rana i biorę się za robotę:-)
AnJa03-01-2006 09:50:20   [#13]
dla mnie też ewidentne

naromiast z feriami to jest tak, że to urlop

więc może i ten nauczyciel chce

ale czy Ty możesz wpuścić go na teren firmy i dopuścić do wykonywania pracy (nawet nieodpłatnej) to ja nie wiem

może wolontariat?

albo niech podanie o nieodpłatne użyczenie sali  i sprzętu napiszą
Józefina03-01-2006 11:30:14   [#14]

Magosiu,

ja to wszystko rozumiem , popieram w całej rozciągłości , ale obawiam się , że z człowiekiem jak to z człowiekiem dopóki dobrze to dobrze , ale jak coś się wydarzy to nasze reakcje bywają przeróżne . Toteż zgadzam się z AnJą, i jeden zus wypłaci a drugi nie , ale inspekcja pracy zarzuci.

Pozdrawiam

Magosia03-01-2006 12:17:29   [#15]

Obiecałam ,że wkleję swoje papiery związane z feriami:

FERIE ZIMOWE

TRWAJĄ OD 30.01. 2006 DO 10.02.2006.

W TYM CZASIE W SZKOLE MOGĄ SIĘ ODBYWAĆ ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW

PROWADZONE PRZEZ CHĘTNYCH

DO OPIEKI NAD DZIEĆMI

RODZICAMI I NAUCZYCIELAMI.

W związku z powyższym proszę o zgłoszenie, kto z Państwa Rodziców lub Nauczycieli ma ochotę poprowadzić jakieś zajęcia dla dzieci/młodzieży w celu uzgodnienia harmonogramu zajęć.

Informuję, że pomieszczenia szkoły są do dyspozycji uczniów pod warunkiem sprawowania opieki nad daną grupą przez osobę dorosłą- w uzgodnieniu z dyrekcją.

Deklaracje prowadzenia zajęć proszę składać w sekretariacie szkoły  do dnia 17.01 2006 (poniedziałek ) –wzór  zgłoszenia w załączeniu.

 

W związku z dużym zapotrzebowaniem na zajęcia sportowe, komputerowe

 bardzo proszę Państwa Nauczycieli

o ewentualne propozycje zajęć dla uczniów.

Proszę także o możliwość skorzystania w ferie z biblioteki

–jeden raz w każdym tygodniu. 

Przypominam, że w odniesieniu do nauczycieli prowadzenie zajęć w ferie jest to ich dobra wola, a nie obowiązek, bowiem zgodnie z Kartą Nauczyciela ferie są okresem urlopu wypoczynkowego dla nauczycieli:

Art. 64. 1. Nauczycielowi zatrudnionemu w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie letnie i zimowe, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania.

2. Nauczyciel, o którym mowa w ust. 1, może być zobowiązany przez dyrektora do wykonywania w czasie tych ferii następujących czynności:

1) przeprowadzania egzaminów;

2) prac związanych z zakończeniem roku szkolnego i przygotowaniem nowego roku szkolnego;

3) opracowywania szkolnego zestawu programów oraz uczestniczenia w doskonaleniu zawodowym w określonej formie.

Wzór zgłoszenia:

Deklaracja prowadzenia zajęć w ferie

Ja, niżej podpisany deklaruję chęć prowadzenia nieodpłatnie zajęć dla dzieci podczas ferii korzystając z pomieszczeń i sprzętu Zespołu Szkół w N. po uzyskaniu zgody na takie zajęcia  i na warunkach uzgodnionych z dyrekcją szkoły.

 

1.    Imię i nazwisko, osoby deklarującej chęć prowadzenia zajęć.

.................................................................................................................

2.    Funkcja-status: np. nauczyciel, rodzic.

................................................................................................................

3.    Rodzaj zajęć: np. sportowe, kulinarne, taneczne, komputerowe, inne- podać w miarę dokładnie.

..................................................................................................................................................................................................................................

4.    Grupa, dla której są przeznaczone zajęcia: klasy, wiek, liczebność, ewentualnie płeć, inne informacje.

..................................................................................................................................................................................................................................

