Forum OSKKO - wątek

TEMAT: na wszelki wypadek
strony: [ 1 ]
ania0116-06-2005 14:49:05   [#01]

Czy nauczycielowi zatrudnieonemu na podstawie ustawy o systemie oświaty przysługuje świadczenie urlopowe?

Wydaje mi się, że nie ale proszę o potwierdzenie.

Jestem już chyba zmęczona, że pytam się o takie bzdury,ale wierzę że mnie zrozumiecie. Choć troszeczkę.

Elusia16-06-2005 15:27:29   [#02]
Ustawy o systemie oświaty?
Leszek16-06-2005 17:58:53   [#03]

chodzi o to?

UoSO art. 7.

 1a. W uzasadnionych przypadkach w szkole publicznej może być, za zgodą kuratora oświaty, a w przypadku szkoły artystycznej - ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, zatrudniona osoba niebędąca nauczycielem, posiadająca przygotowanie uznane przez dyrektora szkoły za odpowiednie do prowadzenia danych zajęć.

1b. Osobę, o której mowa w ust. 1a, zatrudnia się na zasadach określonych w Kodeksie pracy, z tym że do osób tych stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć edukacyjnych nauczycieli oraz ustala się wynagrodzenie jak dla nauczyciela kontraktowego.

 

nie spełnia warunku - poniżej

KN

Art. 53. 1a. Z odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, o którym mowa w ust. 1, wypłacane jest nauczycielowi do końca sierpnia każdego roku świadczenie urlopowe w wysokości odpisu podstawowego, o którym mowa w przepisach o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, ustalonego proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy i okresu zatrudnienia nauczyciela w danym roku szkolnym.

 

pozdrawiam

ania0117-06-2005 08:22:14   [#04]
Leszek - serdeczne dzięki z potwierdzenie.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]