Rozmawiajmy o uchodźcach

<< powrót do strony głównej OSKKO

OSKKO zostało partnerem projektu "Rozmawiajmy o uchodźcach".

 

Rozmawiajmy o uchodźcach

 

Centrum Edukacji Obywatelskiej, we współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Kadry Kierowniczej Oświaty
oraz Fundacją Centrum im. Prof. Bronisława Geremka realizuje projekt zatytułowany „Rozmawiajmy o uchodźcach”.

Głównym celem projektu jest ułatwienie szkołom podjęcia wyzwania, jakim jest oparta na wzajemnym szacunku rozmowa na temat sytuacji uchodźców oraz przygotowywanie młodych obywateli na przyjęcie w Polsce tej grupy osób.

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej: www.ceo.org.pl/migracje. Można tam znaleźć liczne scenariusze zajęć, gotowe do realizacji zarówno na lekcjach przedmiotowych w ramach podstawy programowej, na zajęciach pozalekcyjnych, czy w ramach projektów uczniowskich.

Do pobrania są także materiały merytoryczne z zakresu edukacji globalnej i międzykulturowej oraz metodyczne wyjaśniające nauczycielkom i nauczycielom, w jaki sposób korzystać z opracowanych narzędzi, jak przygotować się do prowadzenia zajęć, na co zwracać uwagę w ich trakcie oraz jak reagować w trudnych sytuacjach.

Dostępna jest też najnowsza wersja scenariusza wprowadzającego dwóch lekcji poświęconych tematyce rozmowy na temat uchodźców. Zachęcamy do wykorzystania tych pomysłów w klasach oraz podzielenia się z nami refleksją na temat materiałów edukacyjnych poprzez wypełnienie ankiety. Zachęcamy do jej wypełniania.

W ramach projektu, do końca kwietnia powstanie jeszcze kolejnych 20 scenariuszy lekcji (zarówno przedmiotowych, jak i tych dotyczących metodologii rozmowy) oraz materiały merytoryczne jak i metodyczne. Warto zatem zaglądać na stronę częściej. Aby być na bieżąco zachęcamy do prenumeraty newslettera projektowego. Można to zrobić, wchodząc na ten link.

Projekt „Rozmawiajmy o uchodźcach” realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

www.ceo.org.pl/migracje


Projekt „Rozmawiajmy o uchodźcach” realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.