5.    Miejsce i czas: daty, godziny, sale.

.................................................................................................................................................................................................................................

6.    Ewentualnie: osoby pomagające.

.................................................................................................................................................................................................................................

7.    Inne uwagi, prośby- wg potrzeb osoby zgłaszającej.

...................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

.................................................................................................................................................................................................................................

 

Data:......................................                                                    Podpis:......................................

 

Decyzja dyrektora szkoły: .....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

AnO03-01-2006 12:25:09   [#16]

 

   Może OSKKO ma opinie prawną na ten temat czyli pracy w ferie?

      Np.na sali gimnastycznej opiekę prowadzi

 nauczyciel fizyki(w trakcie ferii na urlopie),uczeń ulega wypadkowi. Kto jest odpowiedzialny?

 Dyrektor?

Pozdrowienia AnO

Danar03-01-2006 15:04:34   [#17]
No to jestem w przysłowiowej "kropce". OP chce, aby zajęcia się odbywały i nawet pozwala za nie płacić. Tzn. mamy dodaną pewną pulę do wynagrodzeń. Czy wobec tego należy z nauczycielami zawierać umowę zlecenie, czy coś innego na prowadzenie np. zajęć w jeden dzień ferii, w wymiarze 5 godzin? I kto ma taka umowę zawrzeć (jeśli trzeba) szkoła, czy OP? Dodam, że dzieciaki bardzo chcą, by zajęcia były. W naszej miejscowości nie ma wielu atrakcji. Szkoła (budynek i wyposażenie) powinna byc wykorzystana z pożytkiem dla dzieci, ale jak to zrobić zgodnie z prawem? Mądrzejsi jesteście - podpowiedzcie, proszę.
Józefina03-01-2006 23:22:49   [#18]

Ano właśnie!

To co napisała Magosia#15 jest dla mnie wystarczająco przekonujące.

Jak wygląda to w świetle litery prawa? Kto wie?Kto się na tym cośkolwiek wyznaje?

DYREK03-01-2006 23:56:49   [#19]

Ferie to okres urlopu dla nauczyciela. Jeżeli w tym czasie nauczyciel prowadzi zajęcia, to  umowa zlecenia lub druga umowa o pracę (np. kolonie). Ewentualnie własna działalność gospodarcza i wynajem sal lub praca w ramach UKS.

To co napisała Małgosia#15 jest dobrowolnym podkładaniem własnej głowy.  W czasie tak zorganizowanych (dobrowolnych, społecznych itd.) zajęć dziecko uległo śmiertelnemu wypadkowi. Wyrok dla dyrektora szkoły 2 lata w zawieszeniu . Tłumaczenie, że wójt bardzo nalegał i nauczyciele sami chcieli nie przekonało prokuratora ani sądu. A wójt co zrobił po wszystkim ? Odwołał dyrektora i dalej panuje.

Magosia04-01-2006 10:56:39   [#20]

Dziekuję

za uświadomienie wagi problemu - Józefino, Dyrku i inni.

Znajomość i świadomość prawa czasem utrudnia życia- ale...dyrektor musi umieć rozwiązać problem.

Więcej roboty będę miała, ale spanie spokojne- zawrę z osobami prowadzącymi zajęcia umowy wolontariackie- mają ubezpieczenie, przeszkolenie z bhp(rodzice), a ja mogę im pozwolić na pracę.

Teraz...muszę poszukać , jak te umowy sformułować, ale pewnie gdzieś znajdę .

Pozdrawiam :-)

DYREK04-01-2006 12:10:08   [#21]

może się przyda

 

Porozumienie o współpracy


W dniu .......... w .........., pomiędzy ............... z siedzibą w .........., reprezentowaną przez ........................... zwaną/ym w dalszej części Korzystającym a Panią/Panem ..............., dowód osobisty nr .........., adres zamieszkania: .............., zwaną/ym w dalszej części Wolontariuszem, zostało zawarte porozumienie następującej treści:

1. Korzystający i Wolontariusz zawierają porozumienie o współpracy w zakresie ............... (np. rehabilitacji dzieci autystycznych, promocji organizacji, obsługi księgowej, pomocy w prowadzeniu biura).

2. Wolontariusz zobowiązuje się wykonać w ramach porozumienia następujące świadczenia:

a. .......................................................................
b. .......................................................................

3. Rozpoczęcie wykonania świadczeń strony ustalają na dzień .........., a zakończenie do dnia .......... .

4. Strony zgodnie ustalają, że porozumienie niniejsze obejmuje świadczenie o charakterze wolontarystycznym, które ma charakter bezpłatny.

5. Korzystający zobowiązuje się do zwrotu wolontariuszowi wydatków, które ten poczynił w celu należytego wykonania świadczenia, w tym koszty podróży służbowych i diet na zasadach wynikających z odrębnych przepisów.

6. Zwrot wydatków, o których mowa w pkt. 5 nastąpi w terminie 7 dni po otrzymaniu od Wolontariusza stosownego rozliczenia wraz z dowodami poniesionych wydatków w następującym zakresie:
a. ......................................................................
b. ......................................................................

7. Korzystający zapewnia wolontariuszowi bezpieczne i higieniczne warunki wykonywania świadczeń.

8. Wolontariuszowi przysługuje zaopatrzenie z tytułu wypadku przy wykonywaniu świadczeń wymienionych w pkt. 2 Porozumienia, na zasadach wynikających z odrębnych przepisów.

9. Wolontariusz może powierzyć wykonanie zadania innej osobie, lecz w pełni odpowiada za wykonanie porozumienia.

10. Wolontariusz zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji w zakresie wykonywanego porozumienia, a zwłaszcza informacji związanych z sytuacją socjalną i zdrowotną osób, na rzecz których świadczy pomoc.

11. W sprawach nieuregulowanych porozumieniem, zastosowanie ma Kodeks Cywilny oraz Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

12. Porozumienie sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.


KORZYSTAJĄCY                                                                                                                WOLONTARIUSZ
Jacek04-01-2006 12:57:29   [#22]

Na potwierdzenie słów DYRKA :-))

Pytanie

Czy można nauczyciela zatrudnionego na podstawie umowy o pracę lub mianowania zatrudnić dodatkowo na umowę zlecenia np. jako wychowawcę/opiekuna na zimowisku?

Odpowiedź

odpowiedzi udzielono: 8 listopada 2005 r. stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

Nie ma przeszkód, by pracodawca zlecił nauczycielowi, w ramach umowy zlecenia, sprawowania funkcji wychowawcy i opiekuna na zimowisku.

Wykonywanie takich zadań nie mieści się bowiem w ramach obowiązków pracowniczych nauczyciela. Zawarcie więc umowy cywilnoprawnej (w tym przypadku umowy zlecenia) nie będzie stanowiło naruszenia przepisów prawa pracy.

Przepis art. 22 § 12 kodeksu pracy stanowi, że nie jest nie jest dopuszczalne zastąpienie umowy o pracę umową cywilnoprawną, jeśli przez nawiązanie tej umowy dana osoba zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca - do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem. Przepis ten ma na celu ograniczenie zawierania umów cywilnoprawnych w sytuacji, gdy warunki tej umowy odpowiadają warunkom stosunku pracy. Przywołany przepis nie oznacza natomiast zakazu zawierania umów cywilnoprawnych. Przepisy prawa nie zakazują także zawarcia umowy cywilnoprawnej przez pracodawcę z własnym pracownikiem.

Zawarcie umowy cywilnoprawnej nie może jednak zmierzać do obejścia prawa. Z obejściem prawa mielibyśmy do czynienia np. wówczas, gdyby:

Jak wskazano powyżej - przedmiotem świadczenia, wynikającym z umowy cywilnoprawnej nie mogą być czynności (prace), do wykonywania których pracownik zobowiązany jest na podstawie łączącego do z pracodawca stosunku pracy. Ponieważ nauczyciel nie jest w ramach stosunku pracy zobowiązany do wyjazdu z dziećmi na zimowiska w czasie ferii (które są dla nauczycieli placówek feryjnych okresem urlopu wypoczynkowego), dlatego też zawarcie z nauczycielem umowy zlecenia w tym przypadku jest dopuszczalne.

Magosia04-01-2006 13:06:29   [#23]

Jeszcze raz dziękuję :-)

:-)))
nalix04-01-2006 14:02:48   [#24]

płacić

Podoba mi się wyrażane tu stanowisko -po prostu za każdą pracę należy płacić - nieważne czy to prośba czy sytuacja wymuszona na nauczycielu, bo stażysta czy kontraktowy przecież nie może odmówić.
Magosia04-01-2006 14:52:36   [#25]

To jeszcze wkleję :-( z "Prawa oświadowego " DW ABC

Pytanie

Czy dyrektor szkoły może pozwolić nauczycielowi prowadzić zajęcia (np. wychowawcze lub opiekuńcze) z uczniami w czasie ferii zimowych (czyli w okresie jego urlopu wypoczynkowego) i ewentualnie jak wygląda sprawa odpowiedzialności w przypadku zaistnienia wypadku?

Odpowiedź

odpowiedzi udzielono: 11 lutego 2005 r.

stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

Dyrektor szkoły może pozwolić nauczycielowi prowadzić zajęcia z uczniami w czasie ferii zimowych - wyłącznie na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 stycznia 1997 r. w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania (Dz. U. Nr 12, poz. 67, z późn. zm.),

tj. na podstawie art. 92a ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty wyłącznie o ile są to zajęcia w ramach formy wypoczynku prowadzonego szkole, którego organizatorem jest szkoła (dyrektor szkoły), zaś nauczyciel jest nauczycielem zatrudnionym w charakterze "wychowawcy" przez szkołę (dyrektora szkoły) w ramach organizowanej formy wypoczynku.

Zgodnie z § 9 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 stycznia 1997 r. organizator wypoczynku zobowiązany jest zapewnić uczestnikom wypoczynku bezpieczne i higieniczne warunki w czasie ich pobytu w placówce. Na podstawie § 9 ust. 4 tego rozporządzenia w razie wypadków uczestników wypoczynku stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące postępowania w razie wypadków w szkołach i placówkach publicznych.

Katarzyna Szłyk

AnJa04-01-2006 15:34:40   [#26]
czyli: karta obiektu, sanepid, kadra, grupy do 20 osób, zgłoszenie do KO na 14 dni przed????

no, fajnie;-)
Magosia04-01-2006 15:45:25   [#27]

Tak właśnie :-(

-chyba mam chwilowo dość :-(
AnJa04-01-2006 15:56:08   [#28]
no widzisz - jak to dobrze jest przepisy poznać

swoją drogą - możnaby to podrukować i pokazać OP

podejrzewam, że nieświadome proszac o te zajęcia

ja pojęcia zielonego nie miałm do dzisiaj - ot, myslałem, że surrealizm uprawiam o tych umowach pisząc;-)
beera04-01-2006 16:05:14   [#29]

prosciej mozna

jest swietlica terapeutyczna w jakimś gopsie, mopsie lub cos w tym rodzaju?

U nas są i w dodatku zajecia świetlicy na mocy porozumienia odbywają się w szkolach. Umowy zawierają Mopsy- bezposrednio z nauczycielami.

na czas ferii przeciez mozna tak samo w drobniejszym zakresie- tylko pieniadze w gminie trzeba inaczej planowac na początku roku, bo za darmo sie nie da- KP nie pozwala;-)

Danar04-01-2006 19:31:19   [#30]
Jestem wdzięczna za rady i dyskusję. Ten wypoczynek i cała otoczka, to okropność. Ale świetlice... Zastanawiam się tylko, czy w takim przypadku nie trzeba wszystkich formalności związanych z przygotowaniem obiektu?
Mariola04-01-2006 19:46:04   [#31]

u nas w jednej ze szkół

dyrektor nakazał pracować nauczycielom w internacie, w czasie ferii zimowych, jak w normalne dni pracy szkoły.
Nauczyciele pracowali cełe ferie i nie dostali za to wynagrodzenia (na zasadzie trochę prośby, trochę nie wiem czego ;)
Jeden z nauczycieli podał dyrektora do sądu. Sąd nakazał wypłacić wynagrodzenie za czas pracy.
Nauczyciel jakoś chyba nie był ustatysfakcjonowany, a może nałożyły się jeszcze inne sprawy i ściągnął do szkoły (pisząć różne skargi na różne tematy) chyba wszelkie, możliwe kontrole z ministerialną włącznie.
Przy PIPowskiej kontroli, PIP nakazał dać nauczycielowi zaległy urlop a cofnąć wypłatę.

Nie znam więcej szczegółów więc nie mogę odpoiadać na szczegółowe pytania (gdyby komuś przyszło do głowy pytać) ale piszę to jako przestrogę dla dyrków.
Sama niejednokrotnie pracowałam w czasie ferii zimowych. Jednak jeżeli coś jest nie do końca jasne, to nigdy nie wiadomo w jakim celu i jak ktoś to wykorzysta.
Nawet jeżeli chce się robić tylko dobrze, to i tak nie zawsze to wychodzi ;)
Magosia04-01-2006 21:22:17   [#32]

Zawzięłam się i "gryzę " problem :-(

Wątpliwości :

  1. Czy mogę ze swoim pracownikiem - nauczycielem zawrzeć umowę wolontariacką ze świdomością ,że będzie pracował w czasie swojego urlopu wypoczynkowego? Chyba nie ?
  2. Czy zgadzając się na zajęcia powinnam zrobić to w fromnie zorganizowanej - typu : zimowisko ( patrz rozporządzenie o wypoczynku) - według mnie - tak .
  3. Z jakich funduszy mogę opłacić ubezpieczenie dla wolontariuszy(księgowa mi juz powiedziala,że nie z budżetu szkoły - bo nieplanowane) -z rady rodziców ? Może...

Narazie mam tyle wątpliwości -rano pewno jeszcze coś wymyślę.

A wszystko przez forum ;-))))))))))))

Oczywiście, jak ktoś zna odpowiedź na moje wątpliwości , to prosze się podzielić wiedzą. :-)

Acha, Asiu - na pomysł pieniędzy z Funduszu alkoholowego też juz wpadłam - podrążę temat.

bogna04-01-2006 21:37:06   [#33]

chciałam oświadczyć...

że tytuł tego wątku mnie denerwuje;-)

bo ja mam ferie dopiero w drugiej połowie lutego:-((((

grażka04-01-2006 21:38:45   [#34]

Mnie też ;)

bo nie mam w ogóle :(
Magosia04-01-2006 21:59:52   [#35]

Do tego czasu

to my Wam , znaczy późnoferyjnym wszystko rozstrzygniemy i podamy na tacy ;-)

Grażka - a ja to mam tak jakbym nie miała :-(

grażka04-01-2006 23:45:06   [#36]
Wiem, że tak to jest.
AnO05-01-2006 08:46:26   [#37]

 

 

               Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Występuje  do komisji rozwiązywania problemów alkoholowych

 o finansowanie  nauczyciela wychowania fizycznego , który

będzie opiekował się salą gimnastyczną np.5 godzin dziennie w trakcie

trwania ferii zimowych. Przewodniczącym jest Wójt , jeżeli wyraża zgodę

 podpisuje z nauczycielem umowę zlecenie.

 Czy to jest dobre rozwiązanie dla dyrektora?

 

Pozdrowienia AnO

AnJa05-01-2006 09:11:55   [#38]
Dobre:-)
Józefina06-01-2006 08:59:35   [#39]
Bardzo dobre!
syrenka06-01-2006 10:41:09   [#40]
Nie do końca przekonuje mnie pani Szłyk.
agabu06-01-2006 11:28:42   [#41]

Pomysł AnO

Niekoniecznie da się zrobić. U nas Komisja prowadzi swoje zajęcia w świetlicy środowiskowej i nie ma możliwości dofinansowywania działań w szkole. Organ prosi o "otwarcie szkół dla uczniów w ferie".

Dla sprawiedliwości dodam, że są w mieście bardzo dobrze pomyślane działania na bazie OSiR dla wszystkich dzieci (pływalnia, hala sportowa, zajęcia klubowe, wycieczki itp.). Szkoły mają niejako uzupełnić ofertę gminy.

Jestem przekonana, że nie ma możliwości zgodnych z prawem na takie działanie. Jezeli nauczyciel będzie pracował w czasie swojego urlopu za zgodą lub na polecenie dyrektora, teoretycznie powinien otrzymać urlop uzupełniający. Ale dyrektor nie ma możliwości prawnej do zobowiązania do pracy, bo nie są to czynności związane z rozpoczeciem ani zakończeniem roku szkolnego, nie ma też pp na wyrażenie zgody na pracę. Z kolei zatrudnienie n-la jako wychowawcy w zorganizowanej w szkole placówce wypoczynku - to koszty, nie tylko osobowe. Skąd wziąć kasę? OP? Wiadomo, że nie ma, bo organizuje wypoczynek w innych formach. Przepisy są durne,ale za ich łamanie odpowiada dyrektor, nikt inny. I nie jest okolicznością łagodzącą skutki jego działań prośba OP.

AnO06-01-2006 12:41:36   [#42]

 

  Nauczyciel pracuje z własnej woli(za ustalone wynagrodzenie) a umowę podpisuje z przedstwicielem komisji do rozwiazywania

problemów ....

 

AnO

agabu06-01-2006 13:57:12   [#43]

Ale,

umowy nie podpisze, bo ma swoich pracowników, w swojej świetlicy i plan finansowy, w którym nie ma mozliwości dowolnego zwiększenie wydatków osobowych - zwłaszcza na pracowników, którzy pracę wykonywać będą poza siedzibą i kontrolą pracodawcy. Komisje jadą na tym samym wózku, co szkoły - kasa gminna.
gimnazjum06-01-2006 14:44:05   [#44]
A u nas coś za coś - my działania w ramach tematyki antyalkoholowej oni nam finansują radę szkoleniową to może i tu da się coś osiągnąć?
agabu06-01-2006 15:07:10   [#45]
Finansują radę szkoleniową, bo mają zaplanowane środki na działania edukacyjne i szkolenia w środowisku- a nie - finansują zatrudnienie u siebie dodatkowych  pracowników do wykonywania pracy w szkole pod nadzorem dyrektora szkoły
beera06-01-2006 15:12:58   [#46]

w tym roku bedzie prosciej na ferie

bo rok szkolny się skrócił i finanse na świetlice od 23 do 30 mozna poprzerzucać na ferie ;-)

agabu ma rację- mogą byc klopoty z budżetem. My planujemy feryjne wydatki przy planowaniu budżetu i dogadujemy sie z GOPSEM wówczas.

Czyli mam jak AnO proponuje- jestesmy zadowoleni z tego rozwiązania, mamy porozumienie z Gopsem na uzyczanie pomieszczeń szkoły z zawartymi punktami dotyczącymi kontrloli nauczyciela

agabu06-01-2006 15:28:35   [#47]

No, tak...

Nie twierdzę, że to zupełnie niemożliwe, ale bardzo trudne, jeżeli Komisja nie ma zaplanowanych na takie porozumienia środków. Wniosek z tego taki, że wydatki tego typu powinny być planowane albo w planach finansowych szkół (organizacja przez szkołę wypoczynku i wtedy dyr jest kierownikiem placówki wypoczynku z wszystkimi konsekwencjami tej sytuacji), albo w planie finansowym komisji na formy współpracy takie jak opisała Asia.
Nassssy06-01-2006 15:35:42   [#48]
asiu nie rozpędzaj się tak - z czego zapłacisz średnią urlopową w czerwcu.
AnJa06-01-2006 15:38:19   [#49]
nio - u mnie będzie ona wyższa niż ponadwymiarówki z tego okresu

bo do średniej wliczają się ponadwymiarówki z klas maturalnych z okresu wrzesień - kwiecień
beera06-01-2006 15:40:46   [#50]

Nassy

ta średnia przeciez urlopowa jest średnią szkolną

a mowimy o placeniu przez GOPS

czzsk ;-)

strony: [ 1 ][ 2 ]